Родители и деца

Стручни совети од областа на Ортопедијата!

Go down

Стручни совети од областа на Ортопедијата!

Пишување by BabyDavid on 30.07.15 0:12

Здраво Др. Видовски,

имам бебнце Давид, кој има два месеци. Денес бевме на ортопед, ни кажаа дека едната чашка е помалку развиена од другата и дека јадренцата уште не се оформени. Ортопедот не советуваше да користам широк повој со три пелени, да давам капки Вигантол по четири капки на ден и да го изнесувам на сонце по 10 минути. Јас до сега не ставав широк повој и не знам дали тоа нешто ке помогне. Ви се молам кажете ми што значи дијагнозата бидејки почнува паника да ме фака, ништо не ми објасни ортопедот што го прегледа Давид.

Однапред Ви благодарам.

BabyDavid
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 30
Локација : Скопје
Поени : 6374
Registration date : 2015-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот