Родители и деца

Да му помогнеме на Петар Илиев!

Go down

Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama on 28.09.09 16:47

Сакам да Ве замолам сите,доколку сте во можност,да му помогнеме на малиот бебуш....Ова го пишувам од име на родителите на Петар.

Се работи за бебе старо само еден месец,кое е родено со повеке вродени срцеви мани(Cardiopathia congenita complexa) и кој мора да се оперира во Софија,Бугарија за период не подолг од два,три месеца.

Вкупната сума на сретства потребни за надминување на проблемот сеуште не е точно дефинирана и зависи од исходот и времето кое е потребно да се остане на интезивно лекување,а можни се и повеке оперативни интервенции за краток период од животот.

Доколку имате можност да помогнете и да донирате сретсва,Ве молиме истите да ги насочите на донаторската хуманитарна сметка отворена на име на Петар Илиев со ЕМБГ 3108009490015 во Стопанска Банка АД Скопје со сметка бр.200001996634509

“и сосема малку е подобро од ништо“
mama
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19755
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama on 24.10.09 17:06

Eve gi i broevite za donacii,naskoro ke ima broj i na T mobile.

075/143-250

077/143-900

Vi blagodaram!
mama
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19755
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama on 28.10.09 18:18

Deneska go dobiv i brojot od T-mobile

070/143-193
mama
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19755
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by kalinche70 on 28.10.09 19:22

Donirav

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17519
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama on 29.10.09 15:44

Blagodaram!!!

Za nepolni dve nedeli treba da zaminat za Bugarija, a seuste gi nemat sobrano potrebnite sretsva....Se nadevam deka zaedno ke uspeeme!
mama
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19755
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by kalinche70 on 29.10.09 17:13

Ајде женски донирајте,да се спаси бебушот

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17519
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama X on 29.10.09 21:12

Сега видов и веднаш донирав. Ајде форумџики, мајки, девојки донирајте да му помогнеме на малото срценце.
mama X
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18480
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama on 16.11.09 16:49

Konecno se prisobraa sretstva!Vecerva maliot Petar so majka mu ke zamine za Skopje i od tamu rano nautro ke trgnat za Sofija!Sakam da vi se zablagodaram na site sto pomognavte!Sega ostanuva samo da se molime se da bide vo red so ishodot od operacijata.
mama
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19755
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by mama on 16.12.09 17:47

Maliot Petar pocina pred dva dena.Blagodarnost na site koi sto doniraa.Ke ja zamolam Ane ili nekoj drug od moderatorite da ja zaklucat temata ili da ja stavat vo arhiva.
mama
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19755
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by Misticia on 16.12.09 18:30

Жал ми е mama
тешко родителите
Misticia
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19428
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by MamaMaja on 16.12.09 18:36

Mnogu mi e zal, dusice!
MamaMaja
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18749
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by avanturistka on 16.12.09 18:55

mnogu tazna vest...greota,neka pociva vo mir

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19505
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by jasmina,mina on 16.12.09 18:56

многу,многуу жално!немам зборови нека почива во мир! и на моја комшика од кај мајка ми пред неколку дена и почина девојченцето на пет ипол годиники од тумор на малото мозоче,нека почиваат во мир душичиња!немам зборови ми се плаче од тага

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20439
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да му помогнеме на Петар Илиев!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот