Родители и деца

Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 20.11.09 16:20

Мислам дека темата ја нема на форумот, и се надевам дека е сместена на правилно место.

Дали вие би го запросиле вашиот сакан и како? Ме интересираат вашите согледувања на оваа тема. Јас размислувам за тоа па би сакала да ми дадете некој предлог како да го изведам тоа? Дали би било подобро во домашен амбиент, во ресторан.. дали треба да му подарам нешто??? Нели, не е секојдневно женско да запроси машко Smile .... и би ми било драго доколку некое машко од форумот би дал свое миселење, ме интересира како машките размислуваат на оваа тема... Имам една недела за размислување дали да го запорсам или не, и како да го изведам тоа. Помагајтееееееее
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Pipolino on 20.11.09 16:24

idejata ti da go zaprosis mi se dopadja , pooriginalno mi e Smile
a za toa kako ,sto ,ambienti ne sum bas inovativna
pomagajte forumdziki flower
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18564
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 20.11.09 16:28

Фала Пиполино. Ми треба мотивација а веке добро почна се осекам чудно во врска со ова, мислам дека сум единствена што ке запроси машко... така се чувствувам и тоа ми буди несигурност :(
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by EckaGj on 20.11.09 17:34

Нема зошто да бидеш несигурна пеперутче.Малку е необично но одлично.Искрено незнам личен пример.
Ќе се сетам на некоја идеја за некој ден.
Засега од мене имаш голема подршка
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 17284
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 20.11.09 17:46

Незанам личен пример ни јас ок ако ти текне пиши обавезно, секој совет ми е добродојден.... сакам да го запросам а појма немам како :( Фала EckaGj
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Girl***** on 20.11.09 22:37

Јас знам личен пример МАЈКА МИ Е сега она могу едноставно постапила му рекла ајде ќе се зимаме татко ми од типот ама немам стан енемам кола ти заслужуваш многу повеќе . Она : не ме интересира се ќе имаме идеме 4 години ако ме сакаш ќесе зимаме и толку му требало ТАТКО МИ испаднал турни ме да кинисам што се вика . Ова мислам дека не е романтично . Евети идеја кога јас би го правела тоа би избрала домашен амбиент зашто мажите се коркачи (барем дечко мие ) па во душтво (иако не лично мислам гужва луѓе нели во ресторан пауште ко ќе се изповртат сите може чудно д ати реагира ) Вака ќе си се опуштите по дома направи некоја фина вечеричка свеќи или нешто друго што ти знаеш дека го обожава .Купи му нешто што мислиш дамуго дадеш кога ќе го запросиш не мора да е прстен можеш да зибереш нешто што он навистина сака од накит или пак нешто што ве врзува и двајцата (секако да биде нешто сентиментално) почни со некој фин текст (2-3 реченици) не мора од типот „дали ќе се ожениш за мене“ види проврти на интернет има многу убави текстови и заврши со нешто необично во смисла на прашање ( би сакал ли да го поминеш твојот живот со мене : би сакал да ми бидеш сопатник и заедно да „пливаме во животните води“ би сакал ли секое утро да се будиме заедно ) и класикан а крај му го нудиш купеното . Е сега ваљда ти помогнав дасмислиш нешто оригинално

поздрав и само напред Ја имаш цела моја поддршка Многу сакам вакви смели жени бравос бравоссссс .Чекаме постче како било
avatar
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 18584
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by bile2 on 21.11.09 1:31

hehe subavko bravost za smelosta jas eve licno ne bi mozela da go napravam toa Very Happy a za da ti dadam ideja hmmm ako jas bi pravela neso takvo bi go napravila so romanticna vecera,tivko romanticno muzice vo pozadina jas i on sami znaci so sveki okolu nas i nasekade I LOVE YOU(znaci baloni i sl.),normalno so poklon sto ti znaes deka ke go sokira i sto drugo osven MILICKO BI SAKAL DA SE OZENIS ZA MENE,ili nesto slicno:) eve edna ideja po moj vkus,iako sekoj si ima svoj stil za se nesto neli Smile pozdravce i so sreka
avatar
bile2
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 209
Age : 28
Локација : germanija
Поени : 17105
Registration date : 2009-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Misticia on 21.11.09 2:02

никогаш
ако чекал на мене како што сум си смотана - ќе си живеел сам и веројатно
ќе се слушавме по 17 пати на ден Smile немаше да помислам на ова

пеперутче сега те читам откако напишав за мене
прво во главата анализирај го него, и вашата врска и неговите постапки
што ако тој не ни помислил на брак - ако го исплашиш в планина ќе фати машкиве се малку понежни од нас
а после ако си сигурна дека и тој е спремен за брак колку тебе - пак според неговата личност одбери момент
ако сака фудбал - тогаш на полувреме
ако е фанатик за колата тогаш во кола
одбери го она што му лежи на срце - одма после тебе
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Emi on 21.11.09 2:30

odnesi go kaj sto ste se zapoznale kaj sto te "karil" hahaha
mene mi e drago sto postojat vakvi devojki sto se hrabri da go napravat prviot cekor, jas ne bi mozela...sakam romantika, ama i on ko me pobara ne bese ic romanticno, a pa jas ne bi imala hrabrost

se najubavo i pisi kako si pomina
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 21.11.09 11:09

Женски фала ви многу на предлозите и препораките. Веке од неколку прекораки можам да си замислам во главчето како сето тоа би изгледало. Сега остана делот со текстот . Јас сум малку директна личност па може да ми се случи во ниеден момент да му го плеснам во лице “КЕ СЕ ОЖЕНИШ ЛИ СО МЕНЕ“
Ееее кога станува збор за храброст, па не сум и баш неш то храбра не знам ни јас од кај оваа храброст во мене ... Е сега кога се работи за подарок, искрено размислував со саат, некој поскапичок.. но сега ми е кризен период и не можам да си дозволам толку скап поклон. А и ако ме одбоие ке треба од глава да му го скршам , штета нели ?

GIRL*** - браво за мајка ти. Храбра жена, се надевам си ја придобила таа особина од нејзе Smile

Фала ви на сите и доколку ви текне нешто, било што пишете ... или помош за текстот ке ве известам за се што ке се случи па или ке заедно или ке треба да ме тешите
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Maja on 21.11.09 11:34

Може со романтичната вечера да вклучиш некое слајд шоу од омилените заеднички фотографии почнувајќи од најстарите-кога сте се запознале, па од некој летен одмор, плажа... од некои среќни моменти....така ќе може да се наврати на најубавите моменти поминати заедно па би можел и да те превари во предлогот Wink
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19458
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 21.11.09 12:45

Со ова можам само јас да го превара да каже ДА ...одкако ке ги види сликите ке се разнежни сигурно мммм што убаво
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Misticia on 21.11.09 13:02

Maja напиша: па би можел и да те превари во предлогот Wink

хах
а замисли и двајцата да дојдете секој со свој план во иста вечер едниот другиот да го запроси

мислам дека штом си решила добро го знаеш како личност и сигурна си во него па со среќа и пиши да знаеме како помина flower
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 21.11.09 13:14

ехххххх таква коинциденциај не верувам Smile)

јас го знам како личност, обично си правиме муабети за иднина...поточно он си прави, ..ама никогаш го немам сватено тоа озбилно. убава ни е врската, полна со доверба и без многу расправии и проблеми... доволно убаво за да имам храброст за ова...
баш заради тоа сакав енкое машко да каже свое миселње, кога и како осеќаат дека е вистинско време за запросување? дали и кај нив има сомнеж и страв дека ке бидат одбиени? кога е најдобар момент за тоа и такви работи, но машките слабо не читаат изгледа Smile како и да е, јас сум решена... ке ризикувам па што биде биде, само уште да осмислам како и што да му купам ако не е прстен и саат???
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by delfinka on 21.11.09 22:10

odlicna ideja peprutce!
samo napred!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18781
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by draganaskopje on 22.11.09 2:11

И од мене имаш целосна поддршка, на моменти и јас имам размислувано на оваа тема зошто и ние сме од оние кои се слушаат по 50 пати на ден и се гледаме минимум еднаш во денот.. а и како Girl***** што кажа, и мојот е помалку како да кажам.. коркач... мислам дека ќе му треба многу нешта да му бидат задоволени за да се одлучи на таков чекор за жал :(

Кажи ни што си направила Smile
avatar
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 175
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17708
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Vesna Blazevska on 22.11.09 11:50

Најискрено, не би го запросила, не сум тој тип, едноставно сакам докажување, тинтрање, мазење, пазење Smile. Не ја осудувам постапкава, но јас сум традиционален тип околу ова прашање.
avatar
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18200
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 22.11.09 14:24

Ednas decko mi koga mi dade ruza mi vika zosto samo on mi daval ruzi, bi posakal i on nekogas da dobie ruza od mene Smile. Do pred ova da mi recese nekoj deka dal ruza na decko ke se puknev od smeenje togas svativ deka site sme isti i oni saka neznost i vnimanie:).. Dragana jas se nadevam deka ke go izvedam ova za brzo vreme i obavezno ke ve izvestam, se nadevam se ke bide kako sto si zamisluvam Smile sekoj stav i mislenje mi se dobrodojdeni, fala vi srcki
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Mila87 on 22.11.09 15:23

И од мене имаш целосна поддршка, иако јас мислам дека никогаш нема да соберам храброст за такво нешто, затоа на тебе ти ја посакувам целата среќа на светот.
Секако чекаме да ни раскажеш како помина се, па да не охрабеиш и нас малку
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18269
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Maja on 22.11.09 15:30

Денес ми текна еден друг предлог : во некој штосен албум за фотографии (во Бимбо може да има), можеш да ги наредиш истите тие заеднички омилени (од слајд шоуто) и на крај наместо фотографија можеш да ставиш некој лист (може во боја) нацртај срце или така нешто и пиши што сакаш да го прашаш....(може нешто во стилот „Јас би сакала да го поминам животот со тебе, а ти? Wink) Локација: некој ресторан, кафич или било каде додека седите во некое поизолирана маса или сепаре или на омилената клупа во парк додека го јадете омиленото чоколадо
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19458
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by jordanoski on 23.11.09 0:29

Mojov primer bese za rodenden no mozebi ke mozi da se koristi kako ideja samo. Bese rodenden na mojot maz, togas decko i jas pojdov kaj nego so torta vo forma na srce i vino so dve casi i balon so sreken rodenden. mazot mi letase do beskraj i cela nedela kazuvase kako sum go iznenadila. Mazot mi ne e korkac no i ne e romanticar, saka prakticni raboti. E sega ti moze taka so torta i vino i balon so srce i uste od vrata prasaj go direktno(neli rece si direktna tipka)
reci zlato jas sum spremna da go pominam zivotot so tebe a ti?
nema da bidi kako zaprosuvanje ami kako poraka i potoa mozi da go ostavis toj da go postavi GLAVNOTO prasanje

EDIT: ili ako sakas moze na tortata da napises nesto od sorta would you marry me?

jordanoski
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 36
Локација : prilep
Расположение : zbuneto
Поени : 16293
Registration date : 2009-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Peperutce on 23.11.09 16:08

Jordanoski bas denes razmisluvav za toa so balonot ... sakam balon vo forma na srce e sega ke se potrudam da najdam balon golem na koj sto pisuva ''dali ke se omazis za mene'' ili nesto slicno angliski, makedonski ne e bitno Smile imalo vo GTC prodavnica so takvi stvari pa ke vidime. E sega za tortava ne mi tekna.. moze da prasam kaj pravat taka po malecki torti vo vid na srce za da mozeme da ja izedeme uste vecerta lele zenski mnogu se plasam od dogovorot sto ke go dobijam no podobro da znam na sto sum odkolku vaka neli? a vie molete se za mene
avatar
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 16583
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Vesna Blazevska on 23.11.09 16:28

Pa jas da sum masko ne bi odbila vaka hrabra devojka, ic ne misli na toa dali ke te odbie, ako te odbie posle ke mu ja mislis, ne se filmaj znaci, pravo ona sto si namislilai samo napred.
avatar
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18200
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by bubamara on 23.11.09 16:42

Јас не можам да си замислам јас да би го запросила мм, малку сум поконвенционална и традиционална за тие работи Smile  Не сум ни помислила ни дека може да постои таква можност и тоа беше оставено на него, и не се ни каам, ме запроси во правиот момент и го направи тоа на начин за паметење. Твојава одлука е во секој случај за поздравување, храброст е тоа, и е во секој случај невообичаено. Јас да сум машко не би те добила, нели кога постои љубов..ќе го ценам таквиот потег. Ама јас сум ѓенско така да не знам како точно расмилсуваат мажите. Ти најдобро го познаваш дечкото, дали е традиционален тип, дали сака изненадувања ( у секој случај девојка помалку би се изненадила од просидба, одколку маж), дали е навикнат да доживува изненадувања од тебе..
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19483
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by radost on 26.11.09 11:51

Samo napred Peprutce.
Se nadevam deka planot ke ti se ostvari i brzo ke ne izraduvash so ubavi vesti.
Torta vo oblik na srce (mala) pred mesec-dva kupivme od Kanela i super izgledashe.
Idejata so albumot isto taka mnogu mi se dopagjashe.
Ianku za poklon za nego ti najubavo si go znaesh. Ako ima nekoe hobi za koeshto mozhesh da mu kupish poskap poklon e isto OK (Na primer ako saka da fotografra mozhe da mu kupish profesionalen aparat.)Zmachi neshto shto znaersh deka saka ama e malku poekstravagantno i nikogash ne bi si go kupil sam (na primer jas ednash za dobar povod na verenikot mu kupiv Mont Blanc penkalo zashto znam deka otsekogash sakal takvo penkalo, a ne se kupuva za bilo shto).
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 18457
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали би го запросиле вашиот сакан и како?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот