Родители и деца

Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Go down

Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Mila87 on 29.10.09 20:16

Ме поттикна информацијата на А1 Ексклузив да ја отворам темата .... само што кажаа дека и двата концерта се распродадени и дека нема повеќе карти. За неполна недела од кога беше објавено дека ќе има концерт, прекрасно!!!
Го обожавам човеков ,многу сакав да одам на негов концерт, само ете немам да имам можност.
Дали некој од вас ќе отиде, дали успеавте да купите карти???
Човекот е легенда ,секоја му чест, навистина има оставено многу квалитетни дела позади себе. Мислам дека неговите песни секогаш ќе бидат хит.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by avanturistka on 29.10.09 20:35

mila mislam deka za 7 noemvri seuste ima karti,prviot e rasprodaden.da mozev bi odela sigurno.a znaes li kolku e karta ?i mislam deka gostin mu e petar graso.sigurno ubavo ke bide.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19290
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Mila87 on 29.10.09 20:47

Картите се по 700ден, но сега кажаа на Ексклузи дека се распродадени и двата концерти.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Kinky on 30.10.09 14:19

Kako be rasprodadeniiii, pa ne sme zemale seuste plata
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19979
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by avanturistka on 31.10.09 0:00

zenski ,ne taguvajte ...treta sreka,najaven e tret koncert na 8 noemvri...ete sansa da odite.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19290
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by bella* on 31.10.09 0:10

Jas mnogu sakam da odam:-((( Ama nemam drushtvo , a i Nela nema koj da mi ja chuva
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 19213
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by adi on 31.10.09 0:18

И јас би сакала да одам,ама бидејќи сме во исчекување кога штркот ќе ни ја донесе нашата принцеза,а крајниот термин е 8 ноември,сигурно не би можела да одам.
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17301
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Mila87 on 31.10.09 2:46

Епа ајде нека биде на 8ми ади, па да имам друштво за славење роденден .
Баш ми е мило што ќе има и трет концерт, а сигурна ли е веста???
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Kinky on 31.10.09 4:07

Adi, jas taka se spremav za Beli noki koga op! mi prsna vodenjakot pa belite noki si gi precekav vo bolnica
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19979
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by avanturistka on 31.10.09 18:28

Mila87 напиша:Епа ајде нека биде на 8ми ади, па да имам друштво за славење роденден .
Баш ми е мило што ќе има и трет концерт, а сигурна ли е веста???
ima mila na reklama na a1,sigurna e vesta...nego ti trk po karta da ne ti go isprodadat i ovoj zasto 4 koncert nema da ima.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19290
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Ves on 31.10.09 20:12

Многу брзо се распродале картите!
Многу ги обожавам и многу ми се оди , ама на мм му се досадни , он до Ibizza би летал за Roger Sanchez а мене сама не ми се оди ....другарките уште не земале плата , крај на месец .....Уживајте тие што ќе одите , јас ќе си го гледам/слушам дома.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Mila87 on 31.10.09 21:01

avanturistka напиша:
Mila87 напиша:Епа ајде нека биде на 8ми ади, па да имам друштво за славење роденден .
Баш ми е мило што ќе има и трет концерт, а сигурна ли е веста???
ima mila na reklama na a1,sigurna e vesta...nego ti trk po karta da ne ti go isprodadat i ovoj zasto 4 koncert nema da ima.

Уфф срцка да знаеш колку сакам да одаааамммм, најмногу. Само на 8ми ми е роденден и ќе треба да чекам гости, а за на 6ти неможев да планирам дека полагам два испита ,ептен ми се погоди
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Концерт на Оливер Драгоевиќ во Македонија!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот