Родители и деца

Вашите школски денови

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Janaxxxx on 10.12.08 23:57

I jas bi sakala da se vratam vo skolo sredno mislam naj ubavo ni bese super uzivancija ziveev za da dojde petok i sabota da iskocime a vo skolo uste po interesno bese golem odmor beganje od casovi zafrkancii super zasto nema viseeeeee
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 36
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18878
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by marina_m on 11.12.08 9:35

sega da mi recat dase vratam vo sredno odma se vrakam toa e nesto nezaboravno mislam deka najubavi mi bea tie godini site velea na fakl se najubavitre godini ama nema vrska spored mene srednoskolskite denovi mi bea najubavi. bevme 36 ucenici od koi samo 8 maski imase i beganje i ucenje ali pak nikogas ne se skaravme samo mnogu ludosti pravevvme sega gi zalam profesorite koga ke mi tekne sto sme mu pravele
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18934
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Daki on 11.12.08 22:08

Da definitivno najubav period i dodeka bev vo sredno i na fax. Toa druzenje ke go pametam ceeeel zivot.
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 18875
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by kristina_b on 20.12.08 23:02

rado bi se vratila sredno.najubav period od zivotot,mnogu drugarstvo,super klasna,super druzene nezaboravlivo!
avatar
kristina_b
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 134
Age : 32
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 18707
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by bibe85 on 20.12.08 23:31

Значи поголем дел од нас би се вратиле барем на еден ден во средношколските денови...
ух и јас би сакала барем еден ден пак да сме сите заедно иако како целина класот не бевме сложни којзне колку ама поголемиот дел прекрасно си поминувавме посебно 3 и 4год. Прекрасно беше
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18911
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Mimi22 on 20.01.09 9:56

Koga bev sredno vikav koga li ke zavrsi a site mi vikaa ke go baras.Stvarno e eden od najubavite periodi vo zivotot i bi sakala da se vrati.Vo maj 2007 ni bese 5 god od matura ama za zal se poklopi so svadbata pa nemozev da odam.Kontaktiram so nekolku ludje od sredno a so edna si ziveeme mnogu i mi e starosvatica.
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18680
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Dragana on 24.01.09 15:08

Е сите посакуваме да се вратиме во средношколските денови.И јас сум бегала од часови имавме многу добар и мирен класен па душата му ја извадивме се нешто не правдаше пред совет кој професор како доагаше на час вика нема совет да не се спомнете.Не сум имала многу неоправдани Инаку омилени предмети ми беа Физичко,филозофија,Англиски и македонски.Не ја верував мајка ми кога ми викаше е сега јас да си се вратам во средно ич нема да ми е гајле,е сега ја разбирам.
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19463
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by taci on 24.01.09 15:20

Ох, колку ми недостасуваат тие денови, секогаш со задоволство се секавам на нив. Бевме 4 најдобри другарки, многу се дружевме и еве до ден денес си останавме во контакт. Од часови не бегавме бидејки сите бевме солидни ученички, ама да ви кажам искрено многу го мразевме предметот Економика, поточно професорката беше ужасна, строга, арогантна и многу лоша, па се случуваше само од тој час понекогаш да побегнеме (се разбира кога не бевме спремни за одговарање). Инаку од тој период најмногу се секавам на оние излегувања во петок и сабота навечер по дискотеките (јуниор парти) во МНТ, Хардрок, Метропол, Синема итн. Навистина прекрасен период и секогаш со задоволство се присетувам.

Не рекле џабе средношколските денови никогаш не се забораваат.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 18405
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Наташка on 13.02.09 15:17

Супер беа школските денови. Ретко бегав од часови но најчесто тоа се случуваше кога немав научено нешто. =] имам ќерка тинејџер таа не бега од училиште но сепак сеуште е во основно можеби кога ќе стане средно ќе бега но сепак ја учам на се најдобро.
avatar
Наташка
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 48
Локација : Скопје
Поени : 17950
Registration date : 2009-02-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Kinky on 13.02.09 15:33

Bi se vratila vo sredno, da:)
Menjav deckovci ko corapi, izleguvav, se druzev, treta i cetvrta godina gi pominav vo Tifani namesto vo skolo:))), denje noke kisnev tamu:). Bas ubava tema, prekrasni spomeni mi vrati
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19989
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Rocka on 13.02.09 16:05

I jas bi se vratil Smile))))


Jas kisnev vo starcki dom, do Trgovacko vo Topansko Smile))))
Iako ucev vo drugo skolo, poveke vreme bev tamu.
Profesorite me teraa na casovi da odam od sto me gledaa sekoj den Smile
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19832
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by lidija29 on 13.02.09 16:08

Koga bev sredno vikav koga li ke zavrsi mi bese tesko se barase mn ucenje... Ama sega koga ke razmislam stvarno e eden od najubavite periodi vo zivotot i bi sakala da se vrati.
avatar
lidija29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 440
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 18226
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by delfin76 on 12.03.09 16:49

koga odev vo skolo na majka mi stalno i vikav " e blaze si ti si odis na rabota si zimas plata bas ti e gajle a jas em si go trosam vremeto em ne mi plakaat"
kolku sum bila nezrela kamo sega da odam vo skolo
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19170
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by sunshine on 12.03.09 16:59

Јас сум изгледа исклучок тука. Јас не сакам да се вратам во школските денови. Точно е дека имаше прекрасна дружба но мене ми беше доста напорно. Стануваш секогаш рано сабајле, таму на часови или слушаш или се тресеш да не те праша, а после 6-7 часа преотерани таму се враќаш дома уморен и седнуваш да учиш за наредниот ден. Е фала многу ама тоа не го сакам назад пак.
На факултет ми беше супер. Ем се дружиш, ем одиш на предавања ако ти се оди, а полагаш тогаш кога ќе се спремиш. Ама и покрај тоа ни на факултет не сакам да се вратам. Мене вака ми е супер. Имаш обврски на работа, ама затоа после кога ќе се отидеш од работа ќе си го поминеш времето онака како што ти сакаш дома, на прошетка, по гости.........
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19714
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by anetapp on 12.03.09 17:04

sunshine напиша:Јас сум изгледа исклучок тука. Јас не сакам да се вратам во школските денови. Точно е дека имаше прекрасна дружба но мене ми беше доста напорно. Стануваш секогаш рано сабајле, таму на часови или слушаш или се тресеш да не те праша, а после 6-7 часа преотерани таму се враќаш дома уморен и седнуваш да учиш за наредниот ден. Е фала многу ама тоа не го сакам назад пак.
На факултет ми беше супер. Ем се дружиш, ем одиш на предавања ако ти се оди, а полагаш тогаш кога ќе се спремиш. Ама и покрај тоа ни на факултет не сакам да се вратам. Мене вака ми е супер. Имаш обврски на работа, ама затоа после кога ќе се отидеш од работа ќе си го поминеш времето онака како што ти сакаш дома, на прошетка, по гости.........
потпис sunshine ама јас сакам да ми се вратат годините а не школските денови
avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 18268
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by sasa on 12.03.09 17:31

Of devijki kolku ubava tema leelee kolku samo mi falat tie denovi!!!!!!!
Iako gi pominav cetiri godini vo internat pod rezim so strogoi komandi,vezbi,se pod konec i rezim,so staresini,so povecerie vo 22h i taka ali tolku bese se tska lesno zosto bevme site po 24h zaedno!!!! Mi falat site toooooooooolkuuuuuuuu mnooooooooduuuuuuu
avatar
sasa
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 169
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 18651
Registration date : 2008-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by ari on 14.03.09 16:41

oooooo koga ke mi tekne na srednoskolskite dnovi mnogu se razneznuvam mi falat site ama i ne mi e krivo super mi e i sega so mm!!!
avatar
ari
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 184
Age : 31
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 18059
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by ирена on 14.03.09 16:54

jas nesto posebno za srednoskolskite ne se potresuvam ,poveke za fakuptetsite, extra drustvo bevme sobrani se na vreme diplomiravme ama non stop bevme nekade otideni vikendi setanje

ирена
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 183
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 18034
Registration date : 2009-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 14.03.09 17:08

I mene ne mi falat srednoskolskite kolku onie od fakultet...Duri i rabotam so dve moi dragi koleski od faks...I pak se druzime,super ni e............
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20494
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by margarita on 24.03.09 15:57

Mi falat mnoooogu, koga ke se prisetam samo kolku bezgrizno ni bese, non-stop zafrkancii, super drustvo, eeee ne se vraka toa vreme
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 43
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 18244
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by ari on 01.04.09 13:31

mi falat mnogu tie srednoskolski denovi a i celoto drustvo (banda) srcki tie!!!!
avatar
ari
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 184
Age : 31
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 18059
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by najmila 22 on 22.04.09 20:58

Definitivno najubavite godini. HEHE... MISLIS DEKA SVE STO LETA SE JADE... jas ne begav mnogu od casovi ,ama glupostite sto gi pravevme ne se zaboravaat. Bas pred nekoj den se sobravme od klas i bas ni bese fino ,kako da ne pominale 4 godini. Znaci vremevo kako brzo leta. hahahaha
avatar
najmila 22
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 24
Age : 31
Локација : makedonija
Расположение : raspolozeno i najzaljubeno
Поени : 17636
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by soledad on 23.04.09 1:27

леле кога ќе се сетам колку убаво ми беше додека учев.супер си поминував секој ден. се разбира освен кога требаше да испрашуваат.иначе за бегање од часови секогаш кога ќе ми беше досадно.супер е што секогаш имав друштво за бегање.омилен предмет ми беше англиски.а не можев да поднесам аналитичка хемија.сепак поминував мн. добра.секој ден правевме најразлични глупости.кога ќе се сетам колку убаво си поминувавме ми се плаче.ај доста пишував да не почнам да цимолам hihi

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 18141
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Barbie on 21.06.09 2:32

Na mene mnogu mi falat srednoskolskite denovi.Ne zaradi klasot(ne bevme slozen klas),tuku zaradi toa sto bese mnogu interesno na casovi.Nikogas nemam izbegano sama od casovi.Dva pati imam izbegano so uste 2 drugarki(so koi seuste se druzam)od eden ist cas zatoa imavme isprasuvanje.I mnogu retko se imase sluceno da izbegame cel klas.Toa najcesto bese vo 2 godina.A od klas se druzam so 3 drugarki so koi se druzev i togas.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17607
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by josifana on 08.07.09 13:52

И мене ми беа тоа толку убави денови имам преубави спомени и преубаво си поминавме за 10 годишнината од матура,одвај чекам 15 годишнина.
avatar
josifana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 362
Age : 39
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 17861
Registration date : 2009-04-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите школски денови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот