Родители и деца

Детски песнички

Go down

Детски песнички

Пишување by Rocka on 03.11.09 19:38

Еве две ЦД а со детски песницки, за почеток.
(танкс то Бадијала )

Може да ставате и видеа ...*СИ ДО 1992-1996
1. Цигу лугу - Билјана Богоевска (1992)
2. Сакам да бидам рокер - Методија Куновски (1992)
3. Кире бананамен - Тони Јанкуловски (1992)
4. Без другар не се може (1993)
5. Мало, црно со ножиња шест (1993)
6. Баксуз (1994)
7. Детство (1994)
8. Ема - Димитар Андоновски (1994)
9. Визба стара и гитара - Ирена Маџаровска (1994)
10. Деца божји - Катерина Кондоклоцис (1994)
11. Досадна недела - Маја Андоновска (1994)
12. Марија на Бундеви (1994)
13. На една клупа стара дрвена (1994)
14. Мирче, ѕверче, тенисерче - Наташа Петкова (1994)
15. Погледај ме (1994)
16. Софи Софија (1994)
17. Рокенрол и твист - Александар Ѓоргиевски (1996)
18. Чудни ми чуда (1996)
19. Споменар - Катерина и Елена Ристевски (1996)

Download
Код:
http://rapidshare.com/files/291663396/Si-Do_-_detski_pesnicki.zip

*СИ ДО
1. Ана - Томислав Спировски (1993)
2. Ана, а ла банана
3. Анушка - Кирил Павлевски
4. Боби баш ми е гајле (1994)
5. Фамилија музичари
6. Фламенко
7. Гости од Африка
8. Како ли јас да пораснам (1993)
9. Кога се лути тато - Симона
10. Лето на Хаваи - Наталија и Драгана
11. Наташа од трето три - Леонид Ристев (1992)
12. Прва љубов - Елена Андреевска (1993)
13. Симпатија (1994)
14. Тина татина
15. Вистински ас
16. Заљубена
17. Заради тебе Зоране - Јулијана Ѓеоргиевска(1993)

Download
Код:
http://rapidshare.com/files/292122801/Si_Do.zip
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19822
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски песнички

Пишување by delfinka on 12.12.09 18:39

rockla,del od ovie pesni gi ima i na youtube,no ubavoe sto i tuka nio gi ima
Thanks!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 19046
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски песнички

Пишување by Ladybug on 13.12.09 18:29

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ 1971-1975; 1984
1.Има една земја мила (1974) - Лаура Ноева
2.За мојата татковина (1975) - Снежана Филиповска
3.Знаме (1975) - Весна Даљевиќ
4.Песна за Скопје (1974) - хорот "Развигорче" - Скопје
5.Ми подари птицата песна(1973) - Снежана Серафимовска
6.Да, да, да (1972) - Елизабета Владимирова
7.Песна за загубените нешта (1972) - Јасмина Ризова
8.Ѕвездичка (1971) - Верица Влаховиќ
9.Роденден (1974) - Андријана Костова
10.Нани, Нуни, Нина (1974) - Светлана Камџијаш
11.Градинката наша (1974) - Емилија Трајковиќ
12.Дувна ветре (1975) - Весна Бучкова
13.Гавран Гачко (1973) - Мирјана Радевска
14.Крокодил (1972) - Хедија Лековиќ
15.Рингишпил (1975) - Наташа Марковска
16.За сите деца (1973) - Ташко Попов
17.Еј, гулаби, гулаби бели (1972) - Билјана Дамјановска
18.Си бил еден крал (1984) - Томе Лазаров

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ 1991
1.Бири, Бари (1991) - Бојана Тренчева
2.Кавалче (1991) - Јованка Тасевска
3.Што ќе биде (1991) - Билјана Гелевска
4.Дали е тоа љубов (1991) - Магдалена Божиновска
5.Летај, летај, Буба Маро (1991) - Благица Андонова

Линк
Код:
http://rapidshare.com/files/226070315/Zlatno_slavejce_-_The_Very_Very_Best.zip

ЗДРАВО ГЕНИЈАЛЦИ
1. Новогодишна песна - Туфи и Двојче
2. Тетка Деса стјуардеса - Туфи и Двојче
3. Здраво генијалци - Туфи и Двојче
4. Белчо црниот
5. Ја открив Америка
6. Михајло Микица
7. Морето си е море
8. Мразам родендени
9. Некоја вечер
10. Ни трошка вина
11. Првите животни битни
12. Се е возможно
13. Скриено богатство
14. Трајче Бајче
15. Уф, каков сон
16. Жарко
17. Журка

Линк
Код:
http://rapidshare.com/files/291834763/Zdravo_Genijalci.zip

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ
1. Божиќна песна - Александра Кољозова (1993)
2. Чичко Чевлар - Сања и Тања Алексовски (1992)
3. Чудно маче - Антоанета Токовска (1972)
4. Ех, тој Тоше - Сања Ристиќ (1994)
5. Еј, Дејане, Дејане - Маја Костовска (1989)
6. Фудбалер и кошаркар - Мартин И Стефан Филиповски (1996)
7.Ленка манекенка - Лилјана Сипковска (1993)
8. Лошиот Мите - Робертина Нешовска (1994)
9. Мајмун јаде попара - Моника Топузоска (1989)
10. Марионка - Васил Гарванлиев (1994)
11. Не е фер - Марија Мишева (1992)
12. Никола, Никола - Оливера Лазаревска (1993)
13. Сакам кола убава - Дарко Давитковски (1995)
14. Славка-Атомска мравка - Марија Спасова (1994)
15. Тони - Наталија Караманова (1995)

Линк
Код:
http://rapidshare.com/files/291869794/Zlatno_slavejce.zip

ДО РЕ МИ - детски песни од оваа емисија
1. Басна за умната свиња - Влатко Галевски
2. Циганска заспивалка - Влатко Галевски
3. Чуден сон - Ана Ѓоргиевска
4. Еден мрак си облекол фрак - Ана Стаменковска
5. Фиќо, стојадин,шкода, лада , југо - Драгица Николовска
6. Гатанка - Викторија Србиновска
7. Глушец Ушец - Маја Саздановска
8. Гнездо - Бојана Тевчева
9. Кокичиња - Бојана Тевчева
10. Кукли - Наталија Петровска
11. Магарето филозоф - Симон Трпчески
12. Меца фати оро - Љубица Домазетовска
13. Мравја песна - Анета Дарковска
14. Оро весело- Љупка Стојановска
15. Пеперутка - Нина Костова
16. Рибарот Петре - Кристијан Смилевски
17. Случајна песна - Питер Џон Босе и Горан фантазерот
18. Снег - Веселинка Костова
19. Суша - Ади Имери
20. Светнете светулки - Магдалена Божиновска
21. Светот е полн со убавини - Маргарита Христова
22. Три шарени мачки - Ристо Самарџиев
23. Ветер бесен - Надица Аџиска
24. За едно мало рипче - Христијан Георгиевски

Линк
Код:
http://rapidshare.com/files/292289433/Do_Re_Mi_-_Pesni.zip

АЈДЕ ДА СЕ ДРУЖИМЕ - детски песни од оваа емисија
1. Ајде да се дружиме
2. Азбука - Роза Нолчева
3. Крива река, Крива Паланка - Соња Стефановска
4. Па, не е фер - Панде Шахов
5. Се се врти - Велјон Адеми
6. Страшен змеј - Бисера Темкова

Линк
Код:
http://rapidshare.com/files/292299090/Ajde_da_se_druzime_-_pesni.zip

avatar
Ladybug
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 34
Локација : Macedonia
Поени : 16878
Registration date : 2009-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски песнички

Пишување by Damjana on 13.12.09 18:51

avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 47
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 19084
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски песнички

Пишување by anastasova on 13.12.09 19:41

Темава веќе ја има
avatar
anastasova
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 136
Age : 34
Локација : veles
Поени : 17684
Registration date : 2009-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Детски песнички

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот