Родители и деца

Брза помош

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Брза помош

Пишување by Ilince on 23.09.08 11:19

Благодарам хормонче ке пробам па ке ви пишам
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Svetlana on 23.09.08 11:23

Samo Lakalut pasta za zabi, maz mi go ima istiot problem , mnogu cesto mu se vospaluvaat nepcata i mu pominuva od pastata, ja ima samo vo apteka medicinska pasta za zabi e.
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18130
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by hormonce on 24.09.08 9:28

Ја има Лакалутот и во поголемите маркети,јас последен пат ја купив од ВЕРО
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by rich_bitch1 on 24.09.08 10:31

а таа паста се користи секојдневно како и обичните или само превентивно при болка?
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19688
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Ilince on 24.09.08 10:35

da da rb sekojdnevno se koristi zaradi sprecuvanje od vospalenie na nepcata i zaradi krvarenja na nepcata i zabolemkarot mi ja prporaca .Fala na ubavite soveti
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 25.09.08 9:08

имам намален имунитет и лани пиев хербион ехинацеа таблети и многу ми помогнаа,но сега ги нема никаде.зедов пастили од др.тајс но тие се многу слаби имаат само 20 мг.ехинацеа,додека хербион имаат 170.што би можела да земам друго освен ехинацеа?
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Svetlana on 25.09.08 9:16

Систер напиша:имам намален имунитет и лани пиев хербион ехинацеа таблети и многу ми помогнаа,но сега ги нема никаде.зедов пастили од др.тајс но тие се многу слаби имаат само 20 мг.ехинацеа,додека хербион имаат 170.што би можела да земам друго освен ехинацеа?
Матичен млеч 5% или појак ако има, 7 ампули ти се сосема доволни по една на гладно срце .Се разбира ако не си алергична на мед и пчелни производи.
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18130
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 25.09.08 9:18

има на некој посебен производител,или не?
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Svetlana on 25.09.08 9:21

Ројал мислам дека се викаше производителот тој е најефикасен, инаку има и други ,кај нас најдови бугарски ама тој ми рекоа слаб бил.
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18130
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 25.09.08 9:25

фала многу Светлана,ќе земам да пробам ,оти бетер сум станала од маливе деца,нон стоп сум настината.
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Svetlana on 25.09.08 9:29

Само заборавив да ти кажам оти се скапички една ампула е 98 денари , ама стварно вреди,јас на помалиот син му давам и сум многу задоволна, само се разбира една ампула на два три пати му ја давам.
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18130
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 25.09.08 9:32

па јас повеќе давам за други лекови така подобро нешто природно отколку антибиотици. :big hug:
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 26.09.08 3:27

Pred dva dena pocna da me boli od desnata strana kaj somakot,nesto slicno kako koga ke se izmorite i od umor ve boli dolu nad kukot ,e denes bolkata mi se prefrli od levata strana i malku me fati panika dali se ova predznaci za poragaj lil e neso sosema dr?????
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18478
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by vecki on 26.09.08 3:31

mislam deka bebeto si se mesti a poste mu e tesno osekas bolka koka pritiska a moze da ti e od zamor
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20095
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 26.09.08 3:57

pa moze i da e od zamor, vise neznam sto od sto mi e.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18478
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 26.09.08 13:58

Dali e normalno da me bolat preponite tolku mnogu ,da nemozam da se svrtam vo spienje od edna strana na druga.toa se nepodnoslivi bolki,i ne samo koga spijam tuku i preku den ako sednam 5 min posle amin stanuvanje kako zamrznata dodeka se odmrznam uste 5 min mi trebaat.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18478
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 26.09.08 14:01

ако ти е големо бебето може и од тоа да те болат.
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 26.09.08 14:06

Pa jas sum veke 38 nedela i pred edna nedela koga bev na pregled mi kaza doktorot deka bebusot e 2 750 pa vajda ne e tolku tesko za da me boli tolku mnogu sum slusnala deka bebinjata se ragaat 3 500-4 000 kg.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18478
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 26.09.08 14:11

ааа,па мало е за толку да клоца.можеби некоја од девојките имала таков проблем па ќе знае што може да е,што е да е јас ти помогнав,ех,ех.
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Svetlana on 26.09.08 14:14

Kolkovite mislam deka bolat oti se siri karlicata , i normalno deka treba da se siri.Mene me bolea preponite pred da se porodam
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18130
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 19.11.08 20:53

прееска наполнив када, и легнав едно 20 мин може, се беше добро и наеднаш осетив болка во градите и грлото, почнав да се гушам и кога ќе сакав да земам воздух ужасна болка осеќав, сакам да знам од што може да ми е, сепак утре одам на лекар, ама за да се смирам ако знаете нешто кажувајте, неможам да спијам, страв ми е
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by lela on 19.11.08 20:57

Emi nemoj da se plasis.Ako mozes izmerigo pritisokot,i proverija krvta mozno e tiroidnata zlezda ne ti raboti kako treba.Toa trnenje na race,umor,gusenje,nemanje vazduh seto moze da e simptom na tiroidnata zlezda,a taa se aktivira od stres,a ti nekako si mi mnogu napnata vo posledno vreme.Neznam mozebi gresam.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Kikic on 19.11.08 21:02

mene mi pomaga alkohol pod nos i nekoj sedativ (leksilium najcesto )
kolku da se smiris i zaspies a utre pravo na lekar
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18440
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 19.11.08 21:03

кикич а тебе ти се десило исто?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Kikic on 19.11.08 21:06

da be zlato isto samo ne golema bolka vo gradite ama imav bolka.Mi trnea racete najprvo pa posle celo telo i na race me odnesoa vo gr.bol. mi napravija EKG bese normalno pritisokot 160/100 i odma mi stavija togas diazepam inekcija i alkohol pod nos od strav ostanav taa nok vo bolnica i cela nok ne zaspav
A ti Emi sama si doma
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18440
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот