Родители и деца

БАРАМ Рецепта!

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: БАРАМ Рецепта!

Пишување by monabombona on 18.12.09 19:59

Јас подварокот малку поинаку го правам. Прво во подлабоко тенџере го запржувам месото, ама колку коричка да фати и ја додавам ситно исечканата зелка со малку од јувата, додавам од пушеното месо и го оставам да се крчка на шпорет околу 2-3 часа(на 1). Потоа го префрлам во тавче и го печам кратко, колку да се доисуши. Од зачини ништо не додавам освен ловоров лист. Мене многу ми се бендисува.
avatar
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 15885
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот