Родители и деца

Брза помош

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 17.09.08 4:06

Mislam moze da ti e od cigarite Emi...
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by STAR * on 17.09.08 9:02

Убаво ти кажаа значи поактивна да си , пешачење или амо имаш справа дома користи ја барем 10 мин. дневно. Исто и мене ми се има случувано раб. ми е таква да седам а и цигарите си го прават своето и кога ме мрзело да го чекам лифтот ако се качам до 2 спрат се осеќав како кој знае колку да сум поминала , влагав у канц. забревтана како да ме бркал некој. Само физичка активност, и Еми у физичка активност знаеш и што спаѓа па ако те мрзи да пешачиш фрли се на работа Smile
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by rich_bitch1 on 17.09.08 13:44

еми и јас сум иста.абе немам сила еден километар саглам да го поминам,сега во бременоста ептен си се улежав -мора кондиција да набиваме
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by SonjuS* on 17.09.08 17:37

STAR * напиша:и Еми у физичка активност знаеш и што спаѓа па ако те мрзи да пешачиш фрли се на работа Smile
Леле СТАР..ама си ме насмеала...ама сепак Еми и тоа може да ти помогне...хехе
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18706
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by ivi on 17.09.08 20:55

Emi namali so cigarite pak si gi zatera
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 17.09.08 21:40

Стар што би ја без тебе
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by SonjuS* on 20.09.08 3:54

Женски дечко ми во последно време почна мн да кашла...
Кажете ми што да го терам да пие...да му престане кашлицата..
А инаку и цигарчина си пуши..само не знам дали му е од тоа..
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18706
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 20.09.08 3:59

Jas na kraj ko gi ostaviv mnogu kaslav i ko da me grebe u grlo. Sekako deka i od toa moze da bide. A isto od promena na vremeto, zesko, zesko, naednas ladno... Mene inace mi pomaga caj so med ako e obicno kaslanje.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Zvezdicka on 20.09.08 12:13

rich_bitch1 напиша:еве ме мене во брзата помош..ке се најде ли некој лекар..пред некој ден пишував на една друга тема дека рацете ми се исфрлани со ситни брунчинја кои чешаат мн.е сега на рацете ми поминаа ама ми се појавуваат на стапалата.освен мраз ништо друго не ми помага.има ли некој некаква дијагноза?се прашувам да не е поврзано нешто со бременоста или е можеби само од жешкото?

RB1 ova sto go opisuvas lici na alergija na sonce. Jas patam od istata maka. Mraz pomaga da ali treba da se obides da ne se izlagas na direktno sonce i isto taka SYNAPEN krema pomaga.
Ne sum 100% sigurna dali synapenot moze da se okoristi vo bremenosta ama veruvam deka sekoj farmacevt moze da ve posovetuva za toa.
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Zvezdicka on 20.09.08 12:17

Eee sto sum brza i slepa.. RB ne vidov deka veke si bila na lekar i ti dale synapen Smile
Vazno se da e vo red sega.
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by rich_bitch1 on 20.09.08 12:51

да звездичка фала богу заминаа тие ужасни брунки не да чешаа -ме полудуваа.сепак фала за советот у право си била
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 20.09.08 15:17

мм дојде настинат од работа ама ептен, му дадов д пие кафетин колд и една жешка када помогна
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by biljanag on 20.09.08 15:21

SonjuS* напиша:Женски дечко ми во последно време почна мн да кашла...
Кажете ми што да го терам да пие...да му престане кашлицата..
А инаку и цигарчина си пуши..само не знам дали му е од тоа..

po edna lazicka med na gladno ke kasla uste edna dve nedeli ama ke se procisti temelno celi slajmovi ke isfri
provereno

emi jas i mm koga sme nastinati se lecime ama vo krevet na toplo neznam zosto no stvarno pomaga verojatno nekoja pozitivna energija ni doaga i pominuva
zatoa milena koga ke zaspie topla kada topol krevet i ete go lekot :big hug:
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 20.09.08 15:25

Biljana zs koga ke zaspie Milena? Ako ima topla voda neka se banja covekot. Smile
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 20.09.08 15:28

хехехе па ти читај меѓу редови
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by SonjuS* on 20.09.08 15:31

Значи мед да му речам...епа фала женски
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18706
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 21.09.08 0:02

Od pred 3 saati custvuvam bolka kaj preponite(dodusa cel den imam bolka tamu) i vo dolniot del na stomakot.Osekam kako bebeto mi pravi pritisok kako da turka nadolu.Me faka strav deka moze da pocnat bolki za poragaj,dali ova e normalno za da ne se plasam ili da pocnam da krevam uzbuna doma?Inaku sum 37 nedela i 2 dena.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18493
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 21.09.08 0:23

бејби полека и смирено, дали болката е постојана или ти се појавува од време на време, запази на колку време ти се појавува....не паничи можеби си нешто изморена а може и тоа е тоа, не е рано
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 21.09.08 0:29

Emi sega mi prestana bolkata malku lezev se odmoriv i podobro mi e.A moze i od zamor da mi e denes rabotev dosta i izgleda deka na noze poveke sum bila.Ama me cudi so me pritiska bebusov nadolu i mi stvara pritisok a ne me boli sega niso.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18493
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 21.09.08 0:35

значи од искуство, постојат лажни болки, јас три пати ноќе бев на дежурен и викав готово јас раѓам, ама не било така хехехехе

Значи ако ти се појави пак истата болка примети на колку време се јавува, ако зачести пример на 10-15 мин, оди види на дежурен.
Инаку мене ме болеше стомак како а треба да добијам вечерта на 29 август, прво на 30 мин, а ноќта веќе болката беше појака и ме болеше крстот и се јавуваше на 10 мин.

Среќно и одмарај
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 21.09.08 0:37

Fala Emi ke si lezam sega samo i ke cekam dr ne mi ostanuva.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18493
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Ilince on 22.09.08 20:21

Дали можеби некој знае лек за отечени непца?Бев на заболекар и ми рече дека во овај период се спуштаат непцата а башка и осумките ми излегуваат .Многу ме боли цела уста не можам ни да јадам ни да зборувам.А како капак на се почна да ме боли и главата.Помош??????Заборавив да пишам дека имам и афти на цел јазик.Така да ситуацијава е катастрофа
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18783
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by lola on 22.09.08 20:31

znam deka caj od zalfija pomaga pri vospalenie na usnata praznina, nepcata i grloto. mozes da probas, ne moze da imas steta Wink
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19486
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Ilince on 22.09.08 20:51

fala lola ke probam dali mislite deka e stetno ako se napijam paracetamol
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18783
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by hormonce on 23.09.08 0:55

Гаргара да правиш со чај од жалфија и можеш исто и со 3% хидроген да ја исплакнеш устата.Парацетамолот не штети.Пробај да ги миеш забите со LACALUT паста...
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот