Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 ТВ-програми за деца

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Alisa77
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 68
Age: 37
Локација: Struga
Поени: 12946
Registration date: 2008-02-28

ПишувањеПредмет: ТВ-програми за деца   03.05.08 6:11

Dodeka jas barav slobodno vreme za da ja postavam temata Leonid veke pocna da gleda TV Smile
Dali vasite najmili gledaat televizija i od koja vozrast?
Jas dolgo vreme go ostavam televizorot vlkucen kaj nego vo soba, a sega primetuvam deka go interesira si gleda podolgo vreme i gi prepoznava nekoi crtani i pesnicki Smile
Mislam deka ne e nisto loso bidejki stalno gleda "babytvchanel" i programata im e nameneta bas na bebinja, a ima i na internet Smile
na sat. ima epten mnogu slicni kanali ama ovoj mislam deka e bas za najmalite "bebinja" Smile

www.babytvchanel.com
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13683
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   03.05.08 6:49

Alisa77 bas ubavo sto gleda Tv,sestra mi maka macese so vnuk mi,za ziva glava ne se zaigruvase nitu pak sednuvase ko drugite deca da gleda crtani,pesnicki i sl.nonstop i dosaduvase dodeka ona rabotese.inaku stranata e mn interesna.bas e onaka sarena
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14426
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   03.05.08 8:26

Milena obozava da gleda super zvezda na kanal 5, gledame 5+ na telma so Petko i mnogu mu se raduva, inace saka da gi gleda najavnite spici na vestite hiihihihihi i reklami isto so vnimanie gleda.

Alissa blagodaram za starnava:)
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13867
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   19.05.08 23:46

иван сака многу музика затоа ги купува златно славејче и сл цртани уште не ги разбира и не гледа
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 533
Age: 39
Локација: Skopje
Расположение: super ,odlicno
Поени: 13469
Registration date: 2007-11-20

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   20.05.08 10:57

исто и Елена сака Супер Ѕвезда, гледа реклами ,Петко , музика.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Golden Heart
Golden Heart


Female
Број на мислења: 1126
Age: 35
Локација: Makedonija
Расположение: fine
Поени: 13694
Registration date: 2007-11-16

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   20.05.08 11:37

леле мори мајко нас Јанаичка не побудале со Супер звезда има денови кога нон стоп врти тоа цд,таа сите песнички ги знае и ги пее а и ние сите останати одиме низ дома и си ги пееме,кога почнува песната со чупчето што носи бисери и таа трча клава бисери,детето со гитарата ајде гитарата в раце итн,циркус.....сака да го гледа вовчето Том,Јагодица бобица и понекогаш гледаме некои интересни детски песнички на you tube.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 559
Age: 31
Локација: makedonija
Расположение: радосно
Поени: 12570
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: дали и колку често им дозволувате на децата да гледаат тв   28.05.08 10:43

ја поставувам оваа тема,керками гледа многу цртани,и спуштив неколку цд соцртани и тоа скоро сите,ако сакам да ја убедам да седи на нокшир единствено е да и пуштам том и џери и се е во ред.ме загрижува тоа што по цел ден знае да седи и да гледа цртани,уче јазик од нив,ги фаќа ритамите од песните ,напамет знае што се случува со сите.дали вие им дозволувате и колку да гледаат телевизија,цртани,песнички?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13148
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   28.05.08 10:59

Кога се буди сабајле за да не се тегави дека и се спие и за убаво да се спремаме за градинка гледа,во тоа време се нејзините омилени Winx,кога доага од градинка обично сака да си поигра дома иако Тв-от ни е вклучен стално на некој децки канал,пак ке ја одгледа нејзината серија и после тоа некаде околу 18:00 идеме надвор,се шетаме или сме на некоја активност ,пред спиење исто сака да погледа цртан филм ,читаме приказна и легнува да спие.

Имало периоди кога баш сакаше да гледа скоро по цел ден посебно цртаните од Дизни додека не ги научи на памет,па едно време беше актуелна касетата на Колибри ,ама и тогаш знаев да ја залажам со нешто па не беше толку пред телевизорот
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14426
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   28.05.08 11:23

Па не многу, Милена е мала ама ги одгледува супер звездите обавезно, игра и гледам дека ужива, ја обожава бубцхен рекламата вриска од среќа!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14090
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   28.05.08 11:55

кај нас марија знае да го гаси тв а не да гледа кика само некое цд по можност барби а памела од сабајле гледа кога беа помали гледаа нон стоп
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 617
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 12964
Registration date: 2008-02-24

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   28.05.08 20:38

Георгина гледа многу често ТВ. Посебно реклами и некои детски емисии. На телма го гледа Ивце пивце и тогаш ништо друго не ја интересира. Концентрирана е на емисијата и се смее на глас. Јас мислам дека е многу мала за да нешто и го задржи вниманието подолго од 1-2 мин. ама керќа ми ме демантира hihi
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13075
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   28.05.08 20:50

Адријан ги гледа рекламите на памперс и на т-мобајл, вип. Исто гледа супер звезда и игра, а и на пинк слуша српска музика и на таа како игра срце мое.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 412
Age: 39
Локација: Tetovo
Расположение: super
Поени: 12968
Registration date: 2008-03-16

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   29.05.08 23:45

Emi напиша:
Па не многу, Милена е мала ама ги одгледува супер звездите обавезно, игра и гледам дека ужива, ја обожава бубцхен рекламата вриска од среќа!!!!!!!

Исто и кај нас Дамјан кога беше на нејзина возрст ги обожаваше а ги обожава и сегаи супер ѕвездите и бубшен
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 559
Age: 31
Локација: makedonija
Расположение: радосно
Поени: 12570
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   02.06.08 5:46

Георгина премногу гледа особено цртани ако нема некој од дизни да и пуштам тогаш си го пушта сама тв на бумеранг или на картун нетворк и не дава никој да смени
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 615
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 12954
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   11.06.08 2:40

Дамјан слабо гледа цртани можеби некогаш ќе го заинтересира Фифи или Телетабиси ама тоа трае многу кратко 5 минути одприлика. Детските фестивалчиња повеќе го бендисуваат и сите ги гледа и Поточиња (сека најновите му се хит) и Златно Славејче и Супер Ѕвезда.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 222
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12470
Registration date: 2008-05-31

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   11.06.08 3:16

i marko go gleda toj babytv i mislam deka e mnogu prilagoden za vozrast do 3god.inaku saka i super zvezda i da gi gleda k15 iako ne gi razbira samo se smee
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 571
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 12178
Registration date: 2008-08-17

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   22.08.08 5:00

Симона што е најсмешно прво беше навлечена на рекламата за ровус аква пауер уште од годинка беше фасцинирана од неа и мораше секогаш кога ке слушнеше дека ја има на тв да ја изгледа од почеток до крај.Потоа ги откри Храна и вино ,најверојатно ја привлекуваше тонот на спикерот и шарените бои и музиката па моравме да ги купуваме cd-ата како што излегуваа посхто секој ден бараше "eцепти" како што ги викаше .Дали и некое од вашите малечки ја сака оваа емисија?
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12918
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   25.08.08 20:07

marko gi obozava reklamite, ne propusta ni edna, a od detskite emisii gleda nodi, fifi, petko,tomica,pesnicki na site kanali kade sto ima i crtanite na bumerang.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1007
Age: 34
Локација: Скопје
Расположение: бррррр
Поени: 12463
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   03.09.08 1:08

мони сака златно славејче имавме едно цд од 2006 ама мислам дека повеќе е за музиката
инаку кон телевизорот се врти кога ќе речам тидам ти дам ти дам
за да види штрумфови ама не и го држат вниманието долго

се плашам од цртани што не се прилагодени и содржат многу насилство ама таа е сега мала а за внуците знам како поминаа тие што гледаа такви

се што има етикета - за деца - не е за деца
се што сјае не е злато
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1007
Age: 34
Локација: Скопје
Расположение: бррррр
Поени: 12463
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   03.09.08 1:09

реклами да, и цветчето на сител
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   08.10.08 2:52

изгледа сите деца сакаат реклами.
најави за вести и други јаки и бомбастични музики.

Марко сака да гледа цртани, супер ѕвезда и сл. емисии, ама јас сум некако многу против тв, кај нас е исклучен тв, го пуштаме дури откако Марко ќе легне да спие, понекогаш мм гледа вести, ама само најава и временска прогноза, несакам да гледа и слуша глупости Марко.

една причина е дека јас секогаш најмногу сум мразела како мала да си играм и да зборам со таткоми, а он да е зафатен со тв, филмови и вести.

а втора работа е што кога е вклучен тв, Марко мислам не дише, зјапау него и ништо не прави. место да игра, да прави нешто со коцки и да се занимаваме, читаме, он зјапа у тв и ништо не прави. сега е веќе научен дека не се гледа тв, сем кај баби и дедовци и ако ние го вклучиме он го гаси.
се на се гледа по 30-тина мин. некој Ноди, по некој Том и Џери или Вини Пу и мислам дека е доволно.

знам дека многу не се согласувате со мене, не може ништо да се сработи кога мора 100 % да му посветам време, ама тоа ни е. наше ни е, едвај чекав да дојде и сакам кога сме дома да сме цело време заедно
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14426
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   08.10.08 23:19

неможам babytvд да отворам на нет?
зашто незнам?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   13.10.08 0:15

А што е тоа Babytv? ете гледам сите го зборите. иако сум голем противник, ме интересира како е направено и на кој начин функционира??
фала
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1446
Age: 37
Локација: makedonija
Расположение: energicno
Поени: 12550
Registration date: 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   13.10.08 0:26

Simona's mom напиша:
Симона што е најсмешно прво беше навлечена на рекламата за ровус аква пауер уште од годинка беше фасцинирана од неа и мораше секогаш кога ке слушнеше дека ја има на тв да ја изгледа од почеток до крај.Потоа ги откри Храна и вино ,најверојатно ја привлекуваше тонот на спикерот и шарените бои и музиката па моравме да ги купуваме cd-ата како што излегуваа посхто секој ден бараше "eцепти" како што ги викаше .Дали и некое од вашите малечки ја сака оваа емисија?


Moite i dvete obozavaat da gledat Hraba i vino,ne trepnuvat dodeka ne zavrsi, stvarno i jas pojma nemam sto im e tolku interesno, isto mnogu sakat da gledat top shop reklamite, a pogolemata kerka saka da gleda i brzi pari (gi pogoduva zborcinjata i zatoa i e interesna), interesno im e da gledat i super zvezda.Malata mnogu sakase da go gleda i cvetceto na sitel.Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12918
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   13.10.08 2:24

marko obozava da gleda hrana i vino. koga ke zavrsi so recptot pogotovo za blagite, vika daj mene bago hihi
Вратете се на почетокот Go down
 

ТВ-програми за деца

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -