Родители и деца

Брза помош

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Брза помош

Пишување by sneze on 26.02.09 12:03

оф леле душо море , пробала ли со масти за хемороиди ги има многу.

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 15889
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by kavadarcanka on 26.02.09 12:04

Па и дадоа некои масти но не и поминува редовно по три пати се одмива, незнам веќе многу е нервозна

kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 37
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 16182
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by sneze on 26.02.09 12:07

НАдворешни ли и се?

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 15889
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by kavadarcanka on 26.02.09 12:09

Да надворешни и се сега на скајп пишувам со неа на работа е и ја прашувам се, ја интересира за во ремедика имало некоја докторка за тоа

kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 37
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 16182
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by sneze on 26.02.09 12:11

Нека си купи чепчиња , незнам дали ги користи многу се добри.

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 15889
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by kavadarcanka on 26.02.09 12:13

Немало ни помин од тоа се има пробано изгледа

kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 37
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 16182
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by sneze on 26.02.09 12:15

Нека оди на приватен лекар тогаш, да ја прегледаат на раат. Незнам дали и кажале дека несмее во никој случај да јаде луто, и зачинета храна.

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 15889
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by kavadarcanka on 26.02.09 12:19

Да за храната одбегнува но сепак фала ти Снеже што ме сослуша срцка си

kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 37
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 16182
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by sneze on 26.02.09 12:23

ај види има овде во здравје на возд. посебна тема за хемороиди
може ќе најдеш нешто. поздрав

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 15889
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 14.04.09 1:12

Dali znaete nesto za podobruvanje na apetit? Prirodno, medicini, bilo sto...

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17469
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by verce on 14.04.09 1:13

Draga obicna go namali apetitot probaj so edno jabolko na gladno ili bilo koe drugo kiselko ovosje otvara apetit ili barem ne mene deluva Wink

verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 31
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 16955
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by fibimk on 14.04.09 12:26

obicna напиша:Dali znaete nesto za podobruvanje na apetit? Prirodno, medicini, bilo sto...

Vidi na jadenje jadi ljuto......ili sosila jadi..nekoj caj da ima po aptekive da vidis....Kamo da mozev jas taka em da jadam em slaba...samo pici ke jadev so majonez i sve sto e kaloriska bobma......

Nie pak barame nesto da ni se namali apetitot!!!! hihi se skapav jadenje jabolka...trae cuvstvoto na sitost 10 min i polsle pak si gladen hihi

fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 15884
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by KATIC on 14.04.09 12:36

obicna напиша:Dali znaete nesto za podobruvanje na apetit? Prirodno, medicini, bilo sto...
b vitamin, od nego se imalo apetit. znam i jas luge sto nikako ne moze da se zdebelat. ne se grizi organizmot ti e takov. aj pogledno malku od agolot na debelite, i vodata se "faka na niv"

KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 34
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 15734
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 14.04.09 12:46

Fala zenski, ke probam so jabolko, inace Katic jadam apcinja b-vitamin, 12 razlicni b-vitamini. Ne pomaga. Moze da se zdebelam samo nemam apetit posledno vreme.

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17469
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by makresanska on 16.04.09 9:01

Zenski pomagajte sum se zatnala edvaj disam i oci mi solzat a vprocem nisto ne me boli samo nosov mnogu me nervira kazuvajte lek barem praznicive da gi pominam ko sto treba

makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 15930
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by lela on 16.04.09 9:06

pojdisi na doktor ke ti dade kapki i lekarstva i ke ti bide podobro.Ili pa inhaliraj mozebi ke ti se pusti nosot.

lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 44
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 18332
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by makresanska on 16.04.09 9:10

Rabotata e sto pred eden mesec bev bolna i si odlezav edna nedela doma a ne pijam sega nikakvi lekarstva mi zabrano ginekologot bidejki sme vo faza na pravenje na bebus pa mi rece neznaes koga ke se fati poarno ne pij nisto i se lecal so paracetamol i caj mze i zatoa me povrati virusov sigurno bil nedolecen

makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 15930
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sister on 16.04.09 9:13

Тоа изгледа е настинка,јас 5 дена ја влечев првпат во животот и очите ми солзеа.Само чај да пиеш,витамин це,бе и инхалации од камилица,стандард нели Very Happy ,јас така ја излечив.

Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 40
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 15859
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by makresanska on 16.04.09 9:15

fala vi na site obavezno doma koga ke odam ke pravam inhalacija od kamilica

makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 15930
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 16.04.09 12:10

makresanska za koga sum nastinata jas se mackam na grloto so Vicks, ni sprej ni nisto, najubavo mi e so Vicks.

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17469
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by makresanska on 16.04.09 12:23

Da ama ne me boli grlo nego nosot mi zatnat edvaj disam

makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 15930
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 16.04.09 14:16

Da da, ama se macka na grloto, deka e mentol i ke te przi ako go mackas pod nos.

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17469
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by makresanska on 16.04.09 14:35

ke probam i toa inace jas sum stavala na grlo rakija na krpa so biberi toa pomaga ako boli grlo ama i po malku pece

makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 15930
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 17.04.09 4:17

Ova Vicks bi trebalo da ima kaj vas, ova se koristi za zatnat nos. Vaka izgleda. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/d/dd/Vicks_vaporub1.jpg/300px-Vicks_vaporub1.jpg

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17469
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Oci on 05.05.09 16:57

Луге помагајте!!!
Денес ми се плодни денови.. ама некако мочам на 3 мин,
а сега кога бев во Вц ми потече како дел од крв, и розево беше..така некако ме стега стомакот - не многу, ама како за добивање ми е.. а баш сега ми се ептен плодни денови..????Дали е ова нормално? Прва пат ми се случува.. Казете брзо зашто се плашам ептен. да идам ли одма на лекар???

Oci
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 231
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 15412
Registration date : 2008-10-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот