Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Роденден дома или игротека

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Next
АвторПорака
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   21.10.08 19:50

Ves напиша:
Za prv rodenden obicno se pravat feshti vo kafeani so mnogu gosti . Mene toa voopsto ne mi se dopaga , znaci site uzivaat , a detenceto i majkata se maltretiraat , guzva, cigari, glasna muzika,ovoj si go pokanil onoj ne , pa nekoj se navredil. Jas sum za rodenden so ubava vecera doma ili restorant so najbliskite , sekako torta ,mala zabava doma za drugarcinja , bratucetcinja ,so baloni i detska muzika .

Вес, ние првиот роденден го правевме во кафана. Во договор со газдите, немаше пушење во ресторанот. Сите излегуваа надвор !!! Гласна музика, исто беше како ние што сакаме, донесовме балони и децата се изнаиграа. И во ресторна може да биде пријатно како дома, зависи од изборот на ресторанот и организацијата.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12792
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   21.10.08 22:38

E vaka mi se dopaga, iako e vo restorant sepak da se znae deka toa e detski rodenden i na decata treba da im bide ubavo , a ne samo starite da uzivaat.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12873
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:00

Emilija напиша:
Вес, ние првиот роденден го правевме во кафана. Во договор со газдите, немаше пушење во ресторанот. Сите излегуваа надвор !!! Гласна музика, исто беше како ние што сакаме, донесовме балони и децата се изнаиграа. И во ресторна може да биде пријатно како дома, зависи од изборот на ресторанот и организацијата.
Taka e najdobro. Edinstveno sto imame mnooogu deca pa ke morame da pravime i vo igroteka, zosto vo kafana sakam da gi pokanam samo najbliskite, a decata mi se prtezno od drugarki, prijatelki, koleski, komsii taka da ke morame na dve mesta da pravime.

Ke mi kaze li nekoj kade pravat ubavi i vkusnii detski torti?
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:30

Ubavo torti ima vo Kanela normalno,i Romansa imaat i 3D sliki preubavi se
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:33

Секогаш од Канела сум земала досега, за било кој повод.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12873
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:36

A i vo Kanela pravat so sliki, i razni figuri? I jas zemam od Kanela sekogas ama ne sum videla detski torti ili pak ne me interesiralo pa ne sum prasala :shame:
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:38

Да..какви сакаш има, цртани од нив, слики аплицирани компјутерски, на спрат, со фигури, се што можеш да замислиш. Може и да им однесеш слика каква торта сакаш и да ти направат таква.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:41

A kako sto razbrav samo Romansa i 511 mi se cini se edinstveni slatkarnici sto pravat torti so 3D sliki i animacii.Vo ponedelnik ke idam na rodenden i ke ja slikam da ja vidite .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12873
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:42

Odlicno, fala Emilija za informacijata. A zboruvame za kanela vo kozle ili....? Bidejki slusnav deka ima i drugi
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12873
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:43

Kristina cekam slika, mnogu me interesira
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:43

Да во козле, "Канела Прима". Сум ја оставила визитката до,ма иначе и број ќе ти дадев.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12873
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:47

Ako mozes pisi mi pp denovive koga ke ja najdes vizitkata.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   23.10.08 20:57

има една слаткарница во Маџари, се вика Шарлота и прават супер торти, има и со убаво слики и со фигури, ние лани имавме со Ноди нормално-љубов беше тоа лани кон Ноди. Годинава здравје ќе видиме.
ако некоја нарачува да знаете дека најубави се домашната и киндер. и упште не се скапи, мислам скоро дупло се поефтини од Канела.
а во градинка што частите за родендените на децата?
што е воопичаено во вашите градинки?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   23.10.08 21:02

mamicka Ana напиша:
а во градинка што частите за родендените на децата?
што е воопичаено во вашите градинки?

Во градинка носиме нешто запакувано, торти и сл. се забранети. Лани Јана почасти смоки и крем бананчиња. Не се сеќавам, сакав и Вива сокчиња да земам ама мислам дека ММ ме предомисли, па дали земав или не искрено не се сеќавам.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   24.10.08 0:01

да и кај нас се забранети торти и се она што не е спакувано фабрички, а за деца е најинтересното баш тортата.

сите деца од градинка ги викате или само оние со кои детето повеќе си игра?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   24.10.08 0:12

Сите, ама доаѓаат најмногу 5. Обично идат оние со кои најмногу си игра, а има и дечиња што идат на секој роденден
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   24.10.08 0:20

Jas posledniov rodeneden na decata go slavev zaedno i mi dojoda 22 deca od golemata grupa i 14 od malata grupa.Zavisi koj period e rodendenot.Na golemata kerka i e na 30 Juli i togas nema mnogu deca bidejki se na odmor.A za malata na 16 juni obicno mi dogale poveke od 50%
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12792
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   24.10.08 0:40

A koga sme kaj toa kogo pokanuvate odgradinka na rodenden , ubavo e da se pokanat site ako se ima moznost , ili onie so koi deteto se druzi i igra . Ke otidam off topic no nesto me natazi : Kaj vnuka mi vo predskolska edna majka koja e od pobogata familija eve ke citiram kako na kerkickata i pomognala kogo da pokani : Mama mi rece da gi pokanam onie koi Se po taka ! i so tie da se druzam ....Vnuka mi ne prasa doma koi se tie deca sto se Po taka ! kaj ova drugarce odele tie sto nosele pomoderni obleki , imale mnogu ubavi detski sobi ,.Mi bese zal da slusnam deka uste na 6 godinki decata se delat materijalno .Barem porano na ovaa vozrast mislam toa ne bese taka .
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12097
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   27.10.08 21:18

majkata taka si go vospitala a i vo moe vreme imase takvi raboti da se delat bogatite od epten siromasnite ali toa vo zabaviste
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   30.10.08 22:15

lele Kristina bravo, alal da ti e 22 deca od gradinka. sigurno bilo guzzva. nekako ne ocekuvam bas tolku da imame nie. sigurno zavisi od vremeto koga e rodendenot, vo koj period od godinata. ama i od naselbata, mislam deka vo nekoi naselbi poveke si odat po rodendeni.
do sega nikoj ne pokanil nikogo na rodenden, ako ne ne pokanat nas do januari, Marko ke bide prv sto ke kani :-)
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   30.10.08 22:22

Ves otsekogas bilo taka, otsekogas imalo deca sto se dvoele, sto bile epten bogati, i ne si igrale so drugite deca. i epten pa siromasnite isto taka se dvoele. i otsekogas imalo razliki, nikogas ne bile site isti deca vo skolo.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13419
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   31.10.08 1:50

Da i jas se sekavam duri i ucitelkata so takvite pobogati deca bese pobliska.sekogas i bea za se prvi.a toa starno ne e ubavo i pravedno.dete e dete i ne treba da go dvois.

nas rano nie za rodenden ali boze zdravje posto e leto sakam da go pravime nekade nadvor.ima ubavi prakovi kraj ezera i ima masi i stolici pa mozi da si go ukrasis toj del so baloni i tuka da cekas rodenden.isto ima restorani sto tuka mozat da ti donesat hrana.isto za decata ima tamu kade da igrat ili lulaski.pa ke vidime do togas,osven ako pravime i krstevka togas ke bide vo restoran.Na tie mesta sum videla cesto se pravat rodendeni pa i pomali svadbi.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   31.10.08 2:27

a koga ke ve viknat po rodendeni sto voobicaeno nosat vasite deca na drugarcinjata?

znam edno devojce sto nosi redovno barbiki na site drugarki, ama neli e toa skapo:-)) taka da tesko:-) nie taka.

dali se toa eftini ili poskapi igracki, obleka nekako glupo mi e, knigi. za site deca isto ili spored toa so koe dete poveke si igra vaseto za tie poskapi?! nekako ic neznam kako da pravam
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13222
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   15.01.09 5:41

Da ne znaete kade se naogja igrotekata DAMBO? Drugarka mi mi rece kaj h.Granit i ne znaese podetalno, prv pat pravat tamu:)
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14090
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   15.01.09 5:42

ovaa igroteka e vo k.voda ili ima i druga
Вратете се на почетокот Go down
 

Роденден дома или игротека

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 24Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -