Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Цртани филмови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
TINCE
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 114
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: odlicno!
Поени: 12416
Registration date: 2008-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 0:23

Јана гледа супер ѕвезда секое утро па мечето руперт и сл. ама како супер ѕвезда ништо друго не и го одвлекува вниманието!
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Golden Heart
Golden Heart


Female
Број на мислења: 1126
Age: 35
Локација: Makedonija
Расположение: fine
Поени: 13699
Registration date: 2007-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 8:35

Goca напиша:
Јана не може да изгледа цртан филм од почеток до крај но многу ја сака Снежана и седумте џуџиња најповеќе си ги сака песните во неа па дури и си ги пее,исто така сака да ја гледа,поточно да ја слуша Јаготка,Мики Маус,Мали ајнштајни.....а што се однесува на овие јапонски,кинески,бог ги знае какви се,јас неможам да ги смислам ептен ми се глупи и по содржина,и во цртањето....се надевам дека и Јана ќе дели моето мислење па нема да водиме војна.

Ауу сега случајно ја отворив темава и гледам што сум напишала и морав да реагирам оти кај нас ситуацијата се смени...не да ги гледа цртаните од почеток до крај туку и по два-три пати во денот а за жал и ноќта.Но среќна сум што вкусот и остана ист сеуште си ги сака Дизниевите приказни Пепелашка 1,2,3,Снежана,Пинокио,Дамбо,Алиса,Малата сирена,Петар Пан 1,2,Шрек 1,2,3,Том и Џери.....уште да пишувам?...е сега знаете колку ни е интересно дома...
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 330
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: ubavo
Поени: 11718
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 9:08

Ние по неколку пати во денот го гледаме Ноди, само така знае да поседи мирен барем додека трае цртаниот.Со Ноди и сака да јаде!!! А сака да го гледа и Мајмунот Џорџ и Трчај Петко (иако не е цртан филм) Други му пуштам ама не го интересираат!! flower
Вратете се на почетокот Go down
tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 204
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: e sega me pogodi...
Поени: 11743
Registration date: 2008-11-09

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 9:12

e nie samo bambi go ledame,so bambi legnuvame stanuvame i po cel den samo bambi i nisto drugo
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   05.04.09 11:18

ние сеуште не гледаме цртани, сега баш и ништо на ТВ не ја интресира освен фудбал, се радува кога гледа фудбал и по дома цело време сака гооооол да дава хахахахха
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12923
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.04.09 23:42

nas ni pomina nodi, sega saka da gleda crtani i toa naj veke od tom i dzeri. brzo gi gustira i bara novo. taka da tate ima rabota barem ednas nedelno da simne nekoj cran film. denovive gi gledame pepelaska i dambo.
Вратете се на почетокот Go down
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 200
Age: 31
Локација: Prilep
Расположение: ekstra
Поени: 12215
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.04.09 0:05

nie gi gledame i nodi i fifi imame nekolku cedina i niv gi gledame.ama nekako poveke ja saka fifi,koga jadime go pustame fifi i sama si se mesti na istoto mesto kade sto sekogas si jadii i odma go jadime bez problem,i pustam i drugi crtani ovie sto se na televizija ama ne ja interesiraa
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 3132
Age: 43
Локација: i ovde i onde
Расположение: super:)
Поени: 13739
Registration date: 2009-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.04.09 0:12

E nas Nodi i Fifi ni pominaa ama dojdoa Madagaskar,Open season,Over the Hedge i sekako CARS-cel den,po 100 pati....
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 728
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: extra
Поени: 11575
Registration date: 2009-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.04.09 0:14

Nemoze da se zamisli denot bez da gledame zlatno slavejce,Nodi,Pinokio i Jagotka.Veke gi znaeme na pamet i gi imame izgledano po 100 pati no ne ni se dosadni i gi baraat da gi pustam sekoj den.
Вратете се на почетокот Go down
moon
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 16
Age: 34
Локација: skopje
Расположение: cool
Поени: 10591
Registration date: 2009-06-17

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   02.07.09 4:10

najomilenot crtan na mojte deca e NODIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII-go znam na pamet,a vo aktuelni ni se meceto rupert u traktorot tom
Вратете се на почетокот Go down
kika
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 138
Age: 29
Локација: doma
Расположение: koga kako
Поени: 10935
Registration date: 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.07.09 1:21

i nie sme zagrozeni po crtanite imame cela papka so crtani od miki maus tom&jery,snezana ,crvenkapa, pepelaska,zvoncica,bambi, i mn drugi a sega sme vo faza petar pan i samo nego go gledame sekoe izleguvanje nov crtan kupuvame i samo pred tv
Вратете се на почетокот Go down
sminkerica
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 32
Age: 34
Локација: Demir Kapija
Расположение: super
Поени: 9965
Registration date: 2009-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.10.09 0:02

Kako da gi simnam crtanite od internet zosto sakam da gi gleda sin mi na dvd zosto na kompjuter e premnogu blisku.Nekolku pati probav od stranata na Disney ama ne mi uspea
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.10.09 0:15

skubi du go saka ama ne premnogu............ne e nesto mngou po crtanite, ona reklami obozava Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13872
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.11.09 22:00

иван не гледа многу тв ама и кога гледа тоа е народна музика народни приказни или цртан филм со содржина која нема тепање карање и сл
еве линк од она што последно го најдов на нет случајно и сега го бара да го гледа
http://www.youtube.com/watch?v=BqPV1L2Vtn0
тракторот том инаку има повеќе епизоди
дајте и вие некој линк од ваков цртан

http://www.youtube.com/results?search_query=detski+crtani+filmovi&search_type=&aq=0&oq=detski+crtani

eve polno na jutub
Вратете се на почетокот Go down
ver4e
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 1
Age: 34
Локација: Demir Kapija
Поени: 9801
Registration date: 2009-11-19

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.11.09 10:01

А каде можеме да ги гледаме оние долгометражните цртани на волт дизни
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.11.09 11:38

kaj nas pocna Nodi da bide ektuelen, pa posto nemame dvd momentalno..go rasipa strakajki go dodeka da kupime novo mora da gleda na laptopot

inace bile ovoj trakttorov e interesen bas utre ke i go pustam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14041
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   04.12.09 11:01

Гледа цртани и тоа само на Џим Џем му пуштам. Другите нема шанси и бумеранг го расипале префрлувајќи дел од цртаните од картун.. Ништо едукативно на претходните 2 спомнати, само насилство :(
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 276
Age: 44
Локација: Skopje
Расположение: OK
Поени: 10364
Registration date: 2009-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   04.12.09 11:05

Tocno e deka ni na bumerang nitu na kartun ima asalni crtani se zivi gluposti.Nie go imame babyTV i tamu ima super crtani cel den 24h mozes da gledas i ima ubavi raboti.
Sara e epten po Nodi i toa uste od mnogu mala si go saka.Go saka i Miki Maus,Super Zvezda i Zlatno Slavejce ni se zakon
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 354
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени: 10755
Registration date: 2009-06-29

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   04.12.09 11:07

Гледа цртани, ама татко и и симнува од интернет па на ДВД ги гледаме. Прво најмногу ја сакаше Јаготче, па Ноди, Мики Маус и Том и Џери. Понекогаш гледа и од долгометражните на Дизни, Бамби и Кралот Лав, ама не се синхронизирани па не ги разбира многу. На кабловска не и пуштам цртани, некако многу ми се агресивни и чудни тоа карактерите. Од кај им ги измислија тие фаци?!
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 768
Age: 35
Локација: мак
Поени: 10430
Registration date: 2009-09-29

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   05.12.09 5:57

ќерка ми многу го сака кралот лав, го имаме на англиски, ај кажете некој сајт каде може да го симнам синхронизиран на македонски или српски (или некои други цртани-синхронизирани)
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2244
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: kako vremeto :-))
Поени: 13479
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   12.12.09 22:44

Војдан обично гледа цртани на јутјуб и тоа најчесто Cars,Vozot Tomica,Traktor Tom!Но најадекватен за нивна возраст и кој многу го засмејува е Pocoyo
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1432
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: se gura nekako
Поени: 12084
Registration date: 2009-01-31

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   13.12.09 2:08

ee jasmina filip 6 god ke pravi i uste mi bara pokoyo da mu pustam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 284
Age: 37
Локација: tetovo
Поени: 10330
Registration date: 2009-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   13.12.09 2:16

kiki-riki напиша:
ќерка ми многу го сака кралот лав, го имаме на англиски, ај кажете некој сајт каде може да го симнам синхронизиран на македонски или српски (или некои други цртани-синхронизирани)

Ke ti pratam po pp od kade da simnes sinhronizirani ama na srpski ili hrvatski ako sakas
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13227
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   16.12.09 2:18

Anja mnogu gi saka Kukickata na Mickey Mouse, gi imame recisi site od drugarka vo A1 sto raboti i samo niv gi gleda i e dozvoleno. A, ponekogas go gleda i Nody, Tom and Jerry. A, mnogu saka da gleda makedonski narodni prikazni:)
Вратете се на почетокот Go down
 

Цртани филмови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -