Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 СМС пораки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
anastasova
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 136
Age: 31
Локација: veles
Поени: 10774
Registration date: 2009-04-22

ПишувањеПредмет: СМС пораки   21.09.09 9:12

Дали и колку пишувате СМС пораки?
Сега веќе од финансиска точка скоро исто ни се фаќа дали ќе се јавиме или или ќе пишеме порака,ама јас пишувам и тоа многу,затоа што мене ми го разубавуваат животот.
Брат ми работи во Америка на брод и неможеме секој ден да се слушаме,па затоа јас му пишувам по често,таму е сам,нема ни другари ни роднини,па сигурно му е пријатно на душичката кога ќе му пише некој и кога знае дека мислиме на него.
А мм пак пред 1 месец замина на работа во Германија и по неколку пати во денот си пишувавме нешто како-што си правиш,што има ново,како си,те сакам и ај чао.И тоа те сакам стана-е добро де и ја те сакам,и толку.Не дека не ни значи,ја му се радувам на секое одново кажано и го читам по 100 пати во денот,ама некако повеќе мислев на тоа колку ми е неубаво што сум сама отколку дека ме сака.
Е од пред десетина дена почнав по неколку пати во денот да му пишувам пораки од типот зошто те сакам,и ни е по интересно.На пр.ние сме 10 месеци во брак и немаме деца и кога му пишав:Те сакам оти си ми многу убав и се надевам дека децата ќе ни личат на тебе,после за 2 минути добив одговор од него од кој цел ден бев насмеана како некоја тинејџерка.
Кога му пишав:Те сакам затоа што од толку други ти мене ме одбра,ми одговори со комплименти поради кои баш мене ме одбрал,кои баш ми го стоплија срцето.итн
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1033
Age: 26
Локација: bitola
Поени: 12136
Registration date: 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 10:38

jas sekojdenvno pisuvam po 10-20sms
ama sekoj den ako ne napisam znaci bolna sum
ne samo na soprugot tuku i na site drugarki od mk po red
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1100
Age: 35
Локација: domce
Расположение: srekno
Поени: 11378
Registration date: 2009-05-04

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 10:44

jas ne pisuvam poraki bidejki so mm razgovarame besplatno a i site najbliski(jatrva, kuma, majka, drugarki, prijatelki imaat boevi koi se od mojata kompanija odnosno razgovarame besplatno). Jas plakam mnogi minimalen iznos e sega ako imam potreba si vrtam ama pak e so razumna smetka.Sms pisuva mnoguuuuuuuu retko.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник


Male
Број на мислења: 2093
Age: 44
Локација: www
Расположение: на располагање
Поени: 12912
Registration date: 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 11:03

E NE potpis Very Happy


SMS kite si imaat svoja ubavina i shmek Very Happy

Mnogu moze da kaze so nekolku pishani zborovi , ponekogas poeke od 20 min muabet na tel Very Happy

ima nekoja magija vo niv ....... no sekako... za tie sto znaat da pishuvat i da procitaat Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1100
Age: 35
Локација: domce
Расположение: srekno
Поени: 11378
Registration date: 2009-05-04

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 11:07

Kade e potpisot na drugarka mi forumdzika.
Vidi Rocka toa sto go pisuvas e vo red i e tvoe mislenje inikoj ne go osporuva ili BRISE. Znaci i butterfly ima pravo na svoe mislenje i treba da go pocituvame.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1183
Age: 30
Локација: Veles
Расположение: измрено........преморено
Поени: 11263
Registration date: 2009-04-11

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 11:20

Биле остај го сега Рока дел од власта е Smile
А за темава еве по втор пат ја потпишувам Биле.И да небиде само тоа ќе додадам дека порано додека не бев мажена ми беа многу по интересни пораките,и сакав и да праќам и да примам.Љубовни пораки па симињање звезди.......или со другарки.А сега и да пишам ми е некако ептен формално па така поарно ми е да се јавам отколку смс
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1100
Age: 35
Локација: domce
Расположение: srekno
Поени: 11378
Registration date: 2009-05-04

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 11:22

POTPIS zaboraviv toa da go napisam vo mojot post pa tvojot neka bide prodolzetok toa sto go ispustiv

______________________

EDIT R:

Ne ma potreba da go citiras postot nad tebe neli? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник


Male
Број на мислења: 2093
Age: 44
Локација: www
Расположение: на располагање
Поени: 12912
Registration date: 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   21.09.09 11:25

E da, i ti si vo pravo peperutche Very Happy


( ne brisham jas nisto, verojtano nekoja modka ti go delnala postot, no vo pravo se, ic ne ste interesni so toa quote > POTPIS )
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
anastasova
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 136
Age: 31
Локација: veles
Поени: 10774
Registration date: 2009-04-22

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   23.09.09 3:08

Еве ви една страна од каде можете да праќате бесплатни пораки,секој дан имате по 5,треба само да се регистрирате.Јас ја користам редовно,кога веќе плаќам секој месец за интернет,да го искористам рационално и барем да си ја намалам сметката за телефон.
http://mk.wadja.com/home.aspx
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 13876
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   06.12.09 21:34

Периодов по 30 на ден праќам сигурно и многу се радувам кога добивам одговор на сите Smile, инаку ме нервираат пораките кои се препраќаат ич не ми се мили, колку и да е убав текстот, а такви сега за празнициве ќе има многу..
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1005
Age: 38
Локација: makedonija
Расположение: dobra sum
Поени: 11422
Registration date: 2009-04-14

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   17.12.09 4:11

I jas pisuvam eptem mnogu poraki,se preplatuvam i mesecno da imam poevtini poraki.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1718
Age: 28
Локација: Лаблана - Крањ :(
Расположение: Кул
Поени: 12460
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: СМС пораки   17.12.09 4:14

Poraki pisuvam mnogu! Na sekogo. Ne se javuvam tolku cesto kolku sto pisuvam Smile) Samo na majka mi, tatko mi i sestra mi se javuvam Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
 

СМС пораки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -