Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Цртани филмови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12265
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   24.11.08 23:01

сите имаме по дома една фаза кога најважна личност ни е Ноди, и јадевме и спиевме и во градинка го носевме Ноди. цело време мм викаше ке ни побараат во градинка да плаќаме за две деца :-)
е сега ја надминавме оваа фаза
не ми се верува
пораснавме.....:-)
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 440
Age: 36
Локација: Prilep
Расположение: ок
Поени: 11551
Registration date: 2009-01-08

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.01.09 8:16

dali nekoj znea nekoja strana na internet od kade mozam da gi simnam prikaznite(Crvenkapa, 3te prasina, snezana i sedumte cucina...) so sinhroniziran makedonski prevod.
Inaku crvenkapa ja kupivme ama na srpski i kerkami ne ja razbira, a i se buni oti volkot ja vrzuva babat i ja stava vo plakar a i nema lovcija da go otepa volkot ...tuku crvenksapa ja osloboduva babata
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 727
Age: 28
Локација: Radovis
Расположение: never better
Поени: 11908
Registration date: 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.03.09 12:15

Воислав не сака многу цртани, тој само сака да го гледа неговиот роденден, му пуштам цртанчиња на двд ама не ги гледа, чат пат го гледа мики маус на А1, ама затоа ги гледавме супер звезда, сега веке подолго време не сме гледале, дека малце беше настинат.Сега ке ги погледнам овие страниве на нет за да симнам некој цртан што би можело да го интересира
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12495
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.03.09 12:19

au moevo dete mnogu sakase crtani
a isto taka jas mnogu i mu citav slikovnici , prikazni..
ednas sum se stopila :mu ja citam SLONCETO DAMBO i koga rece dete place zosto mu ja zatvorile majkata na slonceto abe edvaj da go smiram
dusice i den denes e mnogu povrzan so mene
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 727
Age: 28
Локација: Radovis
Расположение: never better
Поени: 11908
Registration date: 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.03.09 12:21

и тој сака приказни, омилена му е Црвенкапа, гледа сликовници, збираме сликички, ама со цртаните ни е потешко
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1399
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12005
Registration date: 2009-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.03.09 12:22

Моево реагира на мики Маус на А1 а го слушне моментално се вртии и ништо друго не го интересира.Му купив и на цд и тоа го гледа.На другите уште не реагира.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12495
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.03.09 12:23

pa i ne mora da gleda crtani ako ne go interesiraat
podobro citaj mu prikazni togas
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 436
Age: 39
Локација: prilep
Расположение: ok
Поени: 11593
Registration date: 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.03.09 13:26

Кај нас е периодично кога еден цртан филм се гледа и врти нон стоп се додека не му се здосади.Сега моментално се гледа Херкулец
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   01.04.09 21:22

Марко сега сака повеќе цртани и ги гледа со смеење , вришти од смеење на нив- Мечето Руперт, Мајмунот Џорџ, Бројки, Мистер Бин цртанот. Од време на време менува цртани му здосадуваат , ама сега овие ги гледа.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 13068
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   01.04.09 22:44

Најдов во ред, туку друго сакав да кажам, додека бевме во Сопиште таму имавме дигиталне ресивер со дополнителен пакет за деца, имаше цртани, програмата се вика Jim Jam, mnogu e ubava, celo vreme ima crtani, so mnogu ubavi boi, jaki, ima nekoj veke pogore spomna "avanturite na Barni" sto e mnogu dobro za decinjata, kako i ucenje angliski, ima prasanje, kolku mecinja ima vo oblaceto, ili kakva boja e meceto vo oblaceto, toa se e na angliski, i jas sto go slusam i jas si ucam nesto sto neznam hahahahah, i sto e najbitno nema nitu eden crtan so nasilstvo, so tepanje, treba da se rasprasam vo telekabel, dali go imaat ovoj kanal, ako go imaat obavezno zemame resiver, preeska na youtube barav nesto, i najdov i Ivana gledase usta ne otvori, jas si rabotev drugo. Moram da gi najdam pak i gi preporacuvam na site.

http://www.asia.jimjam.tv/

eve ja stranata
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 114
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: odlicno!
Поени: 12496
Registration date: 2008-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 0:23

Јана гледа супер ѕвезда секое утро па мечето руперт и сл. ама како супер ѕвезда ништо друго не и го одвлекува вниманието!
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Golden Heart
Golden Heart


Female
Број на мислења: 1126
Age: 35
Локација: Makedonija
Расположение: fine
Поени: 13779
Registration date: 2007-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 8:35

Goca напиша:
Јана не може да изгледа цртан филм од почеток до крај но многу ја сака Снежана и седумте џуџиња најповеќе си ги сака песните во неа па дури и си ги пее,исто така сака да ја гледа,поточно да ја слуша Јаготка,Мики Маус,Мали ајнштајни.....а што се однесува на овие јапонски,кинески,бог ги знае какви се,јас неможам да ги смислам ептен ми се глупи и по содржина,и во цртањето....се надевам дека и Јана ќе дели моето мислење па нема да водиме војна.

Ауу сега случајно ја отворив темава и гледам што сум напишала и морав да реагирам оти кај нас ситуацијата се смени...не да ги гледа цртаните од почеток до крај туку и по два-три пати во денот а за жал и ноќта.Но среќна сум што вкусот и остана ист сеуште си ги сака Дизниевите приказни Пепелашка 1,2,3,Снежана,Пинокио,Дамбо,Алиса,Малата сирена,Петар Пан 1,2,Шрек 1,2,3,Том и Џери.....уште да пишувам?...е сега знаете колку ни е интересно дома...
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 330
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: ubavo
Поени: 11798
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 9:08

Ние по неколку пати во денот го гледаме Ноди, само така знае да поседи мирен барем додека трае цртаниот.Со Ноди и сака да јаде!!! А сака да го гледа и Мајмунот Џорџ и Трчај Петко (иако не е цртан филм) Други му пуштам ама не го интересираат!! flower
Вратете се на почетокот Go down
tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 204
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: e sega me pogodi...
Поени: 11823
Registration date: 2008-11-09

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   03.04.09 9:12

e nie samo bambi go ledame,so bambi legnuvame stanuvame i po cel den samo bambi i nisto drugo
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14511
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   05.04.09 11:18

ние сеуште не гледаме цртани, сега баш и ништо на ТВ не ја интресира освен фудбал, се радува кога гледа фудбал и по дома цело време сака гооооол да дава хахахахха
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 13003
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.04.09 23:42

nas ni pomina nodi, sega saka da gleda crtani i toa naj veke od tom i dzeri. brzo gi gustira i bara novo. taka da tate ima rabota barem ednas nedelno da simne nekoj cran film. denovive gi gledame pepelaska i dambo.
Вратете се на почетокот Go down
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 200
Age: 31
Локација: Prilep
Расположение: ekstra
Поени: 12295
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.04.09 0:05

nie gi gledame i nodi i fifi imame nekolku cedina i niv gi gledame.ama nekako poveke ja saka fifi,koga jadime go pustame fifi i sama si se mesti na istoto mesto kade sto sekogas si jadii i odma go jadime bez problem,i pustam i drugi crtani ovie sto se na televizija ama ne ja interesiraa
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 3132
Age: 43
Локација: i ovde i onde
Расположение: super:)
Поени: 13819
Registration date: 2009-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.04.09 0:12

E nas Nodi i Fifi ni pominaa ama dojdoa Madagaskar,Open season,Over the Hedge i sekako CARS-cel den,po 100 pati....
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 728
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: extra
Поени: 11655
Registration date: 2009-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.04.09 0:14

Nemoze da se zamisli denot bez da gledame zlatno slavejce,Nodi,Pinokio i Jagotka.Veke gi znaeme na pamet i gi imame izgledano po 100 pati no ne ni se dosadni i gi baraat da gi pustam sekoj den.
Вратете се на почетокот Go down
moon
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 16
Age: 34
Локација: skopje
Расположение: cool
Поени: 10671
Registration date: 2009-06-17

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   02.07.09 4:10

najomilenot crtan na mojte deca e NODIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII-go znam na pamet,a vo aktuelni ni se meceto rupert u traktorot tom
Вратете се на почетокот Go down
kika
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 138
Age: 29
Локација: doma
Расположение: koga kako
Поени: 11015
Registration date: 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.07.09 1:21

i nie sme zagrozeni po crtanite imame cela papka so crtani od miki maus tom&jery,snezana ,crvenkapa, pepelaska,zvoncica,bambi, i mn drugi a sega sme vo faza petar pan i samo nego go gledame sekoe izleguvanje nov crtan kupuvame i samo pred tv
Вратете се на почетокот Go down
sminkerica
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 32
Age: 34
Локација: Demir Kapija
Расположение: super
Поени: 10045
Registration date: 2009-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.10.09 0:02

Kako da gi simnam crtanite od internet zosto sakam da gi gleda sin mi na dvd zosto na kompjuter e premnogu blisku.Nekolku pati probav od stranata na Disney ama ne mi uspea
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14511
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.10.09 0:15

skubi du go saka ama ne premnogu............ne e nesto mngou po crtanite, ona reklami obozava Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   28.11.09 22:00

иван не гледа многу тв ама и кога гледа тоа е народна музика народни приказни или цртан филм со содржина која нема тепање карање и сл
еве линк од она што последно го најдов на нет случајно и сега го бара да го гледа
http://www.youtube.com/watch?v=BqPV1L2Vtn0
тракторот том инаку има повеќе епизоди
дајте и вие некој линк од ваков цртан

http://www.youtube.com/results?search_query=detski+crtani+filmovi&search_type=&aq=0&oq=detski+crtani

eve polno na jutub
Вратете се на почетокот Go down
ver4e
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 1
Age: 34
Локација: Demir Kapija
Поени: 9881
Registration date: 2009-11-19

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   29.11.09 10:01

А каде можеме да ги гледаме оние долгометражните цртани на волт дизни
Вратете се на почетокот Go down
 

Цртани филмови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -