Родители и деца

Ex-Yu Народна музика

Go down

Ex-Yu Народна музика

Пишување by Mimi Petreska on 05.10.09 13:50

Приметив дека има тема ExYu хитови (забавна музика) и Турбо фолкерска тема, а приметив дека нема тема за стари српски народни песни кои и ден денес ги слушаме на прослави и кога сме во кафани.

Ако се сетите на некоја добра, стара српска народна песна, слободно ставете видео од youtube за да се присетиме на старите времиња.

За почеток, Uz moravu vetar duva! )

avatar
Mimi Petreska
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 591
Age : 32
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 18142
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex-Yu Народна музика

Пишување by Mimi Petreska on 05.10.09 13:58

Eve vo negova cest, na denesniov den, edna stara ExYu narodna koja toj fenomenlno ja otpea, i mislam deka nikoj dosega ne ja otpeal tolku dobro!

Negovoto Visocestvo, Tose Proeski - Nesanica
avatar
Mimi Petreska
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 591
Age : 32
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 18142
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex-Yu Народна музика

Пишување by Barbie on 05.10.09 15:28