Родители и деца

Посета на деца со посебни потреби

Go down

Посета на деца со посебни потреби

Пишување by DijanaP on 01.11.09 13:39

Дали некогаш сте биле во посета на деца со посебни потреби, и каков е вашиот впечаток? Јас лично три години одам во посета на децата кои имаа проблем со видот, во населба Кисела Вода,таму има деца со малку оштетен вид и со скроз оштетен вид.На прв момен се почувствував многу чудно дури и се расплакав, и имаше едно девојче со скроз оштетен вид и седеше до мене ми рече зошто плачеш?Јас се зачудив од каде знае, и ми беше глупо и и реков не не плачам, а она ми вели јас вика можеби неможам да видам но животот ме научи да осеќам многу повеќе од било кој друг.Леле луѓе немате поим колку ми беше чудно сето тоа, веќе 2-3 пат како идев веќе се навикнав и се ми веше во ред, иако на моменти ми беше тешко сепак им се восхитувам на начинот како работат и живеат.Кога ќе ги видам како спремаат претстави како свират играат, просто не чувствувам никаква разлика, и ова што го правам (што ги посетувам) многу ме исполнува. Дали вие имате вакво некое искуство?
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17751
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Посета на деца со посебни потреби

Пишување by Ves on 03.11.09 12:26

Не сум била на организирано собирање на деца со посебни потреби , но имаме неколку такви деца кои живеат во близина и ги сретнувам скоро секој ден. Секогаш учтиво ги поздравувам , им се обраќам баш онака како и на нивните родители или брат, сестра . Тие го чувствуваат тоа и среќни се .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Посета на деца со посебни потреби

Пишување by anmari on 06.12.09 22:05

Jas imam detence so posebni potrebi uci vo Dimitar Vlahov vo N.Kisela Voda slabovidno sekoj den sum vo ucilisteto i site deca mi se prekrasni se druzam so niv tie se tolku custvitelni i mili nivnite priredbi i zabavi se mnogu ubavi i veruvajte tie deca spored mene se mnogu nadareni vo site oblast edinstveno vidot sto im nedostasuva.. flower
avatar
anmari
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 39
Локација : kumanovo
Расположение : SEKOGAS SUM NASMEANA TAKA GO POBEDUVAM MOJOT VNATRESEN BOL
Поени : 16957
Registration date : 2009-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Посета на деца со посебни потреби

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот