Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Роденден дома или игротека

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next
АвторПорака
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   02.10.08 22:59

moite deca se letni pa taka jas samo otvoreni igroteki baram sme slavele vo VINOZITO ROBIN HUD TIKVICKA i ne mozam da se setam uste nekoja a vo lavceto mi se dopaga mnogu enterierot
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13229
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   02.10.08 23:00

Ova e vo Radisani, neli?
Prekrasna, prostrana igroteka. Sestra mi so godini nanazad tamu gi slavi rodendenite na decata.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14426
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   02.10.08 23:04

Да во радишани е, јас сум презадоволна
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   02.10.08 23:07

sum slusala za ovaa igroteka majkami raboti vo gradinka vo butel 1 i skoro site deca slavat tamu i roditelite mnogu se zadovolni
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12918
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   03.10.08 21:39

a kade se noga tikvicka? tom i dzeri nekako e po unteresna barem kolku sto mozam da vidam od slikite. a dali nekoj ima sliki od bi hepi?
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12540
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   13.10.08 5:50

i jas sum nekako poveke za igroteka ama barem od 2 ot rodenden,zatoa sto na prviot uste se mali i ne razbiraat.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14426
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   13.10.08 7:30

milena bese preskrekna vo igrotekata, a sto treba da razbira pa i doma taa nisto ne razbira, tamu se iznaigra so eden kup igracki i so mnogu deca
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13222
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   13.10.08 7:31

Emi, a sliki??? I kolku ve cinese, ako ne e tajna?
Вратете се на почетокот Go down
мила
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 19
Age: 36
Локација: скопје
Поени: 12220
Registration date: 2008-07-21

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   14.10.08 0:42

Da imam uslovi doma,na pr.da ziveam vo kuka definitivno -doma.No sega edinstven izbor ni e vo igroteka.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   14.10.08 0:53

ЈАс живеам во куќа и пак сум за во игротека. Имам и простор за да направам роденден и за возрасни и за деца. Ама ако правиш дома треба многу јадење да спремиш а и сите гости ти ги служиш и плус цел неред и нечисти садови дома ти се. Се на се 3 дена ти се собира припреми+славење+чистење. :c,c,c:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14426
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   14.10.08 9:30

Сандра напиша:
Emi, a sliki??? I kolku ve cinese, ako ne e tajna?

има слики во фото албумот на милена, плативме 2500 за изнајмување, лотарија, грицки за децата и претстваа
и плус 1000 денари за пиење а имавме околу 25 души возрасни
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13490
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   14.10.08 9:56

И на нас ни се близи роденден и јас се двоумам каде да го правам.Досега за Христијан правев дома(освен првиот во ресторан) и на Стефани првиот за другарчињата го правевме дома а за возрасните во ресторан.Незнам што да правам,дечињата ми се повекето од мало а во близина немаме игротека,треба некого да малтретирам да доага во центарот на градот 3 кл со такси во Ноември на ладното а може и снег ке има. Дома немам баш многу место,а ми се собираат околу 15 мајки со по 2 дециња ке има журка.Едно плаче друго повратило сите се мали глава немозам да кренам.Јас и дома кога правам си порачувам пици од пицери ,грицки и сокче сите кај нас така прават.За децата не спремаат мезиња и незнам што ,иако е дома.И се разбира тортата,досега се мачевме со свекрвами правевме дома а сега и неа ке ја порачам може така ке им погодам на комшивките оговарачки.Секогаш дома се трудиш да ја направиш нај добра тортата а тие оти незнат да прават ја порачуваат и таа од слаткарата и била по убава.Што вие ке ми предложите на изнесеното?
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12918
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   14.10.08 20:20

verce, jas si poracuvam torta od edna slatkarnica od cair prekrasni se i prekrasno gi ukrasuvaat i stavaat i aplikacija koja ke si ja izberes i sto e naj ubavo ti gi nosat doma i ne se skapi.ako sakas ke ti dadam broj. inaku da ti kazam ic da ne se sekiras za komsivkite sto ogovaraat. tie stalno ke najdat nesto za ogovaranje. gleda si gi decata i niv da im ugodis da im bide uvabo i veselo na rodendenot.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13490
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   16.10.08 9:59

Fala ti Sonja ama mene ne mi se isplati od Skopje za Kocani torta da nosam .I kaj nas pravat dobri torti i prekrasno gi dekoriraat.A za komsivkite se znae deka segogas ima ogovaranje ama sega stvarno pocna toa mnogu da me nervira.Ponekogas sedam doma i sama si razmisluvam kade gresam sto se taka dignati i prepotetni ke me zaboli i glava od nervoza.Ne sum jas takov tip da se zatvoram sakam so site da se druzam i da si odime edna kaj druga na kafe.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12918
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   16.10.08 22:52

izvini verce ne vidov deka si od kocani. a komsivkite ednostavno prifatigi deka se takvi , polesno ke ti bide. ti prodolzi si da se druzis i red drugi raboti i ne obrnuvaj vnimanie na nivnite ogovaranja. ne gresis ti ,tie gresat.nikoj ne e sofrsen ,teraj si go zivotot po tvoe, ne se nerviraj za takvi komsivki pa tie ne zasluzile tolku da im obrnuvas vnimanie.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   16.10.08 23:40

ние и двата родендена си ги славевме во игротека, во Чекорче, убаво беше, децата се изнаиграа, различни возрасти се сите деца од 1 годинка до 8 години, имаше многу деца (18 мислам), ама и има различни играчки и занимации за сите возрасти.
првиот го правевме и дома за роднини (најблиски роднини и убаво поминавме и дома, на Марко сеедно му е убаво ако е во центар на внимание нели :-))
за годинава почнуваме веќе да мислиме, има време уште 3 месецаSmile ама ако. годинава може ќе бидат повеќето деца од градинка, мислам така е подобро и онака тие му се децата со кои е секој ден и се дружи.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12790
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   17.10.08 0:15

Јас сум за игротека. Само проблем е што кај нас нема игротеки. Ај до догодина можеби ке му текне на некој да отвори барем една..
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13490
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   18.10.08 7:23

mama напиша:
Јас сум за игротека. Само проблем е што кај нас нема игротеки. Ај до догодина можеби ке му текне на некој да отвори барем една..
Moze nekoj ke se seti ama treba bar da ni kazes od kade si Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 123
Age: 38
Локација: skopje
Поени: 12180
Registration date: 2008-07-30

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   21.10.08 2:06

ете ти и тебе идеја,
отвори ти:-)

покани не сите на отварањето:-)
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12792
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   21.10.08 11:10

Za prv rodenden obicno se pravat feshti vo kafeani so mnogu gosti . Mene toa voopsto ne mi se dopaga , znaci site uzivaat , a detenceto i majkata se maltretiraat , guzva, cigari, glasna muzika,ovoj si go pokanil onoj ne , pa nekoj se navredil. Jas sum za rodenden so ubava vecera doma ili restorant so najbliskite , sekako torta ,mala zabava doma za drugarcinja , bratucetcinja ,so baloni i detska muzika .
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   21.10.08 19:50

Ves напиша:
Za prv rodenden obicno se pravat feshti vo kafeani so mnogu gosti . Mene toa voopsto ne mi se dopaga , znaci site uzivaat , a detenceto i majkata se maltretiraat , guzva, cigari, glasna muzika,ovoj si go pokanil onoj ne , pa nekoj se navredil. Jas sum za rodenden so ubava vecera doma ili restorant so najbliskite , sekako torta ,mala zabava doma za drugarcinja , bratucetcinja ,so baloni i detska muzika .

Вес, ние првиот роденден го правевме во кафана. Во договор со газдите, немаше пушење во ресторанот. Сите излегуваа надвор !!! Гласна музика, исто беше како ние што сакаме, донесовме балони и децата се изнаиграа. И во ресторна може да биде пријатно како дома, зависи од изборот на ресторанот и организацијата.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12792
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   21.10.08 22:38

E vaka mi se dopaga, iako e vo restorant sepak da se znae deka toa e detski rodenden i na decata treba da im bide ubavo , a ne samo starite da uzivaat.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12873
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:00

Emilija напиша:
Вес, ние првиот роденден го правевме во кафана. Во договор со газдите, немаше пушење во ресторанот. Сите излегуваа надвор !!! Гласна музика, исто беше како ние што сакаме, донесовме балони и децата се изнаиграа. И во ресторна може да биде пријатно како дома, зависи од изборот на ресторанот и организацијата.
Taka e najdobro. Edinstveno sto imame mnooogu deca pa ke morame da pravime i vo igroteka, zosto vo kafana sakam da gi pokanam samo najbliskite, a decata mi se prtezno od drugarki, prijatelki, koleski, komsii taka da ke morame na dve mesta da pravime.

Ke mi kaze li nekoj kade pravat ubavi i vkusnii detski torti?
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:30

Ubavo torti ima vo Kanela normalno,i Romansa imaat i 3D sliki preubavi se
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13069
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   22.10.08 2:33

Секогаш од Канела сум земала досега, за било кој повод.
Вратете се на почетокот Go down
 

Роденден дома или игротека

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 24Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -