Родители и деца

Помнење на ликови и имиња

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by rainbow on 12.11.09 23:40

ликови можам полесно да запомнам ама за имиња потешко.многу ми е тешко да запомнам име на некој посебно ако не обрнам големо внимание прв пат кога ке го слушнам.
avatar
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 30
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 17400
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Candy on 14.11.09 14:10

Likovi pamtam neverojatno duri posle mozam da kazam kaj sum go videla covekot. Iminja nekako potesko. Abe za nekoj raboti imam neverojatna memorija a za nesto ic ne pamtam.
avatar
Candy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 172
Age : 39
Локација : domce
Поени : 16785
Registration date : 2009-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Janicka on 14.11.09 20:32

I iminja i likovi epten dobro pamtam.

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 18138
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Barbie on 16.11.09 18:52

Iminja pamtam mnogu dobro,a likovi poslabo.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17332
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Juni08_Andrea on 16.11.09 19:15

Likovi pamtam duri nekogas se nerviram so toa,ke vidam nekoj sosema slucajno i ako pak go sretnam nekade ke se macam dodeka se setam kaj sum go videla od kade mi e poznat.
A iminja nema sansi da zapamtam,jas i voopsto ne slusam koe ime ke go kaze koga se zapoznavam.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19904
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Mama Ane on 16.11.09 21:49

И јас лик ќе запамтам ама име никако..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Marija on 16.11.09 22:06

zavisi ....ponekogas pamtam ponekogas ne ...no poveke pamtam lica otkolku iminja :S
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 17797
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Помнење на ликови и имиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот