Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Разлики во цени

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 189
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: одлично
Поени: 10287
Registration date: 2009-09-17

ПишувањеПредмет: Разлики во цени   25.11.09 23:54

Денес купував Пролајф од Зегин 315 ден. Минатиот пат го купив од аптеката на Рекорд што е, околу 360 ден. Приметувате ли и вие разлики во цени?
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13227
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   25.11.09 23:57

Da, osobeno vo aptekite. Vo Zegin kolekcija na Mustela e mnogu poeftina, otkolku vo Eurofarm, na pr.
Sum primetila i deka na pazar (konkretno vo Biser) e nekogas poskapo otkolku po marketive.
Ima mnogu primeri, ovie mi teknaa sega:) Ama, nekogas koga mi se brza, go kupuvam i poskapoto.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 10384
Registration date: 2009-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   25.11.09 23:57

Da sekako . Ista rabota mozes da ja platis nekogas i duplo
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13227
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   26.11.09 0:03

A, da ne zborime pa za razlikata vo ceni kaj nas i nadvor, za elektronika osobeno.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 912
Age: 29
Локација: poftorno domce :)
Расположение: opusteno
Поени: 11883
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   26.11.09 0:25

ima ima mnogu razliki vo ceni na odredeni raboti po aptekite po marketite a za elektronika i stranstvo da ne praime muabet,nie letovo zemavme od grcija od elektroworld gps za vo kola za 100 evra a tuka kaj nas sega go gledam vo germanos istoto toa istata marka i serija potpuno istoto za 150 evra sto ne e mala razlika,isto i sedisteto za daniel za jadenje vo jambo go zemavme 30 evra a tuka potpuno istoto od cicco 100 evra
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1038
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: kako koga
Поени: 12457
Registration date: 2008-08-08

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   26.11.09 14:16

Za aptekite vo Zegin site proizvodi se poeftini vo odnos na drugite apteki-toa e lanec na apteki i e normalno.
Pa ne odete podaleku normalno deka ima razliki vo ceni na site proizvodi vo marketive.Na primer sporedete Tineks i Vero.
A za vo stranstvo da ne pravime muabet-site ama bas site proizvodi se poeftini tamu ili barem mozeme da gi najdeme poeftini.Nivnite popusti se vikaat pousti, a ne nasive.Kakvi maicki sum naogala vo Grcija vo Zara i Berska za po evro i 99 centi da da ubavo procitavte za 100 denari i toa nema iznosuvanje.
Za okaidi gledav bas pred nekoe vreme na sajtot oficijalen vo Francija zamislete tamu proizvodite se poeftini nego kaj nas i toa bas ima razlika vo ceni, a zemete go nivniot standard i plati i nasite .
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 189
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: одлично
Поени: 10287
Registration date: 2009-09-17

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   27.11.09 11:57

Кога сме кај Грција, кажете кога почнуваат зимските попусти?
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12795
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   28.11.09 5:06

Od noemvri mislam veke deka ima popusti.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14041
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   06.12.09 21:28

Мајка ми ми кажа дека во Кам маркети сите цени се поефтини во однос на другиве маркети. Знам ми спомна дека Ариелот е најефтин во кам Smile
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 672
Age: 31
Локација: sk
Расположение: vo neizvesnost:)
Поени: 10674
Registration date: 2009-09-17

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   06.12.09 22:05

Mama Ane vo Cosmo vo Noviot super tinex vo kapistec, Arielot e 329 denari. I mene ne mi se veruvase ama ke odam nedelava da si kupam mala zaliha.
Vo Kam mislam bese 360 denari.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12339
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 1:30

Kinder Maxi od 20gr se 9 denari vo Stokomak. A 20 den. vo Tinex Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 12978
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 2:04

mamaAnita напиша:
Кога сме кај Грција, кажете кога почнуваат зимските попусти?

Мислам после Нова година почнуваат попустите во Солун...
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 102
Age: 36
Локација: Sk
Поени: 11658
Registration date: 2008-12-01

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 2:27

vasidora напиша:
Mama Ane vo Cosmo vo Noviot super tinex vo kapistec, Arielot e 329 denari. I mene ne mi se veruvase ama ke odam nedelava da si kupam mala zaliha.
Vo Kam mislam bese 360 denari.
Vo site prodavnici na Tinex Arielot e 329, imaat popust.
Вратете се на почетокот Go down
JaNiTa
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 385
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 11874
Registration date: 2008-12-08

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 5:21

Vo kam i pampersot se 1000-1010 denari dodeka vo site drugi marketi se poskapi za 100-200 denari. Vo zegin e najevtin i NAN 2 800gr 560denari i orizovi snegulki na nestle se 79 denari dodeka vo tinex se 100 i nesto, bekutan maramici vlazni se 89 denari a vo tinex 99. Kasickite na hipp se poevtini za 20-30 denari zavisno od vkusovi. Vo momentov ima popust i na hipp caevi 12% i na sokcinja nestle.
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 253
Age: 29
Локација: Ohrid
Расположение: Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени: 11551
Registration date: 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 5:51

За разлика во цени несакам да коментирам затоа што живееам во најскапиот град во Македонија И кога споредувам некои цени со вас од другите градови косата ми се крева колку е Охрид скап град.Дури знам и за случаеве каде кокакола препорачана цена за продажба ке била 65 или 69 а ја продавале по 80.Страшно
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12450
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 5:55

vikendov kupivme stolce za hranenje i sediste za vo kola za 70 evra zaedno dvete od metro-sofija
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 672
Age: 31
Локација: sk
Расположение: vo neizvesnost:)
Поени: 10674
Registration date: 2009-09-17

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   07.12.09 8:08

Janicka напиша:
vasidora напиша:
Mama Ane vo Cosmo vo Noviot super tinex vo kapistec, Arielot e 329 denari. I mene ne mi se veruvase ama ke odam nedelava da si kupam mala zaliha.
Vo Kam mislam bese 360 denari.
Vo site prodavnici na Tinex Arielot e 329, imaat popust.

Mozno e Janicka, ne sum primetila.
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1005
Age: 38
Локација: makedonija
Расположение: dobra sum
Поени: 11587
Registration date: 2009-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Разлики во цени   17.12.09 4:09

Nine напиша:
За разлика во цени несакам да коментирам затоа што живееам во најскапиот град во Македонија И кога споредувам некои цени со вас од другите градови косата ми се крева колку е Охрид скап град.Дури знам и за случаеве каде кокакола препорачана цена за продажба ке била 65 или 69 а ја продавале по 80.Страшно


E ova e isto i kaj nas,znaci osven Ohrid i Gevgelija e eden od skapite gradovi
Вратете се на почетокот Go down
 

Разлики во цени

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -