Родители и деца

Ex-Yu Народна музика

Go down

Ex-Yu Народна музика

Пишување by Mimi Petreska on 05.10.09 13:50

Приметив дека има тема ExYu хитови (забавна музика) и Турбо фолкерска тема, а приметив дека нема тема за стари српски народни песни кои и ден денес ги слушаме на прослави и кога сме во кафани.

Ако се сетите на некоја добра, стара српска народна песна, слободно ставете видео од youtube за да се присетиме на старите времиња.

За почеток, Uz moravu vetar duva! )

avatar
Mimi Petreska
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 591
Age : 32
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 17752
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex-Yu Народна музика

Пишување by Mimi Petreska on 05.10.09 13:58

Eve vo negova cest, na denesniov den, edna stara ExYu narodna koja toj fenomenlno ja otpea, i mislam deka nikoj dosega ne ja otpeal tolku dobro!

Negovoto Visocestvo, Tose Proeski - Nesanica
avatar
Mimi Petreska
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 591
Age : 32
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 17752
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex-Yu Народна музика

Пишување by Barbie on 05.10.09 15:28
Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17207
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex-Yu Народна музика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот