Родители и деца

Детска евровизија 2009

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Детска евровизија 2009

Пишување by Annabel on 21.11.09 21:34

Во мометов ја гледам детската евровизија....прекрасни се и златни се....Многу подобри од возрасните....Јас нормално навивам за МАКЕДОНИЈА (за жал стоиме како FYROM).
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 15499
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by Mila87 on 21.11.09 22:43

Да навистина беше прекрасна, не ми се верува какви гласовни способности имаат тие мали душички. Добра беше и нашата песна, а некако не ми се вклопуваше во целосната програма , првата претставничка(не ми ткнува од која земја беше), беше со штикли, онака дотерена, нашминкана, воопшто не личеше како за на детска евровизија. Украинците многу добро се покажаа, супер програма имаа.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 16894
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by Annabel on 21.11.09 22:53

Штета што не ја фатив од почеток....Баш ми е жал...
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 15499
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by Mama Vase on 21.11.09 23:18

kerka mi se javi da mi kaze deka sme predposledni.
a koga ima repriza?
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 17414
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by rainbow on 22.11.09 0:30

интересни ми беа сите и нашата многу добро испеа .дечињата од холандија мислам дека победија.а за гледање највозбудливи ми беа тие малечките дечиња акробати како куклиња беа и еластични чудо нешто.
avatar
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 16025
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by delfinka on 22.11.09 23:05

ama kakvo show priredija za vreme na pauzata
alal da im e
decinjana kako od guma da bea!
cestitki za nasite makedonski decinja,bez razlika koe mesto bea
za zal poradi glupostite i politikata na vozrasnite,malite patat
no sepak nie si gi sakame!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 17406
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by Majsi on 22.11.09 23:35

Zenski da ne znaete koga ke ima repriza?
Ne gledav vcera si slavevme rodenden a bas bi sakala da ja gledam
avatar
Majsi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 276
Age : 47
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 15469
Registration date : 2009-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детска евровизија 2009

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот