Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Прашок за перење и омекнувач

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 200
Age: 31
Локација: Prilep
Расположение: ekstra
Поени: 12310
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   12.09.08 6:15

jas koristam prasak bonuks i toj go menuvam do vreme na vreme a omeknuvac lenor plav
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12563
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   24.09.08 9:59

За бели алишта користам Ariel за шарени течен Persil или Lira,а омекнувач Lenor или Semana
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14967
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   28.09.08 17:42

Jas koristam Meister Proper tecen i moe mislenje e deka momentalno nema podobar prasak i za beli i sareni alista.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12197
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   01.10.08 23:29

jas koristev duel pa sega zemav bonux ama mi se javi nekoja alergija od nego i izgleda pak ke zemam duel
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   03.10.08 7:50

За нас купив пак дуел ама овојпат Џурџевак,
а алиштата на милена веќе извесен период ги перам со Мерино софт кој во себе содржи омекнувач и ги прави алиштата навистина меки и лесни за пеглање
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1038
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: kako koga
Поени: 12552
Registration date: 2008-08-08

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   04.10.08 0:39

Ariel i Lenor.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12535
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   04.10.08 0:43

za sareni crni i bledi alista koristam tecen PERWOL epten e dobar za beli koristam BONUX a omeknuvac Lenor crniot.
preporaka ako ne ste go probale PERWOL probajte go nema da zazalite
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12594
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   04.10.08 0:46

jas nekni od maxi-d zemav merix so gorska svezina lele luge kako ubavo mirisaat alistata eptan mi se bendisa prv pat zemam vakov sakam da eksperimentiram sekogas nesto novo ama izgleda ovaj nema da go menam..a za omeknuvac semana ornel ili lenor
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12640
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 1:01

go koristam ariel,bidejki ednas koga posakav da go smenam so bonuks na mm mu izleze alergija,neznaevme od sto i koga razbrav deka e od prasokot ne go menuvam.a omeksivac lenor.za kerkami koa bese bebe do edna godina koristev poseben prasok za nea teo bebe a omeksivac pocnav za nea da koristam posle 6 mesec.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12640
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 1:03

e sea koga peram crni alista go koristam tecniot prasok na woolite
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13329
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 1:54

Prasak Ariel ili Persil, a omeknuvac Lenor ili ponekogas Ornel.
Vo alistencata na Aleksej ne stavam omeknuvac.

Od Bonux, ednas porano, alistata mi posivea i pomodrea i nikogas poveke ne go kupiv.
Mislam deka kako Ariel i Persil sto vadat fleki, nieden drug prasak ne vadi. Po potreba koristam i Vanish.
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 73
Age: 36
Локација: strumica
Расположение: pozitivno raspolozena
Поени: 12590
Registration date: 2008-05-30

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 1:58

Prasok za perenje go koristam Oliver go koristam veke dve godini i sum zadovolna, a omeknuvac gi menuvam najcesto koristam Silan.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1010
Age: 29
Локација: Кичево
Расположение: naj naj srekna
Поени: 12251
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 2:28

ние менуваме често и прашак но најчесто го користиме бонукс а омекнувач најубав е Ленорот и ја менуваме бојата а некогаш и Вила земаме
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12846
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 2:36

A dali nekoja od vas go koristela omeknuvacot Duel,vcera vidov 111den.mnogu eftin od 1l,ama strav mi bese da ne ne mirisa i si zemav Lenor lila
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 2:51

јас не сум видела дуел омекнувач??? каде си го видела натали
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 385
Age: 36
Локација: Цврсто на земја
Расположение: Супер
Поени: 12486
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 2:56

Јас го користам дуел прашакот а за омекнувачот ми кажаа колешките и рекоа дека бил добар.Инаку ленор омекнувач си донесов летово од Хрватска неколку литри, нов е и уште кај нас го нема.Супер мириса
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 522
Age: 29
Локација: Kicevo
Расположение: odlicnoo
Поени: 12195
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 2:58

Prasak za perennje go koristime bonux, a omeknuvac lenor, najcesto lilaviot ili plaviot. Mi kazaa i deka zeleniot bil mn ubav ovaj najnoviot
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12846
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 3:07

Emi vo SP market vo Avtokomanda inaku i jas vcera prv pat vidov neznam od koga ima takov omeknuvac mozebi e nov
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1010
Age: 29
Локација: Кичево
Расположение: naj naj srekna
Поени: 12251
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   07.10.08 5:46

и јас немам сретнато таков омекнувач ама можеби е добар како и прашакот
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 556
Age: 37
Локација: mkd
Поени: 12076
Registration date: 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   29.10.08 1:44

Прашак за перење во последно време Дуел а омекнувач Ленор или Орнел.За детските алишта порано Тео Бебе ама веќе го нема
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12225
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   29.10.08 1:49

Ovie denovi imase na akcija Faks higienik 3 kg + 2 x 1 l omeknuvac ( 439 denari) dosega nemav Faks koristeno i epten sum zadovola a omeknuvacot Ornel inteligence poubav miris zdravje , postepeno osloboduva miris i koga peres e eden miris posle se menuva drug e mirisot,sum se iznenadila epten super e.
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 230
Age: 29
Локација: Не многу далеку од дома
Расположение: Среќно вљубена
Поени: 11938
Registration date: 2008-10-08

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   29.10.08 2:36

Јас користам Бонукс и Ленор зелен супер комбинација ми се , алиштата мирисаат преубаво. Ариел исто многу ми се свига ама некако многу ми доага скапичко
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12508
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   29.10.08 2:40

бонукс плавиот и ленор лилјаков
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12890
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   29.10.08 2:46

Сега користам Ариел и Ленор плавиот.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 973
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: :)
Поени: 13073
Registration date: 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Прашок за перење и омекнувач   29.10.08 3:34

jas malku eksperimentiram so prasakot. Vo posledno vreme koristam Bonux-zelen ili plav. Do pred 2-3 god koristev Tide i mene mi bese definitivno najubav prasok za perenje. Ariel mi e isto mnogu ubav ama sum alergicna na nego. A omekuvac Lenor ili Semana
Вратете се на почетокот Go down
 

Прашок за перење и омекнувач

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -