Родители и деца

Секс во текот на бременоста

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Секс во текот на бременоста

Пишување by Nene on 14.05.08 14:39

zdravo.sakam da prasm dali koga ostanes bremena moze da s ima seks zasto nekade sum procitala deka vo prvite i poslednite meseci od bremenosta toa ne e preporaclivo.fala odnapred .pozzzz
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19337
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by eli on 14.05.08 14:43

Јас имам читано во една статија дека баш треба да имаш секс додека си бремена и дека тоа било убаво и за после за пораѓајот дека ќе бил полесен и побрзо ке се отвориш заради сперматозоидите,така сум читала ама еве девојките со искуство нека ти одговорат подетално.Поздрав
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19764
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by vecki on 14.05.08 14:44

опасно е во последниот месец во 9 зошто мозе да предизвика предвреме да се породиш
[ да не го чукнете бебето по глава :tup:
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20860
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by STAR * on 14.05.08 14:49

Мене ми кажаа на гинеколог дека нема никаков проблем да имам односи до самиот крај на бременоста и дека нема никакви ризици за бебето, проблемот беше друг што во последните месеци не ни имав желба , а па поготово во 9 месец па ич. Сега не знам што е вистина секој гинеколог различно кажува
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19845
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by rich_bitch1 on 14.05.08 14:51

зависи каква е бременоста ако е ризична не е баш пожелно,ако жената пример крвари или е отоворена пред време.нема тука игранје треба консултација со доктор(леле ама сум паничарка) мене докторката ми дозволи ама ми рече да не биде пречесто.

инаку темата не е за во ЗАБРЕМЕНУВАНЈЕ туку за форумот БРЕМЕНОСТ
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by rich_bitch1 on 25.05.08 18:36

женски ви се случило ли за време на бременсота односот да ви биде болен?мене пред некој кога пробавме бааѓи ме заболе и прекинавме.инаку психички сум доста оптеретена веќе цел месец,дека при односот може да го повредиме бебето па можеби и од тука болкаата?
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by Juni08_Andrea on 25.05.08 19:08

rb1 kaj mene isto.nie i prekinavme. hihi kaj nekoi se pojacuva a kaj nekoi se namaluva zelbata.i jas mislam od strav se oseka taa bolka,nema od sto drugo.jas duri ne znaev deka sum bremena se bese normalno koga doznav se se izmeni.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20189
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by eli on 25.05.08 19:30

Точно е тоа женски кај секој е различна желбата еве на другарка ми толку многу и се зголеми што не го оставаше мажи на раат hihi и кажуваше дека чуствувала и поголемо задоволство од предходно (дека било некако посилно) ете кај сите различно е.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19764
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by Emi on 25.05.08 22:31

Ние немавме секс 9 месеци :glup:
Бременоста ми беше паталошка, морав да мирувам па сексот ни го забранија, потоа во 6 месец ни рекоа може, па ај пробавме ама воопшто не уживав, цело време мислев леелее да не се случи нешто со бебето.
Во 7 месец пак прокрварев, почнав да се отварам предвреме, па секс пак немаше :Oh:
Имав желба за секс цело време, ама преоваладуваше стравот.
Е после породувањето пак исто, 40 дена нисто од сексот, па после тоа ме фати депресија пошто немав млеко, па после дојде првата менструација.....аууууууууууууууу

Мислам дека ако немате никакви проблеми со бременоста, ако постелката е правилно поставена и плодот е убаво високо наместен, нетреба да осеќате страв, е сега ако осеќате болка, обавезно прашајте на гинеколог зашто е тоа така, ама јас мислам дека ако немате ж=елба и ако сте психички напнати тогаш ќе осетите болка, затоа Трудници опуштено
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by viki on 26.05.08 9:43

mene doktorkata prvite 3 meseci mi zabrani da imam odnosi ,no koga vlegov vo vtoroto tromesecie mi kaza deka mozime no so napomena so kondom poradi infekcii. krevet

viki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 29
Age : 36
Локација : prilep
Поени : 19590
Registration date : 2008-03-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by rich_bitch1 on 26.05.08 13:14

еми желбата е присутна ама штом ке дојде тој момент и јас почнувам да паничам,и нонстоп му викам на мм полека внимавај да не ме згмечиш,пази на ова пази на она.вчера ама се изглупирав...во еден момент извикав дека ме боли и му викам излегувај а он ми вика па чекај уште не сум ни влегол hihi сирот мој маж со паничарка како мене.инаку со бременоста се е во ред,докторката ми кажа дека слобофно можам ама ете јас сум си таква плашливка
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by mamicka on 28.05.08 14:28

немој да паничиш, во бременоста ако е нормална можеш да правиш се што ти е убаво и до кога ти е убаво, вака велеше мојот доктор
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19738
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by okce on 03.06.08 0:40

RB ama me nasmea slatko so "izleguvaj".I nie na pocetokot prvite 3 meseci auuuu grozno ne taka etaka ceki pusti.E sega fala mu na Boga dobro e i si nemame maka.
avatar
okce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 232
Age : 43
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 20227
Registration date : 2007-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by aleksandra on 16.06.08 1:28

i mene mi zabrani doktorkata za dvete bremenosti 😢
rizicni bremenosti i postoese opasnost od predvremen porajgaj ili spontan abortus za vtorata bremenost poslednite meseci mi dozvoli no navistina nemav ni zelba ne ni bese zgodno so golemo mese
dodeka neznaev deka sum bremena prviot mesec (a sum bila) osejkav mala bolka za vreme na odnosite dali ima oseteno nekoj nesto slicno?
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19305
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by mama on 17.06.08 17:07

мене ми рече докторот дека може да имаме односи, ама мене во почетокот ми беше страв, а потоа немав желба. Така да од кога останав бремена ништо од сексот! Ама здравје после ке надокнадиме!!! krevet
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by sanja_ on 17.06.08 17:22

ako e rizicna bremenosta togas se zabranuva..mene doktorkata mi dozvoli ama so prezervativ zaradi infekcii..praktikuvate li vie prezervativi ??
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 19393
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by Lence on 17.06.08 21:02

ovde vo Holandija preporacuvaat da se ima seks a posebno vo 9iot mesec. Bilo mnogu dobro za koga ke se poragas. A osobeno ako otides preku vreme, t.e. da prekoracis nekolku dena i ako imas seks vikaat deka ke moze da pomogne da pocne sto pobrgu.
avatar
Lence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 125
Age : 46
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 19417
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by biljanag on 18.06.08 10:11

јас дознав дека сум бремена после 1.5 месец што значи си имавме односи нормално
како поминуваше времето така желбата ми се зголемуваше ама 8 и 9 месец намаливме поради страв
имам слушнато дека се отвара полесно на пораѓај жената ако се има секс
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by maee on 21.06.08 14:01

a jas imam zelba ama mi e mnogu strav i neznam dali moram da koristam kondom ili moze i bez nego Smile Smile
avatar
maee
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 15
Age : 31
Локација : kavadarci
Поени : 19145
Registration date : 2008-06-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by biljanag on 21.06.08 14:14

и кондомите не се толку препорачливи
хигиена пред и посебно после сексот
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by maee on 21.06.08 14:20

a majkami veli deka AKO IMAM SEKS BES KONDOM I AKO SPERMATA ZAVRSI VO NEME BEBETO KE IMALO FLEKI NEOTI E TOCNO NE VERUVAM NI MALKU OD TOA SO VELITE VIE Smile
avatar
maee
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 15
Age : 31
Локација : kavadarci
Поени : 19145
Registration date : 2008-06-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by Goca on 21.06.08 14:52

Маее,при однос користи кондом како заштита против инфекции... а ова што ти го кажала мајка ти прв пат го слушам и баш ми е смешно биди уверена дека тоа нема врска, колку што јас знам бебето и спермата која евентуално би завршила во тебе се на сосема различни места.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20464
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by ZZ on 21.06.08 15:07

у обе трудноће смо од почетка до краја уживали у сексу, чак сам имала и појачану жељу него обично, па је мој јадан муж бежао од мене..мало је само било проблематично пред крај трудноће јер сам била огромна и једва смо проналазили одговарајућу позу..

паузу смо имали само месец дана после порођаја и оба пута ми је просто било необично без оне огромне стомачине..

нисмо користили кондоме..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20254
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by sanja_ on 21.06.08 15:08

да бебето си е заштитено ама се препорачва кондом заради инфекции
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 19393
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by betavitevit on 21.06.08 20:13

Na internet procitav deka mazot ne treba da svrsuva vo zenata vo tekot na bremenosta bidejki spermatozoidite predizvikuvaat kontrakcii na matkata,sto ne e pozelno vo tekot na bremenost.Moze i linkot da go pobaram i da go napisam ako sakate sami da procitate.
Se izvinuvam ako koristev neprikladni zborovi. silent
avatar
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 166
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 19224
Registration date : 2008-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс во текот на бременоста

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот