Родители и деца

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Macence on 11.09.09 23:34

Јас ке правам свадба за 20 дена и сум во дилема околу една работа, дали на поканите за свадба да написам Поклон во плик или не?Што мислите вие во врска со тоа, како е покултурно, сакам да ги слушнам вашите мислења, стварно многу ке ми помогнат околу мојата одлука?Ве молам за помош, веке ми се ближат деновите и ке треба да ги писшувам поканите.Дали сте ЗА или ПРОТИВ да стои на поканата Поклон во плик?Поздрав до сите

avatar
Macence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 105
Age : 31
Локација : Macedonia
Поени : 19248
Registration date : 2008-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by vecki on 11.09.09 23:38

mene iskreno mnogu mi e glupo takvo nesto
kako prvo vo ova denesno vreme narodot nema pari i site sme na kreditni kartici jas eve sega sum na svadba i poklon ke kupuvam na rati a sto da mi kazat pari od kaj da najdam
a drugo e koga svojte najbliskite ke te prasaat sto sakate dali pari dali poklon
ova e moe razmisluvanje a ti kako sakas taka
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Mila87 on 11.09.09 23:39

Вака на мене тоа не ми изгледа баш најдобро, но сепак имам видено вакви покани, можеби коментираа луѓето но, сепак однесоа таков поклон и на крај младоженците задоволни, а гостите заборавија што пишуваше на поканата(секое чудо за три дена). Според мене како ти чини така прави, кога веќе имате се што би можеле да ви донесат, нема потреба да се трубате со непотребни ствари. Поздрав
Се сложувам и со vecki но сепак повеќето купуваат поклони до 1000-1500ден (да бидеме искрени), освен поблиските. А сепак и тоа е пара која ќе ја искористиш да купиш нешто што ти треба
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18269
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by delfinka on 11.09.09 23:43

i jas ke pravam naskoro svadba veke go predadov pokanite i od iskustvo na nekolku svadbi nanazad kade sto stoese na pokanite podarok po moznost vo plik,posakav i jas da napravam taka(a i najmnogu mi odgovara,nemozam podarocite da gi nosam do germanija)
dolgo razmisluvav i iskreno se vrativ so mislite kako mi bese koga jas go prcitav toa,malce mi zvucese neubavo
kako ej pari sakame......
tie sto planiraat pari i taka i taka ke donesat pari plus na pobliskite mozam da im go kazam toa i usno,neli obicno prasuvaat so sakas,pa zatoa jas ne napisav,no toa neznaci deka ne ja opravduvam postapkata
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18781
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Dzena on 11.09.09 23:45

Јас лично сум против ова затоа како што и сама пишуваш „НАРЕДБА“. Види вака: значи никој од нас не прави свадба заради пари или заради поклоните , меѓутоа ДА добро доаѓаат понатака во животот.Тоа можеш да им го кажеш на некои поблиски и тоа доколку те прашаат барем јас така направив. А сега од друга страна па јас како гостинка некој да ме покани со таква покана не знам, ама не сакам ТИЕ да ми кажуваат што јас да им однесам. Може во моментот сум видела некоја супер стварчица и баш мислам дека е за тие луѓе правата работа.А од лично искуство многу повеќе им се радував на некои такви поклони што ги добив за мојата свадба што можеби никогаш самата немаше да си ги купам а еве сега ги имам и за тие работи стално ќе си памтам дека тоа и тоа ми е од тие луѓе. Но сепак одлуката си е твоја и сама реши си, ова беше само мое гледање.
avatar
Dzena
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 391
Age : 43
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 17482
Registration date : 2009-04-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by tanjasofija on 11.09.09 23:45

Jas pravev svadba pred 2,5 godini i na pokanite pisav poklon vo plik,jas sum ZA toa a sekoj si ima svoe mislenje i svakanja, so mm odlucivme da bite taka,a imav i pokloni od strana na najbliskite.So parite ke kupis sto ti fali, a mozebi nekoi raboti ke ti bidat doneseni isto i treba da ti stojat a da trosis pari za toa sto go nemas.Toe e moe mislenje a ti procitaj i dr mislenja i odlucete vie pozz vesela i srekna svadba

tanjasofija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 17664
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Ves on 11.09.09 23:46

Дефинитивно Да , не знам зошто на некои луѓе ова се уште им е непријатно или чудно ама според мене најпрактично и за двете страни .
Гостите се поштедени од барање , купување , носење поклон а и младоженците секако со добиените пари од сите заедно си купуваат баш она што сакаат и што им треба.Исклучок се кумови, старосватови -тие секако се договараат со младите што би сакале /можеле .
На нашите покани јас инсистирав да пишеме Поклон во плик , подоцна и мм се согласи и најдобро што беше така , кој колку се чувствува дека може , сака , си дава , на сите младенци им се многу подобредојдени готови пари , отколку грнци, вазни, ламби , слики , сервиси па какви и да се .
Замислете само колку такви нешта добивме на честито кога идеа гости одкога се веривме , ако и на свадба добивавме незнам што ќе ги правевме.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19277
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Mama Vase on 11.09.09 23:50

ideata e super,ama za na drugo mesto i drugo vreme.
ednata pricina ti ja pisa vecki,vtorata koja ne e tolku vazna e toa deka nema glava da dignes od zborenje po narodov.kolku i da si imun,sepak ke te stavat na maki.
inaku da ne bese besparicava,nema podobar poklon od toa.

vo italija bevme na svadba i koga dojde vreme za poklon,ne upatija mladite vo edna stokovna kuka.tamu na priemno im kazavme deka sme gosti na taa i taa svadba,i ni izvadija spisok so naracki od mladite.na spisokot poveke od pola raboti bea veke precrtani,znaci kupeni.se odlucivme za edna stolna lamba koja kostase 75 eur.
znaci na spisokot ima pokloni vo vrednost od 50-100 eur.ni poveke ni pomalce.kako doagaat pokanetite vo stokovnata si biraat sto da zemat od spisokot.

i nikoj ne pravi problem ako nekoj zel vo vrednost od 55 eur. ili 99 eur.
standardot im e jak i za niv se toa malku pari.
ili davaat vo kovert.
ama kaj nas e druga prikazna.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 18789
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by lida on 11.09.09 23:56

vo vakvo vreme na ziveenje mislam deka ne e ubavo na nekoj da mu nametnuvas sto da donese kako poklon moze so najbliskite da si razgovaras ama za dr stoznam glupo e malce na kraj pa ti ne gi vikas gostite zaradi poklonite ili..?ja sdobiv i pari poklon i od dvata vida na polonsi bev zadovolna a najveke si bev srekna sto svadbata mi bese super i ne se optovaruvav so toa sto ko kolku mi dal si sakav veselba so bliski i dragi luge a koj kolku mozel donel
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18096
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Mila87 on 12.09.09 0:12

Женски според мене никој не прави свадба заради поклоните, но сите знаеме дека кога одиме на свадба се носат поклони. Мене лично не ми се симпатични ваквите покани(што не значи дека кога ќе ми дојде време нема да размислам на оваа тема), но сепак има луѓе кои купуваат нешто колку да се каже дека купиле, зошто таквите да не ти стават 1000ден во плик и самата невеста да си купи тоа што и треба на неа.
Точно е дека е лошо време, и за тие што прават свадба е кризата и за тие што одат на свадба.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18269
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Ilince on 12.09.09 0:16

kaj moja drugarka na eden agol na pokanata so sitni bukvi pisucvase:dokolku ste vo moznost podarokot da bide finansiski....znaci koj kolku mozi i ako mozi...jas obicno preferiram vo posledno vreme pari i mirna glava...ama pak ke recam sekoj si e gazda na gebot
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19248
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Dara on 12.09.09 0:17

se slozuvam..zenski vo kontekst na temata eve eden vic..
Dobiva nekoja zena vakva pokana i zagrizeno mu vika na mas i:
"Auuu,mazu jas veke go kupiv poklonot,ama kako servis za kafe da piknam vo pliko? hihi
avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 17393
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by vecki on 12.09.09 0:19

haha dobar e vicov e da vi kazam eden primer ideme vo krusevo na svadba kaj na mm rodnini i oni imaa pisano poklon po moznost vo plik i sto se slucuva nevestata kazuva imav deset plika so po 100 den vnatre i eden prazen . vazno sobrala plika za pisma ke i se najdat
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by butterfly on 12.09.09 0:22

Јас не би напишала такво нешто на поканата.Јас кога ја правев свадбата ги канев луѓето што ги сакам и почитувам и воопшто не ми беше гајле за поклони.Со тие пари нема да се збогатам а за некои работи кои ми требаат.....? Па луѓе животот е пред нас ако неможам да ги купам сега ќе ги купам по некое време.Јас во принцип кога одам на свадба секогаш ставам поклон во плик и за мене така е најубаво да не му ја мислам ама има луѓе што сакаат да бидат на свадба а немаат во моментот доволно пари па купуваат на рати,како на пример за мојата свадба мојата комшика знам дека нема пари и одвај се снајде за поклон од 1000 денари да ми донесе кој притоа беше земен на рати,а што ако јас барав поклон во плик?тогаш не требеше да ја рачунам дека ќе дојде,зошто нема...
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17908
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by BiljanaM on 12.09.09 0:25

Dara напиша:se slozuvam..zenski vo kontekst na temata eve eden vic..
Dobiva nekoja zena vakva pokana i zagrizeno mu vika na mas i:
"Auuu,mazu jas veke go kupiv poklonot,ama kako servis za kafe da piknam vo pliko? hihi

hihi hihi hihi
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18308
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Vale74 on 12.09.09 1:26

Мое мислење е дека во последно време претежно се носи поклон во плико, тоа го приметив од мои блиски луге кои правеле свадби. Значи без да го нагласат тоа, и собраа на мое изненадување убава паричка. И јас практикувам пари за поклон, некаде повеке некаде помалку, зависно од тоа колку се блиски, но сепак најблиските прашуваат што ти треба.Значи ти од нив ке добиеш што сакаш, а останатите нивна желба. Јас немам добиено таква покана, но сега скоро видов кај сестрами и искрено не ми беше баш симпатично, зашто знам во каква финансиска ситуација е сестрами моментално, а сепак мора да одвои кеш. Тоа е добро за младите да, но за гостите...
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 17575
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Candy on 12.09.09 1:32

Vo posledno vreme i onaka se nosat poveke pari otkolku dr.pokloni. Nekako i polesno e da stavis vo plik otkolku da setas po prodavnici i da se mislis sto da kupis. Stavas vo pliko i mirna glava. Nemam protiv tie sto go naznacuvaat ova na pokani. Jas toa ne go napraviv.
avatar
Candy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 172
Age : 39
Локација : domce
Поени : 16785
Registration date : 2009-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by BaMbYnA on 12.09.09 3:18

Jas koga pravev svadba nemase pisano poklon vo plik Smile se razbira nemozam jas poklonite da gi Zemam vo aus Smile pa zatoa imav i dosta servisi za kafe i sl pa sveki i gi ostaviv da se sluzi i sto vikaat kaj nas da zatne dupka( da go odnese i ona nekade za poklon ) inaku vo aus da imam dobieno pokana so spisok da odis vo stokovna i da odberes sto sakas od toa mladite sto odbrale no sepak ... vo mk e malku neizvodlivo Smile mada i logicki da mislis jas nema sansi da gi zemam poklonite so mene , no sepak dosle ...a sigurna sum deka i im bilo nezgodno znaat deka nemozam da go zemam poklonot so mene Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19171
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Sandra on 12.09.09 10:07

Мене лично воопшто не ми се допаѓа таа идеја.
Гостите треба да си одлучат што ќе донесат на свадба, а вака испаѓа дека свадбата ја правиш исклучиво заради поклоните (парите), и дека тие се најбитни во целата приказна.
Сепак има различни размислувања и тоа е Ок, а ако ми донесат таква покана ќе ја почитувам желбата на младенците.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 19126
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by biljanag on 12.09.09 10:22

нема ништо поглупаво од оваа ’’наредба’’ според мене!
не се сите исти џебови па да ви дадат пари да се разбереме како да му кажам вака на некој кој одвај крпи крај со крај како ке стави тој пари во плик од кај да ги најде од срам најмалку ке стави 1000 денари а како што кажа некој може веке има поклон дома што ке ти го подари
кога ние правевме и ме прашуваа што сакам ми беше глупаво да им кажам ова или она ми личеше како да ги искористувам па ова ми фали и слично затоа дипломатски им кажав дека правиме односно реновираме еден дел каде ке биде дневна и кујна за понатаму ке видиме што друго па така тие што прочитаа меѓу редови ни дадоа пари и така а другите кој што можел или сакал па имаше и такви тањирчиња за кикирики

еве и една случка: на некој доктор му се собирале бомбоњери па тој им ги давал на чистачките арно ама кога им завршил работа на некои пациенти несакал поклон пари па тие решиле да му дадат бомбоњера а во неа и 100 евра ама тоа така завиткано завршило кај чистачката а таа била поканета на свадба па ја искористила бомбоњерата да ја однесеа уз тоа скрпила да им купи на младите јорганче или кебенце не ме факајте за збор и така знаејки дека нема пари чистачката родителите на младоженците рекле аман кај си купила јорган бомбоњера зашто си ставила и пари? а чистачката на ова останала само со еден куп ?????????????????????? да си ги земела парите полна капа ке закрпи некоја дупка а она
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by baby24 on 12.09.09 10:23

Nitu mi e cudno nitu neobicno za vakov vid na pokana bidejki vo poslednive 4 god na site svadbi kade sto sme bile sme im dale na mladite poklon vo plik iako ne bilo naglaseno taka.E sega zosto e toa taka prvo jas se spasuvam od makata da trcam i da baram so da im kupam vtoro veke smesno mi e na svadba da nosam kako porano so bilo servisi za rucanje ,lampi,mikseri,setovi za kafe mislam koj vo denesnicava go nema seto toa i so sega za da dojdam na svadba ke ti kupam bilo so kolku da imam so da donesam a tebe dali ke ti zavrsi rabota ili posle ke trcas da go menuvas za neso dr bidejki takov poklon si dobila uste od pet dusi toa mene ne me interesira.Znaci stvarno e glupo i jas poradi toa se soglasuvam so toa da bide poklonot vo plik ,stvarno e besparica ama poubavo tie pari so ke gi dades za da kupis nesto stavi gi vo plik makar bile i 500 den bidejki sigurna sum nikoj ne kupuva pokloni za 150 den pa eftino da projde ,em ke im zavrsi golema rabota na mladite i plus site zadovolni.Moeto mislenje e ova,sega sekoj za sebe ama jas ova go kazuvam od iskustvo bidejki za mojata svadba imav milion servisi,4 mikrobranovi pecki duri 6 pravosmukalki obicni i 2 na voda i uste red drugi sitni raboti so se dupliraaa i jas sega so trebase da im pravam da si gi cuvam a toa sto stvarno mi trebase go nemav i morav site ovie raboti da gi menuvam sto e poloso pa moras da imas fiskalna pa nekoi ne gi stavile vnatre vo poklonot pa neznaes od kogo ti e abe zaebancija kolku sakas,Vaka cista rabota ni jas se zamaram ni oni.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18958
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Sandra on 12.09.09 10:50

И јас сум ЗА да се даде пари наместо поклон, тоа е најпрактично, ама некако ми е премногу на самата покана да пишува поклонот да биде во плик!
Барем јас не би напишала.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 19126
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by kika on 12.09.09 11:04

i mene ne mi se dopaga vakva idea bidejki nikoj ne ni gi znae doma finansiite kako sto velite denes site sme na kreditna a vo plik sigurno pomalku od 1000 nemozes da stavis bid e sramota i kako ke pojdis na svadba ?Jas mislam deka denes e takvo vremeto i deka poveketo i bez naredba nosat pari i mislam deka obicno site prasuvaat sto da vi donesat pa togas mozete da im kazite deka sakate pari.Ednostavo e glupavo da mu naredis na nekoj sto da ti donese
avatar
kika
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 138
Age : 33
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 17415
Registration date : 2009-05-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Ance-J on 12.09.09 11:45

и јас сум против наредби од кај да знам може во моментот луѓето немаат пари и после ќе се осеќаат незгодно и двете страни,затоа кој што може нека си носи..
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18723
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by bubamara on 12.09.09 11:48

Мене не ми се допаѓа идејата..многу од тие луѓе, што прават вакви покани, забораваат на колку свадби биле претходно и однеле поклон кој не бил во вид на пари, и уште и чинел многу малку, а сега за возврат очекуваат нив сите гости да им донесат пари..а ако носиш пари е малку поинаку одколку поклон, со поклон некој ќе се "одсрами". Јас во секој случај практикувам кај блиските луѓе да носам пари или да им исполнам некоја желба со поклонот, а верувај, тие што планираат да донесат пари ќе си донесат и вака и така, а тој што не може, на крај од незгодно, веројатно нема ни да дојде на свадба...Јас лично  правев свадба пред 3,5 години, добив секакви поклони, и практикувам соодветно на тоа што сум годобила да однесам и јас...А некој што кај мене дошол со поклон изваден од подрум и стѕоен 10 години, може само да сонува дека од мене ќе добие поклон во плик..од принцип едноставно.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19483
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот