Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Тврда и нередовна столица

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
kiki-riki
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 768
Age: 35
Локација: мак
Поени: 10285
Registration date: 2009-09-29

ПишувањеПредмет: Тврда и нередовна столица   23.10.09 21:53

помош дали некој од вас има ваков проблем и како го решава
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 340
Age: 26
Локација: Bitola
Расположение: podobro :)
Поени: 10775
Registration date: 2009-05-29

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   23.10.09 22:36

јас имам вечно ваков проблем.обично ми велат дека е поради тоа што не пијам кафе велат кафето помагало а јас го решавам со зелен чај,житарици со јогурт доста ми помагаат и тоа на сабајле кога јадам цел ден ми е во ред и желудникот и столицата.а ми имаат кажано ако неколку дена имаш проблем со тоа да се напиеш една лажица масло ама јас уште немам пробано малце ми е гадно.мене ми е секогаш подуен стомакот веќе некое време и ако знае некој поефективен лек добредојден ќе е Smile
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Локација: Skopje
Поени: 10707
Registration date: 2009-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   23.10.09 22:44

Jas kako mala imav vakov problem i toa podolgo vreme.Problemot go resavav so parafinsko maslo koe sto voopsto ne gadno.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12501
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 1:19

I jas go imav toj problem se dodeka da ostanam trudna.
Vo bremenosta pocnav da pijam mnogu voda, i sekoj den dorucekot mi bese zitarici so mleko ili jogurt i od togas eve do sega nemam nikakov problem.
Znaci moj sovet e mnooogu tecnosti i zitarici, t.e. hrana sto sodrzi vlakna.
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 247
Age: 29
Локација: skopje
Расположение: не многу добро
Поени: 11959
Registration date: 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 3:03

Покрај сето горенаведено добредојдени се и јаболката и може да се напиете масло ( 1 малечка шоља само ) со една лажичка мед во него уште подобро е ако се работи за маслиново масло потоа течности многу во зависност од сезоната праски исто така можат да помогнат како и зелечукови супи . Јас вака го решавам тој проблем .
Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10411
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 3:28

Jas imav problem so neredovna stolica,i toa mnogu me macese,pa jadev zitarici so jogurt,nautro za pojdok i problemot bese resen.Ako nekoj go interesira mozam da napisam sto se se koristi od zitarici i kako se prigotvuvaat.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 768
Age: 35
Локација: мак
Поени: 10285
Registration date: 2009-09-29

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 6:01

adi напиша:
Jas imav problem so neredovna stolica,i toa mnogu me macese,pa jadev zitarici so jogurt,nautro za pojdok i problemot bese resen.Ako nekoj go interesira mozam da napisam sto se se koristi od zitarici i kako se prigotvuvaat.
ако не ти е тешко те молам напиши
Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10411
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 6:18

100gr.integralni trici
100gr.leneno seme
100gr.soncogled nepecen i lupen
100gr.semki od tikva-nepeceni ,lupeni
100gr.integralen susam
100grovesni zitarici
100gr rzeni zitarici
100gr.cimet(ili po zelba)
50gr.kokos

Se meljat sostojkite sto se za melenje i se se soedinuva
se jade so 200ml.jogurt(po moznost so pomala maslenost,iako mene i so obicen jogurt mi imase efekt) i se jade namesto pojadok na gladno
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 350
Age: 35
Локација: Скопје
Поени: 12052
Registration date: 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 7:49

Lele, jas posle poragaj imav vakov problem i stvarno e uzasno. No sega barem znam od so mi bilo. Pozto od bolnica mi kazaa da izbegavam hrana sto stvara grcevi, ovosje isto taka i jas udriv na oriz i kompir. Se dovedov do toj stepen sto koristev i cepcinja za procistuvanje. Na porogaj ne vidov tolku maka kako togas.

E sega jadam mnogu ovosje, jogurt obavezno, a mnogu mi pomaga i banana so casa ladno mleko na gladno. Isto i Prolife mi pomognaa.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
Bona Dea
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 48
Age: 37
Локација: Скопје
Поени: 11615
Registration date: 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   24.10.09 10:41

Суви сливи се едно од решенијата за овој проблем. Насабајле да се потопат неколку суви сливи во чаша вода и да се остават да остојат на собна температура 7 часа и потоа водата да се испие, а сливите да се изедат.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 10239
Registration date: 2009-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   06.11.09 2:22

Na mene isto mi pomogna kompotot od suvite slivi a i jadev suvi slivi . Kafeto isto na mene mi pomaga ma d nekoi vikaat kafeto uste poveke zatvaralo kaj sekoj organizam mislem deka e razlicno
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 534
Age: 44
Локација: sk
Поени: 10414
Registration date: 2009-09-24

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   06.11.09 2:32

еден нутриционист и предложи на пријателка ми лажица ленено масло на гладно и и помагаше
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13727
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   06.11.09 2:36

и јас веќе десетина години се мачам со ова има периоди кога е потешко некогаш полесно
суви кајсии
суви сливи
суви смокви
суво гројзе
едно кесиче алкалакс
се се меле и меша се прават бомбици колку орев
секој ден на гладно по една

ова е лек од жена што беше во боилница на чистење
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 102
Age: 35
Локација: Sk
Поени: 11513
Registration date: 2008-12-01

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   06.11.09 9:15

Ima ovesni trici koi se pijat so jogurt ili so sok i se epten efikasni, a isto taka i leneno seme se ostava da kisne preku nok i utredenta se pie na gladno i toa pomaga mnogu.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 414
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 11133
Registration date: 2009-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Тврда и нередовна столица   06.11.09 12:31

I mm go ima ovoj problem,duri po nekogas znae i da prokrvari.Najveke mu pomagaat jabolkite,najmalku 2 na den,edna predpladne-pola saat pred jadene da se izede
Вратете се на почетокот Go down
 

Тврда и нередовна столица

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -