Родители и деца

Детски фестивали

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Детски фестивали

Пишување by lida on 06.11.09 13:00

другиот викенд е златно славејче ке оди ли некој , јас сакам ама се некако ме плашат овие вирусиве па се мислам .
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18361
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Sandra_Anja on 06.11.09 13:08

Ne mi se dopagjaat pesnite od Zlatno slavejce, Anja ja nosime samo na Super Zvezda.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19972
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Inicka_08 on 06.11.09 13:10

a potocinja koga e? ama i mene me plasat virusive.

Inicka_08
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 185
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18344
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by lida on 06.11.09 13:11

не сме биле до сега на златно славејче на времето ккога јас бев мала одев е сега песницки ко песнички што знам мозе па на децава ке им се свигаат да смениме малце секојдневие Smile

potocinja, vo mart mislam
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18361
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by mamaAnita on 06.11.09 13:13

Јас планирам да ги носам, како што слушнав ќе трае 5 дена, од 13ти до 18ти. Мене баш ми се допаѓа овој фестивал, некако ми е со традиција, нема утки во песните. Поточиња се во Март, а Супер ѕвезда во Април

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 17032
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by nata on 06.11.09 13:23

Секој фестивал си има своја традиција и свој драж кој повеќе кој помалку, сите песнички се убави, сите дечиња се преслатки. Златно славејче е малку покозервативно и баш ми се допаѓа тоа, а супер звезда е повеќе трендовски, а за трендови има време. За нашите најмили битно е они да уживаат да се дружат да се социјализираат. еве понекоја случајност купив Бебе магазин за да прочитам за Теута Арифи секоја чест за жената, и ни се падна ЦД од Златно славејче 2008 и сега не се исклучува дома.А ако мене ме прашате јас преферирам Поточиња
avatar
nata
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 517
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 17900
Registration date : 2009-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by nata on 06.11.09 13:27

А, да и мене ми е страв од вирусиве, а толку многу сакам да го однесам ова ќе му биде прв пат да е човекот на фестивал. Ај малку охрабретене Вие оптимистите јас сум во паника со Свинскив грип
avatar
nata
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 517
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 17900
Registration date : 2009-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by emilija nestorova on 06.11.09 13:27

A znae li nekoj kolku pari e vleznica i od kolku casot e?Jas bi sakala da odam ,od mala go pratam ovoj festival i mi e nekako poseben,tradicionalen,ama i Mia mi e nekako mala dali ke dosedi tolku malo dete na edno mesto?
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 38
Локација : Veles
Поени : 18925
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by lida on 06.11.09 13:51

neznam kolku e vleznica a pretstavite se od 11 i od 13 casot mislam , lani prvpat bevme na super zvezda na potocinja ne bevme vo skopje atie najmnogu gi sakam i za cudo Lina izdrza a nemase uste ni 2 god interesnio i bese
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18361
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by sonjamfk on 06.11.09 13:54

bas sakav da prasam koga pocnuva zlatno slavejce. marko gi obozava. cd non-stop vrti i gi peee pesnickite zaedno so decinjata. gi slusa i super zvezda i piotocinja.sakam da go nosam ,no ne znam dali ke izdrzi tamu. dali e se uste mal ili pak da probam da vidam. ako sedi ok, ako ne pat pod noze.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19668
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by lida on 06.11.09 14:02

jas mislam kartata sigurno ne e skapa za potiocinja e 100 za super zvezda 15o ne veruvam ova da e nesto poskapo , i da ne izdrzi deteto ima mnogu i si odat porano, moze da se proba nia pak ke kazam lani skroz izdrzavme
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18361
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by emilija nestorova on 06.11.09 14:10

Da da ama ne znam kolku e isaplatlivo,Mia ima god i pol,a nie sme od Ve.Ona mn razbira za nejzinata vozrast,ama moze da iznenadi da si ja vrisne,pa dzabe troskovi.
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 38
Локација : Veles
Поени : 18925
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by sonjamfk on 06.11.09 14:14

koj ke odi od skopje, ako moze da se dogovorime nekeko zaedno da odime. ke se druzime i nie i decinjata. pointersno ke ni bide.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19668
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Majsi on 06.11.09 14:20

Eeee i jas epten sakam da ja nosam Sara ovaa godina na Zlatno Slavejce.Ajde lani bevme epten malecki ama sega mislam kolku i da izdrzi nema veze.Koga ide reklamata na TV lele dusicka na mama celata e vozbudena i samo vika po mene "mama mama pesnicki",mnogu saka muzika.
Arno ama i mene me plasat tie virusi ustvari svinskiov grip.Non stop samo apeliraat neli da se izbegnuvaat guzvi i zatvoreni prostorii a ova em golema guzva em zatvorena prostorija......
Pa od druga strana si vikas neli ne mozes da se izoliras od se ama pa si vikam da ne si gazam so zdrava noga na trn pa da si ja donesam ne daj boze beljata.....pu pu pu skraja da e
Pa ako ne ke cekame drugite festivalcinja tamu na prolet valjda do togas ke se smiri situacijava pa ke si gi setkame slobodno decava....ne sum pametna veke neznam
avatar
Majsi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 276
Age : 47
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 17109
Registration date : 2009-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by mamaAnita on 16.11.09 8:26

Ние бевме вчера на Златно Славејче, супер си поминавме, помалата ќерка дури сакаше да оди на бина и таа да пеела со децата .

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 17032
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by kiki-riki on 16.11.09 9:59

ние не сме биле на ниеден фестивал, ама сите ги имаме на цд и дома ги слушаме и пееме, посебно ги сакаме поточиња
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 17175
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by sonjamfk on 16.11.09 10:11

kiki-riki напиша:ние не сме биле на ниеден фестивал, ама сите ги имаме на цд и дома ги слушаме и пееме, посебно ги сакаме поточиња


isto i nie.marko prostoa ja obozava potocinja
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19668
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by lida on 16.11.09 13:04

i jas sakav sega da odime na zlatno slavejce ama nekako strav me fati od ova gripov , na potocinja zdravje na prolet obavezno
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18361
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by bubamara on 16.11.09 13:08

Ние лани бевме на Златно славејче, Јана тогаш имаше година и два месеца, ги слушаше песните, ама беше цела збунета, за разлика од реакцијата дома што ја имаше на детски песни. И си отидовме порано, пошто искрено заспав на песните, а и промаја не профури од сите страни.Бевме и на Супер звезда минатиов пат, на првите песни седевме збунети, ама после детево стана многу еуфорично и супер поминавме, да ти е кејф да ја однесеш.Поточиња ги засака од градинка на неколку пати што имаше чуено, и дома цел дне ми ги пееше, па сега ги слушаме и нив, ама цд од 2007:)
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19748
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Mama K on 16.11.09 14:08

И ние одиме,првиот пат на 3 ипол год. претежно на Златно славејче,од Поточиња и Супер звезда ги имаме на цд сите песнички и повеќето ги знаеме Требаше и денес да одат на Златно славејче преку училиште но ние родителите не се сложивме,нормално поради грипот и така да не се реализира тоа...здравје има време,иако веќе е голема(не појавува желба за детските фестивали) повеќе сака да оди на балет и театарските претстави...тоа ја "влече" повеќе

Mama K
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 416
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 17994
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by monabombona on 16.11.09 19:48

И ние многу ги сакаме детските фестивали. Дома ги имаме сите на цд, и моментално фаворит и се од ланското златно славејче (Шарко лае и Часовник), а инаку лани бевме на Поточиња и фино поминавме. Прво беше многу збунета, па кога почнаа децата да пеат сакаше и таа да оди на бина и да пее. Едвај се разбравме дека не може, демек немаме ткава маица . Од тогаш кога ќе ја прашаме : Што ќе правиш кога ќе пораснеш? таа вика: Ќе играм како децата и мама и тато ќе ми
(а)плаудираат.
avatar
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 17500
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Mama Ane on 16.11.09 21:43

Со Марија идевме на сите можни, дури и пееше во хорчето на Поточиња. малово антиталент, ништо од музика не го интересира, на кечери со него ќе одиме Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20786
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by mamaAnita on 17.11.09 9:15

Да не знаете каде може да се најде ДВД Златно славејче 2008? Го имаме само ЦДто и нонстоп го слушаат во кола, ама ДВДто неможам да го најдам. Барав и во Југотон и во МекДоналдс и кај пиратскиве...

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 17032
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by nata on 17.11.09 9:30

А, се одржа Златно славејче, па нели рекоа дека ќе го одложат заради грипов
avatar
nata
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 517
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 17900
Registration date : 2009-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Pipolino on 17.11.09 9:32

ne ne go odlozija tuku namesto neznam mislam edna nedela trebase da trae go namalija nekolku dena da se odrzuva ic tocno ne mi teknuva mislam tri dena
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18829
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски фестивали

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот