Родители и деца

Koe кафе сте?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Koe кафе сте?

Пишување by rich_bitch1 on 15.05.08 14:05

еве еден тест за да дознаете кое кафе сте?

http://www.blogthings.com/whatkindofcoffeeareyouquiz/

јас сум ФРАПОЧИНО
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Emi on 15.05.08 15:56You Are an Espresso


At your best, you are: straight shooting, ambitious, and energeticAt your worst, you are: anxious and high strungYou drink coffee when: anytime you're not sleepingYour caffeine addiction level: high
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by eli on 15.05.08 18:51You Are a Frappacino


At your best, you are: fun loving, sweet, and modern

At your worst, you are: childish and over indulgent

You drink coffee when: you're craving something sweet

Your caffeine addiction level: low

avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19764
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by beti 24 on 16.08.08 12:21

You Are an Espresso
е тоа сум била но повеќе сакам турско
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Sister on 20.08.08 19:12

јас сум фрапучино.
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 19164
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Ilince on 20.08.08 20:05

Jas sum crno kafe
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19533
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by majuvce on 20.08.08 20:44
You Are a FrappacinoAt your best, you are: fun loving, sweet, and modernAt your worst, you are: childish and over indulgentYou drink coffee when: you're craving something sweetYour caffeine addiction level: low
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19148
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by obicna on 21.08.08 4:43

Eve i jas sum bila Frappacino
You Are a FrappacinoAt your best, you are: fun loving, sweet, and modernAt your worst, you are: childish and over indulgentYou drink coffee when: you're craving something sweetYour caffeine addiction level: low
What Kind of Coffee Are You?
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20774
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Lili on 21.08.08 9:51

e so recisi site ispagaame tuka frapocino,a jas duri i neznma so kafe e toa!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19338
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by veki22 on 29.08.08 16:54

jas sum espreso
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18867
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Simona's mom on 03.09.08 23:05

И јас Espresso
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by sanja83 on 04.09.08 9:47

фрапачино
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19734
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by naivnna on 09.12.08 15:11

jas sum espreso
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18479
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by marina_m on 29.12.08 1:13

You Are an Irish Coffee

At your best, you are: wild, spontaneous, and outgoing

At your worst, you are: too extreme and reckless

You drink coffee when: you want to keep drinking booze

Your caffeine addiction level: low
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18944
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by hormonce on 29.12.08 2:42

Јас сум еспресо! Иако повеќе преферирам нес кафе и макијато.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18983
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by mama i nikola on 29.01.09 22:40

mene mi treba edno sexolino hihi
avatar
mama i nikola
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 36
Локација : doma:0
Расположение : :)
Поени : 18061
Registration date : 2009-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by tanja_simon on 29.01.09 22:56

jas sum turskooooooo

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 18508
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by bubale23 on 02.05.09 20:59

jas sum crno kafe
avatar
bubale23
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 150
Age : 32
Локација : Home
Поени : 18805
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by anetapp on 02.05.09 22:44

You Are an Iced Coffee


At your best, you are: energetic, modern, and athletic

At your worst, you are: too hyper and annoying

You drink coffee when: you're out with friends

Your caffeine addiction level: medium

avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 18278
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by fibimk on 10.05.09 18:45

You Are a Black Coffee

At your best, you are: low maintenance, friendly, and adaptable

At your worst, you are: grumpy and stressed

You drink coffee when: you can get your hands on it

Your caffeine addiction level: high

jas pijam edno kafe na den.....a ovie pak zavisnik od kafe su bila..... hihi hihi hihi
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19189
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Barbie on 22.06.09 2:23

You Are a Frappuccino

At your best, you are: fun loving, sweet, and modern

At your worst, you are: childish and too indulgent

You drink coffee when: you're craving something sweet

Your caffeine addiction level: low

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17617
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by delfince on 18.09.09 10:47

jas sum tursko kafe i da vi kazam mi pogodile.
avatar
delfince
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 395
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : superski!
Поени : 17693
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Biljana on 19.09.09 16:38

Frappucino
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18308
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Misticia on 19.09.09 17:03

You Are an Espresso

имам чувство дека воопшто не сум кафе....
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by elena-d on 19.09.09 17:16

You Are a Frappuccino


At your best, you are: fun loving, sweet, and modern

At your worst, you are: childish and too indulgent

You drink coffee when: you're craving something sweet

Your caffeine addiction level: low
avatar
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 29
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 18936
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Koe кафе сте?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот