Родители и деца

Што сте по професија?

Страна 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by peperutka on 31.08.08 0:48

jas sum medicinska sestra so zavrsena visoka medicinska skola vo bitola i rabotam kako medicinska sestra vo transfuziologija :boc:
avatar
peperutka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 37
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 18045
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Misticia on 31.08.08 14:33

јас сум за неколку испити - инжинер планирам
за неколку страници уште фалат и писателка планирам
сега не работам никаде ама планирам за памперси и за млеко да почнам било што
едно сум сигурно - добра мајка - цело работно време
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Misticia on 31.08.08 14:34

а пеперутка мајка му на петар?
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by peperutka on 31.08.08 15:04

ne sum nicija majka seuste se nadevam deka ke stanam naskoro nesto ovie denovi sum si somnitelna sama na sebe pa cekam uste nekoj den pa da napravam test
avatar
peperutka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 37
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 18045
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by kara on 01.09.08 14:18

Јас сум дипломиран правник и работам во сопствена адвокатска канцеларија. И верувајте имам супер професија Smile
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 35
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by eme on 04.09.08 15:46

nastavnicka

eme
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 36
Локација : prilep
Поени : 18060
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by hajdi on 10.09.08 16:05

јас сум дипломиран информатичар, дипломирав на Технички факултете во Битола, отсек техничка информатика. моментално работам во интернет кафе
avatar
hajdi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 522
Age : 33
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 18115
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Zvezdicka on 10.09.08 16:23

Po zvanje sum magistar po kompjuterski nauki. Rabotam vo firma sto proizveduva softver za mobilni operatori kako Projekt menager.
Ima vrska so toa sto go studirav samo sto drugi go rabotat toa (programiranje) a jas gi koordiniram Smile
Ne e loso ama platata e mnogu mala za ovde. Nema da mi veruvate mozda ama ne e ni na zapad taka rozevo da si mlado ambiciozno pametno zensko.
Mojte maski kolegi so pomalo iskustvo i naobrazba imaat duplo pogolemi plati :(
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Emilija on 11.09.08 10:59

Zvezdicka напиша:Po zvanje sum magistar po kompjuterski nauki. Rabotam vo firma sto proizveduva softver za mobilni operatori kako Projekt menager.
Ima vrska so toa sto go studirav samo sto drugi go rabotat toa (programiranje) a jas gi koordiniram Smile
Ne e loso ama platata e mnogu mala za ovde. Nema da mi veruvate mozda ama ne e ni na zapad taka rozevo da si mlado ambiciozno pametno zensko.
Mojte maski kolegi so pomalo iskustvo i naobrazba imaat duplo pogolemi plati :(

Е и кај мене истата болка. Значи во иста бранша сме, но не сум магистар, само дипломиран електро инженер. Платата не ми е мала, задоволителна е за тука, ама машките колеги не само што земаат поголема плата туку и награди и бонуси.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Zvezdicka on 11.09.08 11:21

Eee Emi zar toa ne e strasno? Jas mislev na zapad nema takvi raboti ama eve. Moite maski kolegi isto dobivaat bonusi na redovna baza a mene se nekako me zaobikoluvaat.
Doduse sefot otvoreno mi rece deka na zena ne i e mesto na rabota a posebno ne na menadzerska pozicija vo IT firma.
Imam samo sreka sto generalniot ne go deli mislenjeto na mojot sef ama toa pak ne pomaga mnogu koa rabotata ke dojde do parite.

No ajde nema da se zalime veke... jas svativ deka ako veke nema da mozam da napreduvam na ova mesto ke izdrzam dodeka ne ostanam trudna a posle ke si sedam doma 3 godini Very Happy a oni neka plakaat pordilna naknada Smile
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Emilija on 11.09.08 11:26

Е...затоа јас од понеделник почнувам со друга работа. Се надевам дека таму подруго ќе гледаат на мене и на мојата работа, а со тоа и ќе ја платат како што е ред.

Трагично е тоа, ама кој кажал дека ИТ секторот е машки свет? Женските се доста докажани на тоа поле нели?
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Zvezdicka on 11.09.08 11:36

Emilija ti posakuvam novata rabota da te ispolnuva poveke i da bides materijalno zadovolna a na sovinistickite svinji nemoj da im obrnuvas vnimanie.. sekogas i sekade ke naletas na po nekoj kromanjonec Smile
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Emilija on 11.09.08 11:38

Ѕвездичка, јасно ми е тоа и нема бегање, не знаеш од која страна ќе налетаат.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by hajdi on 12.09.08 17:13

mamicka211 напиша:уште малку и идна информатичарка,т.е.програмерка

mamicka211 jas i ti sme bile koleski jas pred nekolku meseci diplomirav na tehnicka informatika.pozz
avatar
hajdi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 522
Age : 33
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 18115
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by tanja_sr on 15.09.08 17:42

jas sum dipl.menadzer za carina veke 9 god no za zal nevrabotena.
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 18052
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by red.mari on 15.09.08 21:11

Jas rabotam kozmeticar i make up vo sopstven salon,naporno e no so ogromno zadovolstvo ja rabotam taa rabota i so mnogu ljubov.

red.mari
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 213
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : sekogas raspolozena
Поени : 18081
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by rich_bitch1 on 16.09.08 14:17

red.mari напиша:Jas rabotam kozmeticar i make up vo sopstven salon,naporno e no so ogromno zadovolstvo ja rabotam taa rabota i so mnogu ljubov.

супер ке има кој да ни дава професионални совети
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Svetlana on 16.09.08 14:42

tanja_sr напиша:jas sum dipl.menadzer za carina veke 9 god no za zal nevrabotena.
Jas sum ti koleska Tanja,moze i se znaeme- diplomirav 2005 g..Rabotam po strukata vo firma sto raboti Lon sistem-barem Lonot e vo podem vo MK ,pobaraj nekoja firma.
so sreka
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18145
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by tanja_sr on 16.09.08 23:01

mozebi se znaeme svetlana . fala na sovetot se nadevam srekata ke me posluzi.pozdravce
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 18052
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by maja_maja on 19.09.08 18:20

Јас сум невработена, немаше кој да ми ја чува ќеркичката, свекрва немам, мајка ми не е заинтересирана за чување внучиња, сопругот е возач па најчесто е на пат така јас сум секогаш дежурна и за чување дете, пазарење, плакање сметки, регулирање на кредитни картици. И на крај кој би рекол дека сум невработена? За среќа керкичката порасна па јас сега скоро завршив курс за компјутери планирам да завршам и autoCAD имам некој план за работа ама еве се случи уште една бременост па којзнае со мојот план што ке биде. Бременоста беше непланирана ама се израдувавме со сопругот и секако бебето ке биде добродојдено.

maja_maja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 36
Локација : najcesto doma
Поени : 17945
Registration date : 2008-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Ves on 20.09.08 0:23

Jas se zapisav na Mak. knizevnost , no ne zavrsiv zasto otidov vo London da rabotam kako bebisiterka i da ucam Angliski . tamu mi bese suuuuupppeeer. steknav iskustvo okolu bebinja i decinja , no tamu majkite maka si nemaat mnogu se relaksirani , normalno koga imaat covek za sekoja rabota ,nie tuka na se se treseme i se sami postignuvame a kao bozem ne sme spremni za EU Smile) . Inaku tamu posetuvav napredni Angliski kursevi pa sega rabotam kako preveduvac za NVOi, (sega ke sum doma edna godina (ke preveduvam kolku mozam).mi vetija deka pak ke me vratat na istiot proekt .28 ned. sum , cuvstvuvam bolka vo mesheto od predolgo sedenje pred monitor , pa i toa ke prekinam skoro .najvazno sega mi e da se rodi bebusot ziv i zdrav , a potoa imam planovi vonredno da studiram Angliska knizevnost zasto poveke sakam da rabotam vo obrazovanie .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18812
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Stefanija S. on 22.09.08 12:35

Zdravo na site,
Jas sum nova (od pred edna nedela) na Forumot. Diplomiran Pravnik sum so polozen pravosuden i rabotam na strukata.Platata e zadovolitelna za nasi standardi, no sepak nisto ne e vo sporedba so toa sto go nemam.
Bebe mi e najgolemata zelba, zelbata trae veke 1 godina, se nadevam molitvite moi i na soprugot ke doprat do Bog!
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 17938
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Zvezdicka on 22.09.08 12:46

lejdi напиша:Jas rabotam vo privatna gimnazija "NOVA",a imam zavrseno za turisticki tehnicar.
Lejdi a kako sto rabotis vo NOVA?
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by bibe85 on 23.09.08 11:50

јас сум дипломиран информатичар, моментално работам во свое интернет кафе
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 32
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18171
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Leli on 23.09.08 12:49

Здраво на сите! Многу ми се допадна форумов и затоа станав негов член.

Еве нешто и за мене:
Јас сум апсолвент на Машински Факултет, се надевам дека наскоро ке дипломирам имам уште 3 испити SmileyCentral.com . Посетувам и курс по германски јазик. Моментално сум невработена.
avatar
Leli
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 11
Age : 35
Локација : Скопје
Поени : 17935
Registration date : 2008-09-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот