Родители и деца

Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by delfinka on 28.11.09 23:53

kaj e peprutceto
ajde cekame informacija dali se sluci sudbonosnoto Da?!?
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18781
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Vesnicka on 29.11.09 14:15

I jas ja mislam.Ajde neka ni kaze kako pominale?????
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 18937
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 02.12.09 10:27

Срцки тука сум јас. Некои работи не искачаат како што планираме. Наместо да се подготвувам да си го остварам тоа што го планирав, јас трчкарам по гинеколози и доктори, крвни слики итн :( ... Имам некој гинеколошки проблем, имам болки, чешање, често ме тера во вц...навечер не спијам од болка и од што ми е непријатно но тоа е веке друга тема... толку ми беше лошо и уште ми е што не можам да мислам на ништо друго освен на здравјето
Од друга страна, не ви спомнав дечко ми живее и работи во странство и како што си планиравме викендов дојде да ме види... иако немаше никакво запросување, тој како да осетил нешто, ме прашуваше дали би сакала и можела да живеам со него во странство ... засега работите си остануваат како што беа... плановите ке се одложат за нокта за нова година, доколку тој не ме запроси до тогаш или пак двајцата во иста нок си се запросиме сега се молам само да оздравам и да не ми е нешто сериозно
ве гушкам сите и ве
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by saligrem on 02.12.09 10:31

Najvazno e da ozdravis zasega a deckoto sigurno ke te zaprosi a kako sto kaza mozes i ti nego
avatar
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 16864
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 02.12.09 10:34

Најважно ми е здравјето и да ми помине ова непријатно чувство :( se drugo ke si dojde
Fala Saligrem
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by radost on 02.12.09 14:52

Se naevam brzo keti bide podobro.
Mene simptomite mi lichat na mnooogu gaden cistit, se nadvam deka sum vo pravo zashto iako e neprijaten brzo pominuva so soodvetna terapija.
Ke chekame do NOva Godina i ke stiskame palci se da ispadne kako shto posakuvash.
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 18457
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by draganaskopje on 11.12.09 1:03

Се надевам дека многу брзо ќе оздравеш и се надевам дека убаво ќе не израдуваш наскоро
avatar
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 175
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17708
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 11.12.09 9:48

Подобро ми е малку, вчера завршив со антибиотикот. Немам болки но мокрачата ми е сеуште матна. КЕ правам уринокултура па ке видиме.. иначе сеуште ме чеша, не знам од што е ке да е
Еве сега да ви кажам дека пред 2 дена со дечкото онака спонтано разговаравме за брак(сепак тоа не значи дека планот за запросување пропаѓаVery Happy ). Ме прашуваше дали би живеела во странство и такви ствари. Женски јас морам да признаам дека се исплашив од таа помисла. Сега веке се прашувам дали би се вклопила во нова средина и дали би издржала? Има ли некој вакво искуство?? ве гушкам
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by EckaGj on 11.12.09 23:47

Пеперутче немам никакво искуство врзано со дечко кој е во странство ,но сигурно некој има па ќе ти пише.Сега ги читав другите постови и идејата со балонот ми е убава,едноставна и слатка.Мислам дека тоа е доволно.Одбери само добар амбиент,како што кажа пр. нова година на полноќ (ако има каде да го скриеш балонот).Ти посакувам добро здравје и скоро со нови најубави вести.
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 17284
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Goddess^ on 12.12.09 10:39

Пеперутче, прво ти посакувам експресно оздравување, за да можеш да си се радуваш на моментите поминати со дечко ти , и друго.....јас имав дечко од странство, и се преселив таму за да живееме заедно и да се мажам. Морам да ти кажам дека основен предуслов за ти да се осеќаш добро надвор од дома е ОДЛИЧНА врска и прекрасно разбирање со дечкото / сопругот....ако не го имате тоа, за џабе не тргнувај пошто ќе ти биде мноооооогу тешко, сама без никој да те разбере, а посебно тој што е до тебе.
Ако си сигурна во вас, не би требало да постои нешто што би те спречило, и сите маки и среќни моменти кои ќе ги поминувате надвор од дома, ама ЗАЕДНО, ќе ве направат уште посилни и пообединети како пар Ти посакувам многу среќа, љубов и разбирање каде и да одбереш да одиш!
avatar
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 16730
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by delfinka on 12.12.09 18:47

od mene imas celosna podrska
ako mislis deka stanuva zbor za vistinska ljubov,i ako toa go custvuvas,negledam nikakva prepreka dali ke mozes da zivees vo stranstvo
ke ti kazam samo deka koga pokraj tebe e covekot sto te ispolnuva maximalno netreba da se mislis ni eden mig
a okolu zaprosuvanjeto ako ti e neprijatno ti da mu predlozis,mozes da pocnes i indirektno so ova atema pa krsajot da bide zaprosuvanje
ti drzam sreka i da ozdravis poskoro!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18781
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 14.12.09 15:12

Фала ви многу на искрените желби, совети и мислења . Од пишаното не се бега... сега за сега сум многу срекна и максимално исполнета како што кажа делфинка Smile мислам дека ова е битно прашање и одлука па наместо да се оптоварувам и размислувам што како да биде, може треба да се препуштам и уживам во убавите мигови што ми се пружаат. Вака двајцата сме заинтересирани за нешто по озбилно, но времето нека покаже што е најдобро за нас нели ? А јас ке бидам тука да ги споделам со вас сите убави моменти, да се радуваме како за мене, така и за сите вас бацки до сите
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот