Родители и деца

Дали гледате ’Преживеан’?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by mama on 23.10.09 17:31

Дали ја гледате втората сезона на ова реално шоу?

Јас ја гледав првата и со нетрпение ја очекував оваа сезона.Интересни ми се ептен!
Навивам за нашите, за Ана и за Пеце!
А вие?
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Sister on 23.10.09 17:36

Лани го гледав при крај,а сега од почеток ги гледам и ми се интересни.Се смеевме сите дома кога медузи ги изжарија,па се лечеа со мокрача hihi А,нормално си навивам за нашите flower
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 19164
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by mama on 23.10.09 17:39

Sister напиша:па се лечеа со мокрача
Па што се смееш бе Систер????
Па тоа е народен лек!
Ама они згрешија,не требало еден друг да се мочаат туку секој себе си да се измоча!
Срека што не ги касна медуза на грбот
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Sister on 23.10.09 17:43

Смешно беше што(уште не им ги знам имињата)вели едниот,ајде бе побргу,овој другиот,абе не можам овде пред сите,пак првиот абе не можам да издржам еве грмушките те кријат,оној не оди понаваму....Молењето за мокрача беше интересно hihi
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 19164
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by mama on 23.10.09 17:46

Знам и јас се изнасмеав!
Мислам дека ке има уште многу такви моменти!
Племињата се супер!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Mila87 on 23.10.09 19:09

Не гледам,а и немам мерак да го погледнам. Претходниот циклус го пратев, но овој сеуште не.
Почнаа да ми стануваат банални овие реалните шоуа, се тоа пак тоа, почнуваат со добро пријателско расположение, продолжуваат со карање ,а на крај завршуваат со лицемерство :(
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18554
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Vesnicka on 23.10.09 19:12

Koga se terminite?
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19222
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by mama on 23.10.09 19:19

Ponedelnik,vtornik i sreda na sitel vo 20h.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by adi on 23.10.09 19:40

Go gledam ama ne zadolzitelno,znaci koga sedam pred tv i ako go vidam deka se emituva go gledam.......
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 35
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17321
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by DijanaP on 23.10.09 22:37

mnogu inateresno ova nekako poveke mi se svigaat ucesnicive za razlika od prviot serijal, inaku i prviot go pratev se bese ok ama vo zavrsnata emisija koga go proglasija pobednikot se razocarav od muabetite sto gi slusnav.Inaku samo edno me interesira dali Nemanja-pobednikot od prviot serijal navistina mu dade del od parite na Duka kako sto vikase posto Duka bese vo teska finansiska sostojba.Inaku ovoj serijal go pratam redovno i Pece nasiot me voodusevuva, inaku toa so meduzata bese jako, a inaku i denes od 20:00 h ima na sitel emisijata site interesni inserti, gosti intervjua i dr. A inaku od site zemji ucesnicki vo prezivean ima po eden voditel pretstavnik, od nasava zemja e Lila Filipovska. zaboraviv da prasam, dali nekoj znae koga se reprizite-ako gi ima?
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17771
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by DijanaP on 23.10.09 22:37

zaboraviv da prasam, dali nekoj znae koga se reprizite-ako gi ima?
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17771
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Dragana on 23.10.09 23:17

I jas go gledam i si navivam za nasite pa ke vidime koj ke izleze na kraj pobednik.Ana e sekogas nasmeana,super se
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19473
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Majsi on 23.10.09 23:45

I jas ja gledav i prvata sezona i sega edvaj cekav da pocne....inaku sega za sega site mi se OK a normalno si navivam za nasite
Freya напиша:
DijanaP напиша:zaboraviv da prasam, dali nekoj znae koga se reprizite-ako gi ima?
Inaku ja ima i na Hajat TV od 22h.
avatar
Majsi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 276
Age : 47
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 17129
Registration date : 2009-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by MamaMaja on 24.10.09 12:27

mama напиша:Ponedelnik,vtornik i sreda na sitel vo 20h.

Od ponedelnik do petok, na Sitel od 20.
So toa sto 4 dena epizodi od ostrovot, petok Povratak u civilizaciju, emisija so ucesnicite koi ke ispadnat.

Inaku gledam, zabavno e.
Od nasite Pece mi e simpaticen, Ana ic ne mi e, posto nikad ne mi ni bila, prenapadna mi e,
se semee celo vreme ko nedovetna, voopsto ne sakam takvi licnosti.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18554
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Lemate on 24.10.09 18:50

Sledime redovno so mazot mi i epten se dobri. A se razbira deka navivame za najdobrite Pece i Ana
avatar
Lemate
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 136
Age : 39
Локација : Sweden
Поени : 16792
Registration date : 2009-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by bibe85 on 07.11.09 12:05

Kako i prviot serijal taka i vtoriot go gledame redovno, navivame za Ga Dang, ama nekako stanuvaat mnogu napnati nemozat da se opustat i da uzivaat kako Manobo, mislam deka Manobo maksimalno uzivaat sekogas se dobro raspolozeni i koga pobeduvaat i koga gubat.
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18921
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 07.11.09 12:09

Jas lani go gledav cel serijal...Arno ama na kraj mi stana odvratni Maja i uf... stalno go zaboravam onoj deckoto sto pobedi...Pa po nekoja inercija ovaa sezona negledam
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20504
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by beti 24 on 07.11.09 14:30

лани ги следев некако поредовно оваа година кога стигнам, и во право е докторката и мене ме изнервираа на крајот лани и маја и победникот
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by DijanaP on 07.11.09 14:31

jas iskreno lani epten sakav da pobedi Dule tolku siromasen tivok iznamacen tip a i fizicki bese spremen, epten mi bese zal za nego koga ispadna
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17771
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Dragana on 07.11.09 14:34

Lele sekoj den koga ke sednam i prvo Prezivean pa Farma i mm vika nemoze covek na red da dojde TV da gleda hihi
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19473
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by butterfly on 07.11.09 14:54

Лани гледав а годинава само првата епизода ја имам гледано.Ми се совпага терминот со Шехерезад па за тоа не сум гледала....а и немам нешто посебна желба да ги гледам и овие нашиве абе уште прв ден Српски цепат леле ама се нервирам ко ќе ги слушнам ........
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 18193
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by ZeleniCka on 08.11.09 21:30

I jas go gledam ama ne navivam za Ana posto e odvratna vo ponasanje pa dzabe e Makedonka, ic ne ja sakam.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19390
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by NONE-BT on 10.11.09 12:30

jas go gledam skoro sekoj den koga se dava prezivean i bas mi e interesno, se borat pravat nesto, ne kako ovie drugite realni show-a kade samo se glupiraat i sakaat da se pokazat koja e pogolema orospija ili fraer. nasite mi se simpaticni, plus Pece e bitolcanec i moram da navivam za nego, makar sto vo posledno pocna nekako madzarski da se ponasa, demek koj sum jas.
avatar
NONE-BT
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 37
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 17539
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by saligrem on 10.11.09 13:37

gledam koga ke stignam dosega gi imam gledano 3- 4 pati
avatar
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 17149
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by mamaAnita on 19.11.09 10:43

Што се случи, зошто нема Преживеан? Сменет е терминот, или нешто друго е?

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 17052
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали гледате ’Преживеан’?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот