Родители и деца

Прашок за перење и омекнувач

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Emi on 11.05.08 23:25

Јас користев Ехо савекс тој за бели алишта ама не ми се допага мирисот , па купив Факс биоактив ама не ми се растопува у машина, сега купив дуел планинска свежина одличен е.
А омекнувач за Милена Ленор сензитив, а за нас Бохор бел.
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by lola on 12.05.08 11:00

Со прашоци не експериментирам, си терам само со Ariel - и за бели алишта и колор. А од омекнувачите сите ги пробав - Bohor, Ornel и што ти не, ама сепак Lenor ми е најдобар - и меки се алиштата и убаво мирисаат. Само не ми се допаѓа мирисот на оној црниот Ленор - ми мириса како на нешто кисело Smile
lola
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Juni08_Andrea on 12.05.08 20:25

i jas ne menuvam prasak,a omeknuvac menuvam.koga ke se naviknam na eden ke zemam drug i posle mozam poke da go osekam mirisot.obicno zemam omeknuvaci so plava boja tie mi mirisaat najubavo.
dali na bebeto vase mu perite so istiot prasak i dali stavate omeknuvac?ovde mi rekoja imalo poseben prasak za bebe a omeknuvac da ne stavam. scratch
Juni08_Andrea
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20384
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by okce on 12.05.08 20:57

Jas dolgo vreme go koristam Ariel prasokot nego ne go menuvam, a od omeksuvacite Lenor,Ornel -cokolado,i ubavi mi se i omeksuvacite na Bohor.
okce
okce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 232
Age : 43
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 20422
Registration date : 2007-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by moja Ina on 12.05.08 21:46

Јас користам Гонг - од мајка ми ми има влезено во глава -гонг си е гонг hihi
А од омекшавачи само ленор -каков и да е
Облеката на Ина ја перам со истиот прашок и од прв ден и ставам омекшивач
moja Ina
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19929
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Emi on 13.05.08 0:10

На милена и ставам омекнувач ленор сензитив, а нашите со бохор си ги намирисувам, а ппрашак не и менувам се плашам од алергија
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by vecki on 13.05.08 2:20

омекшивачи менувам постојано а прашок само бонукс
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by STAR * on 13.05.08 8:59

Прашак Бонукс, ама и тој знам да го сменам од време на време, омекнувач користев Орнел ванила, чоколадо мислам дека е , а сега сменив со Орнел љиљаковиот и баш ми се свиѓа
STAR *
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 20040
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by daniela on 13.05.08 18:46

јас користам факс хелизим аквамарин од омекнувачи силан,сега земав ариел затоа што е мала разлика во цената.исто употребувам и течен вениш.
daniela
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 20434
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by mamicka on 14.05.08 14:54

ресил за бели а за шарени нила течни прашаци има за црни и за други бои и супер ми се.
Кога се роди Дамјан за неговите користев Тео бебе прашак и супер е
mamicka
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19933
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Emi on 15.05.08 23:05

Јас погрешка сум купила Лана течен прашак ама за рачно перење пишува лелееее неможе ли од него да ставам во машина??
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by biljanag on 23.05.08 11:08

прашак бонукс одврема навреме за белите ариел а омекнувач силан жолт или орнел лилаков
biljanag
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20832
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by ZZ on 23.05.08 13:57

Прашак Ариел, а омекшивач волим Ленор и љубичасти Силан..мада омекшиваче стално мењам..
ZZ
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20449
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Goca on 23.05.08 14:01

Прашок Ариел,Бонух,сега Факс калминг и таков омекнувач,Орнел калминг (набесно плав) но од омекнувачите најчесто Ленор во секака боја освен црниот.
Goca
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20659
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by biljanag on 25.05.08 11:06

lenorot ima ista osnova me razbirate ista pozadina site na ist mi slicat i zatoa ne go sakam
biljanag
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20832
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by sanja83 on 25.05.08 11:15

користам прашок - Бонукс, а омекнувач - Орнел - виолетов и сум задоволна
sanja83
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19929
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by lola on 28.05.08 18:33

денес полудев...ги ставив алиштата да се сушат и заборавив дека ќе се исушат за пола саат. отидов после 2 саата и што ќе видам affraid - тие се пресушиле и ниту мирисаат, ниту па се меки и нежни...не знаеш дали е пешкир или е картон.
ниту прашок се осеќа, ниту омекнувач :mad:...џабе се...
lola
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Juni08_Andrea on 30.05.08 1:28

a jas denes gi perev alistata za bebeto.i dali od masinata za susenje kako site da se smalija sega licat kako za kukla da se.dali se peglate?jas sakam da gi ispeglam sekako imam vreme a za ponatamu ke vidime.zedov poseben prasak za bebeskite alista i cela kuka mi zamirisa na bebe.
Juni08_Andrea
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20384
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Maja on 30.05.08 8:33

За бели алишта користам Ariel, а за шарени и црни Woolight, понекогаш Meri Merino. Омекнувач секогаш Lenor лилаковиот. Алиштата се супер. :peglam:
Maja
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19938
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by мама Биби on 30.05.08 13:37

Прашак користам Tide, отсекогаш го користев,многу ми се допаѓа како мириса,кога се роди Јана мислев дека ќе биде јак за нејзе ама излезе супер, после престанаа да го увезуваат во Македонија па си имав проблем да го најдам, сеа си го купувам од Србија, башка што мнооогу ми е поефтин таму.
Омекнувач порано користев Ленор од сите врсти секогаш различен си купував, а сега ради Јана само Сензитив.
мама Биби
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19521
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by mamicka on 30.05.08 14:02

и јас многу го сакав тајд и баш ми е жал што го нема повеќе кај нас. Како се снаоѓаш да го добиеш од Србија?
mamicka
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19933
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Lana on 30.05.08 14:06

да почнам јас да ви носам Тиде од тука Smile

стално мењам прашоци ,едно време постојано користев Ариел ,ама мирисот веке неможев да му го трпам па зимав Рубел ,сега после него Бонукс ...а од омекшивачите Ленор
Lana
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 20113
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Emi on 30.05.08 22:33

а зашто го нема тајд, а мене и пресилот м и е убав малку е поскап ама многу убаво и мириса
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by eva on 30.05.08 22:51

a FAKSOT E NAJDOBAR +OMEKNUVAC,a i nagradicka ima ihihihi
eva
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 19447
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by мама Биби on 02.06.08 17:51

mamicka напиша:и јас многу го сакав тајд и баш ми е жал што го нема повеќе кај нас. Како се снаоѓаш да го добиеш од Србија?

Со финта :geek: се зезам

свекрва ми живее во Крушевац, па на секое одење си донесувам по една вреќа од 6 кила или 2 вреќи ако после тоа не планираме подолго да одиме,или она кога доаѓа ми носи и така секогаш имам залиха Very Happy Very Happy Very Happy
мама Биби
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19521
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прашок за перење и омекнувач

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот