Родители и деца

Крмус

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Крмус

Пишување by biljanag on 24.08.09 8:59

дали знаете како се спрема за конзумирање?
го имаме а не го користиме инаку на пазар го продаваат
како грозд е сега се зелени понатаму ке узреат и поцрнат зрната
инаку го пијат за циркулација и оние со висок притисок

biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 37
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 17342
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крмус

Пишување by sonjamfk on 24.08.09 9:05

se stava vo rakija da stoi 40 dena . posle toa se cedi i se pie po edna malecka casicka od rakija na sabajle na gladno. imas krmus kaj nas vo naselba, ne moras da kupuvas.

sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 16393
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крмус

Пишување by biljanag on 24.08.09 12:02

imam vo dvor
pozz

biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 37
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 17342
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крмус

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот