Родители и деца

Брза помош

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Брза помош

Пишување by Emi on 21.11.08 0:37

znaci ne smeam da se opustam hahahahahah
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Stefanija S. on 21.11.08 9:38

Emi diazepam voopsto ne e strasen, duri se preporacuva (ne cesto, po potreba) za opustanje na muskulaturata, ne vlijae na nervniot sistem i ne moze da predizvika smeenje i halucinacii , samo gi olabavuva muskulite ibutka na spienje. Na nervniot sistem vlijae lorsilan, leksilium, demetrin, heleks itn. Ova e provereno i zatoa ti pisuvam, mm e farmacevt.
A ti licno zaradi tvoja sigurnost mozes da otides na lekar da ti lekar izmeri pritisokot, da ti napravat EKG , pa mozes da insistiras i pregled na krvna slika.
Pozdravce i bez strav
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 17793
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by lela on 21.11.08 10:44

Na Emi aman da i deluva na smeenje.Ama vo toa nema nisto loso,podobro da se smee odosto da placi.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by macush on 21.11.08 14:40

A Emi kako si deneska,da ne bese denes na lekar? Aj se nadevam deka takvo nesto nema da ti se povtori.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 17883
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by macush88 on 21.11.08 14:44

rich_bitch1 напиша:женски вчера ми се случи нешто чудно.бев во град и се задржав два часа ама имаше јако сонце и мн ми беше жешко.кога стигнав во двор одма ја пуштив чешмата со ладна вода да тече и си ги ставив рацете под вода да се оладам.и наеднаш ми отекоа прстите scratch и ја сопев водата ,полека ми замина.од што може така да е?
Ваљда од наглата промена на температура. замисли внатре во организмот имаш околу 37 степени и наеднаш од надвор ставаш ладна вода која има отприлика 4 стебени. истото се случва и ако од многу ладно влезеш во топла просторија па ти отекуваат прстите. зарем немаш досага заприметено таква работа?
avatar
macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 17933
Registration date : 2008-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 23.11.08 14:50

Женски освен апче знаете нешто што помага кога боли заб??
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19879
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Ance-J on 23.11.08 14:51

kapki zaboleks pomagat za zabobolka.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18113
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by vecki on 23.11.08 14:53

ako e rasipan parce luk stavi
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 23.11.08 14:57

Fala, sea ke probam. :kis heart:
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19879
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by lela on 23.11.08 18:06

Ocetna kiselina,izgargaraj,drzija malku na zabot sto te boli i pluknija.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Ance-J on 30.11.08 1:01

Дали некој има искуство со циста на гради?Мене ми се има појавено пред точно една год,бев на лекар и ми рекоа дека не било опасно бидејќи не се зголемувала, е пред еден месец осетив дека ми е зголемена и ме боли на допир.Имам закажано преглед во среда во Ре медика ама до тогаш не ме фаќа место.Дај кажете ми некое искуство било ваше или од некој друг со таков проблем.Зошто до среда ми се гледа многу далеко.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18113
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by macush on 30.11.08 1:30

Ance nemam ama bas nikakvo iskustvo so cisti na gradite,sakav samo da ti kazam da ne panicis i da ne se plasis.Moze ne e nisto opasno.Bidi si smirena i misli si na nekoi drugi ubavi raboti kolku da ne ti pominuva vremeto u nervozi.A moze ima i nekoja vrska so ciklusot,ako treba da dobies.Aj moze ke pise nekoj sto znae nesto za ova...
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 17883
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by jasmina i ace on 30.11.08 12:59

ance neznam za cistive ama jas imav vo gradata kako topce i na bolnica pravev punkcija taka mislam se vika i rezultatot bese deka ne se maligni kletki tuku benigni i eve posle nekoe vreme mi iscezna
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17798
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by jasmina i ace on 30.11.08 13:00

moja preporaka e da necelas vednas zakazi pregled
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17798
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by vesna velkova on 30.11.08 19:34

мене изгледа од нина ме префати болеста се затнав цела неможам да дишам а бидејќи дојам сеуште незнам што да праам што да се напијам сега си правев инхалација со камилица и носов како чешма ми се растече.има нешто што можам да се напијам а да нештети на млекото? и дали може да и пренесам повторно на нина? scratch
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18216
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Viktorija78 on 30.11.08 20:05

Vesna jas cesto se nastinuvam, ne se cuvam, moze da se pie Paracetamol, a od antibiotici piev Ospen, dozvoleni se za doilki , vo nosot stavav Akvamarin. Sepak konsultiraj se so lekar , a da ti kazam koga i da se razbolam stavam maska na liceto za da ne mu disam na Atanas. Za grlo mnogu pomaga propolis Galopro na Galafarm, za eden den pominuva i najbolno grlo, so garancija.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 39
Локација : Doma
Поени : 17830
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by vesna velkova on 01.12.08 11:33

фала викторија вчера се напив парацетамол и сабајлево синоќа имав 37.3 и ми беше страв да не качам повеќе ама еве малку по малку ќе помине мора. flower
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18216
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by baby24 on 18.12.08 2:49

Grlovo me ubiva daj kazete mi nekoj lek.a poso dojam nemozam da pijam tableti pa nesto na prirodna baza ili neznam bilo so samo da ne me boli.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18348
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 18.12.08 3:22

Komsikata sto isto doi pie strepsils. Ako ne napi se caj ili zemi lazica med.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19879
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by vecki on 18.12.08 3:26

baby24 напиша:Grlovo me ubiva daj kazete mi nekoj lek.a poso dojam nemozam da pijam tableti pa nesto na prirodna baza ili neznam bilo so samo da ne me boli.
septolete tabletkite za lizenje
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by hormonce on 27.12.08 23:55

Помагајте,мм се укочи целиот,се искриви човекот,го носев на дежурен ,му ставија инекција и ми рекоа дека е од стрес.Го мачкав со викс,му ставив лепенки,масажи и ништо не помогна! 😢
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by vecki on 27.12.08 23:56

ako mu sibnale ketonal ke popusti nemaj gajle a da se izbanja i so topla voda
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by hormonce on 28.12.08 0:01

Кетонал и некој седатив инекција беше,а он претходно дома пиеше диазепам.ма и се бањаше и се масираше со хидро масажа,јас не можев да поверувам дека може човек на нервна база да се искриви,бог да чува!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by obicna on 28.12.08 0:04

Viks povejke pomaga primer za zatnat nos, ko ke se ukocam jas se mackam so kineska mast, ako imate doma probaj. Treba 3-4 pati na den da se masira na mestoto kaj sto boli so toa i posle ke bide ko nov. Neznam kako izgleda kaj vas u MK, tuka eve kako. http://www.nyfikenvital.org/files/images/Tigerbalsam-2.jpg
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19879
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by kavadarcanka on 26.02.09 12:01

Женски дај кажете некој лек за хемороиди сестра ми веќе откога ја боли само се жали незнам како да и помогнам
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18592
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Брза помош

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот