Родители и деца

Главоболка при ејакулација

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Главоболка при ејакулација

Пишување by Toni74 on 05.09.09 0:17

Здраво на сите а посебно на некој од стручниот тим на овој форум!
Имам страшни проблеми при еакулација, добивам ужасна главоболка пред самиот крај на сексуалниот чин, а имам само 35 год. Ова ми се случува веќе 2 месеци. И на крај притисокот ми е повисок 160/110, но како што прашав тоа било нормално, а инаку ми е нај нормален 120/80. Ако некој имал вакво искуство аман нека каже некој лек нешто ефикасно, рано ми е за климакс. Smile Навистина сум на големи маки!!!

Toni74
Случаен минувач
Случаен минувач

Male
Број на мислења : 2
Локација : Prilep
Поени : 13234
Registration date : 2009-09-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Главоболка при ејакулација

Пишување by Natalija on 05.09.09 10:28

Toni ne sum strucnak za ova, no smetam deka ti treba poddrska. Za klimaks ne treba ni da razmisluvas, ne samo sto ti e rano tku mislam deka i nema vrskas glavobolkata pri ejakulacija so klimaksot. Iskreno prv pat slusam za vakvo nesto, no mislam deka sam go dade odgovorot. Nagloto pokacuvanje na pritisokot ti predizvikuva glavobolka. No zosto da se pokacuva pritisokot treba da ispitas, jas ne bi se zadovolila so mislenjeto deka toa e normalno. Bidejci ne e vo red pri tolku ubav cin kako orgazmot da dozivuvas neprijatnosti. Moj sovet e da ispitas se sto se povrzuva so visok pritisok kako bubrezi, krvna slika, holesterol i da se vidi zosto toj taka naglo se pokacuva. Pozdrav i ti posakuvam se da bide vo red.

Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 15477
Registration date : 2008-08-30

Главоболка при еакулација

Пишување by Toni74 on 05.09.09 18:44

Прво благодарам на вашите совети, но мислам дека не е баш така како што мислите. Имам направено испитуванје на комлетна крвна слика во една водечка лабораторија, и дури стигнав до таму што направив и Компјутерска Томографија на глава, и се разбира се е во најдобар ред. Јас немам проблем со хипертензија никогаш. Никогаш не сум ни имал. Ова се јавува само во тој момент, и после тоа трае неколку часа. Висок сум 1,75м тежок 76кг, спортски граден здраво се хранам и сум во одлична кондиција. Немам ама воопшто никакви здравствени проблеми освен ова што ми се случува, а верувајте МНОГУ е болно и непријатно, бидејќи наместо да се ужива најмногу во тој последен момент од чинот јас умирам од болка и ми се чини дека дека ќе доживеам мозочен удар. Јас побарав на овој форум стручно мислење доколку го има некој, или пак ако знае каде да ме упати ќе му бидам многу благодарен!!!!
Благодарам!!!

Toni74
Случаен минувач
Случаен минувач

Male
Број на мислења : 2
Локација : Prilep
Поени : 13234
Registration date : 2009-09-04

Пишување by Natalija on 06.09.09 9:41

Toni strucno mislene na forumov ima od psihijatar, pedijatar, ortoped i kozmeticar. Za drugo strucno mislene ne znam kade da se obratis, a tuka nie samo si davame poddrska i si gi razmenuvame iskustavata ako toa nekomu moze da pomogne.

Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 15477
Registration date : 2008-08-30

Пишување by Kinky on 06.09.09 15:25

Тони, на овој линк: http://roditeliideca.bbgraf.com/forum-f1/ одговараат нашите лекари, прашај каде што мислиш дека е соодветно.
Мислам дека твојот општ матичен лекар најдобро ќе те упати каде да одиш и што да испитуваш.

Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Локација : во земјата на чудата
Поени : 16284
Registration date : 2008-08-26

Пишување by Sponsored content Today at 23:15

Sponsored content