Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Цртани филмови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 99
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: ok
Поени: 12635
Registration date: 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Цртани филмови   22.05.08 11:53

razocarana sum sto seuste nema crtani filmovi sihronizirani na makedonski jazik,konkretno mislam na crtani sto se klasika kako :Crvenkapa,Snezana, 3 -te prasinja, ...megutoa ne se losi i ponovive kako :Nemo, SIMBA,Kralot Lav itn.Ima li nesto poloso od titluvani crtani filmovi i toa na latinica,eve na primer, kolku e tazno malite deca da ja gledaat Crvenkapa titluvana, a se znae ovoj crtan e najinteresen od 1,5 do 5 godisna vozrast ,znaci period koga neznaat da citaat.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14190
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.05.08 11:58

мојте гледаат само со барби ретко некој друг а што се однесува до преводот тоа е што да се прави ние ќе преведуваме
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 99
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: ok
Поени: 12635
Registration date: 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   25.05.08 2:25

barem da gi davaat povtorno onie starite sto na vremeto odea na MTV sekoja nedela vo19,30 casot :Strumfovi..
Вратете се на почетокот Go down
eli
Sexy Girl
Sexy Girl


Female
Број на мислења: 1033
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Нестрпливо:)))
Поени: 13094
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   25.05.08 3:21

Дада и јас се сеќавам порано колку многу сум гледала цртани синхронизирани на македонски како штрумфови,мечето ушко,грашкоград,тетка биберче,балтазар и многу други а сега се е сменето неможеш асален цртан филм да видиш освен томи џери,иако сум возрасна ми фалат тие цртани многу и сега би требало пак да ги даваат па децава стварно немаат што да гледаат само некои глупости даваат незнам треба некој да покрене иницијатива за повторно враќање на тие цртани.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13783
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   25.05.08 4:22

мене уопште не ми се допаѓаат денешните кинески цртани од типот на Покемон и сл.нема ништо релаксирачко за децата во нив.напротив даваат борби,тепанје и сл.јас имам неколку цртани на касета снимени уште како дете додека сум била,тоа се оние долгометражни цртани како Убавицата и Зверот.мн го сакав тој цртан
Вратете се на почетокот Go down
eva
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 120
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: Hmmmm
Поени: 12582
Registration date: 2008-05-30

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   06.06.08 3:10

nie starive crtani gi gledame na you tube, pred malku gi gledavme Stanlio i Onlio
Вратете се на почетокот Go down
eva
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 120
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: Hmmmm
Поени: 12582
Registration date: 2008-05-30

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   09.06.08 5:15

deneska vrne,cel den Maksim e domce i se druzi so dvd-to,sega go gleda MADAGASKAR
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 559
Age: 31
Локација: makedonija
Расположение: радосно
Поени: 12670
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   09.06.08 6:20

ако не се тие цртаните јас мислам ке неможиме ниту една работа да завршиме со нашите мали,барем јас за мене,пуштам цртани и можам слободно да учам,ама не од оние кинески или некои такви слични како што би ги рекла јас матрикс.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 222
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12570
Registration date: 2008-05-31

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   09.06.08 10:55

moeto mislenje e deka denesnive crtani se premnogu agresivni samo so tepanje,ubivanje ne mozes da najdes nekoj crtan posmiren i so nekoja pouka
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12635
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   14.06.08 0:14

да навистина нема нешто слично како старите добри цртани ама моето синче многу ги сака ноди јаготка фифи ги имаме на цедијна и јас тие му ги пуштам нема ништо насилно како во кинеските а се и синхронизирани на македонски дури и во секој цртан има нешто поучно мм секогаш вика нашето синче почна културно да зборува како ноди научи да вели фала те молам повели
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   26.06.08 11:23

Бумеранг е добар, ама картун е ужас
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12635
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   26.06.08 11:28

vo nedela mislam deka uste gi ima malite anstajni i kujkickata na miki maus mnogu gi saka moeto since i mene me bendisuva toa sto preku crtanot miki maus decata gi pottiknuva na razmisluvajne i zabava toj gi prasuva decata a moeto since glasno odgovara
Вратете се на почетокот Go down
eva
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 120
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: Hmmmm
Поени: 12582
Registration date: 2008-05-30

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   26.06.08 14:31

картун каналот е наменет за возрасни
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12817
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   07.07.08 21:50

Како дете многу го сакав мечето Ушко а сега и мојата ќерка сака да го гледа а исто ги сака Ноди, Јаготка, Фифи, Мики Маус а најмногуТом и Џери и ги пуштам на двд а не ми се допаѓа што на тв пуштаат цртани со насилство.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13967
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   07.07.08 22:06

иван сеуште на гледа цртани едноставно не го влече тв ја сакаше фифи не ја најдов на цд ама и јас купувам по некој ама без тепање
последниот го купив со бебемагазин
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Мудрица
Мудрица


Female
Број на мислења: 528
Age: 44
Локација: Srem
Расположение: :-))))
Поени: 13584
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   07.07.08 22:11

цртани филмови који су сада популарни су катастрофални..све само насиље, грубост, агресија..
Лаза је већ прерастао цртаће, њега сада више занимају девојчице..а Дора за сада гледа само Снежану и седам патуљака и то по цео дан..већ смо сви у кући научили све напамет..али нека, то је један од најлепших цртаћа свих времена, бар за мене..
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13742
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   07.07.08 23:37

Никола сака да гледа цртани филмови и тоа најмногу Фифи , Јаготка, Ноди, кои се синхронизирани на мк. Ги гледа секоја недела Куќичката на Мики Маус и Малите Ајнштајни, кои според мене се супер, бидејќи ги учат децата на позитивни работи. Дури го гледам дека некогаш имитира нешто што видел таму.
Од поновите долгометражни ги гледа Мечиња со добри срца, Автомобили, Шрек, Мадагаскар, Книга за џунглата 1 и 2, филмот за Шиљо, Сурфај.
Во последно време кај моите на каналот Бумеранг, ги гледа Том и Џери и Скуби ду.
Оние од типот на Покемон и слични со тепање, не го интересираат. Вели дека се плаши од нив. Дури и новиот „Рататуј„ со глувчето кое готви, не го сака бидејќи на почетокот од цртаниот филм има пукање.

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 99
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: ok
Поени: 12635
Registration date: 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   08.07.08 7:53

еве повеќе цртани со мечето ушко на македонски јазик :dance2:
http://www.youtube.com/results?search_query=majstorov+meceto+usko&search_type=
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   08.07.08 12:13

е баш ти фала наташа за линкот, а дали знаете каде можам да симнам цртани од интернет???
Вратете се на почетокот Go down
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 84
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12656
Registration date: 2008-05-14

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   12.07.08 1:15

Баш сега овој период и испосимнавме на Јана еден куп цртани од старите на Дизни, ние ги симињаме со eMule програмата од интернет.
Преку 10 филма симнавме- Снежана, Трите прасиња, Заспаната убавица, Аладин, Пинк Пантер, Волшебникот од Оз, Убавицата и Зверот, и уште еден куп други од тој стил од старите
Јана исто сака да ги гледа и овие новиве Фифи, Јаготка, Кукичката на Мики Маус, оние што се како Покемон и Дигимон јас не и давам да ги гледа, многу се насилни и безвезни.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Golden Heart
Golden Heart


Female
Број на мислења: 1126
Age: 35
Локација: Makedonija
Расположение: fine
Поени: 13794
Registration date: 2007-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   12.07.08 1:42

Јана не може да изгледа цртан филм од почеток до крај но многу ја сака Снежана и седумте џуџиња најповеќе си ги сака песните во неа па дури и си ги пее,исто така сака да ја гледа,поточно да ја слуша Јаготка,Мики Маус,Мали ајнштајни.....а што се однесува на овие јапонски,кинески,бог ги знае какви се,јас неможам да ги смислам ептен ми се глупи и по содржина,и во цртањето....се надевам дека и Јана ќе дели моето мислење па нема да водиме војна.
Вратете се на почетокот Go down
yarre
Редовен посетител
Редовен посетител


Male
Број на мислења: 212
Age: 42
Локација: Скопје
Расположение: Опоменато којзнае до кога
Поени: 12474
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   30.07.08 20:26

За најмалите топло препорачувам

Бејби Ајнштајн

http://www.babyeinstein.com/en/

Цела серија се на филмови со светки и музика. Треба да ги измкнете од интернет, обично ги има на Rapidshare.

Закон се.

Топло препорачувам

Mickey Mouse - Clubhouse оние што ги има на А1, ама на интернет се нормално на Англиски. Иан кај мене веке паралено цепи зборови и на англиски и на македонски
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 13018
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   14.08.08 23:06

marko kaj mene isto taka gleda crtani filmovi bez nasilstvo. i jas ne gi sakam i ne mu davam da gi gleda. najveke gi gleda jagotka, fifi,nodi, petko,i tomica samo sto e na hrvatski i mm mnogu me kara sto mu go pustam ,vika nekam deteto da mi uci hrvatski, mozda e vo pravo ama uste kaj nas ne go davaat . inaku imam dosta na video lenti od crtanite na dizni ,dambo ,snezana ,ariel, pepelaska, i dr. duri i novite delovi samo sto treba da gi presnimame na cd. mislam deka otprilika pred edno 5 god. se vrtese reklama na televizija za 100 prikazni titlovani na makedonski, no od togas ja nemam videno a bas sakam da gi kupam za marko da gi gleda.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 728
Age: 34
Локација: macedonija
Расположение: poletno
Поени: 12296
Registration date: 2008-08-21

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   22.08.08 12:15

Кај мене поголемото гледаше на бумеранг и научи многу англиски,а сега со малото гледаат том и џери,трактор том,ноди,а кога е сам гледа само трки со формули,емисии за автомобили,за животни,тоа го интересира.
Вратете се на почетокот Go down
elena_sr
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 6
Age: 29
Локација: strumica
Поени: 12150
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   26.08.08 10:03

i kaj mene moite kerki mnogu gledaat crtani najmnogu go sakaat srek crtanot,nemo isto taka ,a na tom i djeri najmnogu se smeat ...
Вратете се на почетокот Go down
 

Цртани филмови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -