Родители и деца

Дали го продолжувате породилното боледување?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by twins_ on 19.09.09 0:38

Пред колку време пред да заврши породилното боледување треба да се поднеси за продолжување? Мене ми завршува во декември.Од сега да бркам работа сигурно е рано? И колку што ве разбрав, значи прво матичниот педијатар го продолжува , па комисија, па друг доктор или поинаку оди процедурата. Некако не ми се оставаат двете прасенца.
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 41
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 15853
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by Vale74 on 19.09.09 0:55

Твинс, уште ли е 12 месеци за близнаци? Толку имав јас трудничко. На никој не ни се оставаат децата така мали, јас дури влегов во филм и да напуштам работа, да останам дома и јас да си бидам со нив и да не ми збореа и убедуваа мајками и мм, сигурно дека и тоа ке го сторев.
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 16210
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by yarre on 19.09.09 8:00

@twins напиша:Пред колку време пред да заврши породилното боледување треба да се поднеси за продолжување? Мене ми завршува во декември.Од сега да бркам работа сигурно е рано? И колку што ве разбрав, значи прво матичниот педијатар го продолжува , па комисија, па друг доктор или поинаку оди процедурата. Некако не ми се оставаат двете прасенца.

Матичната дава упат за државна, па од таму 3 лекарски потписи со дијагноза, па со тоа пусулче, некој од твоите на комисија. Продолжуваат ( ако се слагаат со дијагнозата ) до месец дена. Ако сакаш уште, нареден месец пак нова авантура од почеток.
avatar
yarre
Редовен посетител
Редовен посетител

Male
Број на мислења : 212
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Опоменато којзнае до кога
Поени : 17494
Registration date : 2008-07-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by twins_ on 19.09.09 9:53

Malk macno ke e sekoj mesec na novo da baram ama ke moram taka najverojatno, samo pred kolku vreme pred istekot na porodilnoto ke treba da pocnam so procedurte?:-(
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 41
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 15853
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by twins_ on 19.09.09 10:19

Da Vale 12 meseci e za blznaci eve nas ni ostanuvaat uste 3 pa rekov da se rasprasam pred kolku vreme se podnesuva pred istekot.
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 41
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 15853
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by Sandra on 08.10.09 8:53

Женски ве молам ако некоја од вас има број од Комисијата да ми напише!!!
Благодарам!!!

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 17761
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by LAZAREVSKA BETI on 08.10.09 20:10

Eve go brojot od komisija
3062521 flower
avatar
LAZAREVSKA BETI
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 93
Age : 37
Локација : SKOPJE
Расположение : kako vremeto
Поени : 15736
Registration date : 2009-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by LiMan on 14.10.09 19:06

Може ли да кажат мајките кои им го продолжиле боледувањето за 3 месеци со мислење од детска клиника, на кој основ им беше продолжувањето?
Имам чуено за анемичност, алергија, ама ме интересира за што сигурно ќе ми продолжат 3 месеци..?
avatar
LiMan
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 39
Локација : MK
Поени : 15414
Registration date : 2009-08-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by winnie the pooh on 14.10.09 19:22

i nie go imame poblemov,jas ja prasav maticnata na Andrej mi rece samo 15 dena moze da mi dade boleduvanje, pa posle ke zemam odmor,pa boleduvanje od mojata maticna uste 15 dena za da ne odam po komisii i pak preku fondot.
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 34
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 17565
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by babysara on 19.10.09 11:20

a da ve prasam koga go prodolzuvate porodilnoto, plata uste vi stiga od fondot ili e striktno samo 9 meseci.
avatar
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 555
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 16688
Registration date : 2009-03-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by Bliznaci on 19.10.09 14:19

Jas so moite bliznaci imav 12 meseci porodilno i go prodoilziv uste 3 meseci a platata mi stigase od fondot.
avatar
Bliznaci
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 47
Age : 47
Локација : Skopje
Расположение : sekogas vedro
Поени : 15436
Registration date : 2009-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by LiMan on 19.10.09 14:55

Bliznaci напиша:Jas so moite bliznaci imav 12 meseci porodilno i go prodoilziv uste 3 meseci a platata mi stigase od fondot.

со која дијагноза го продолжи?
avatar
LiMan
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 39
Локација : MK
Поени : 15414
Registration date : 2009-08-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by mamaAnita on 19.10.09 15:07

babysara напиша:a da ve prasam koga go prodolzuvate porodilnoto, plata uste vi stiga od fondot ili e striktno samo 9 meseci.


За боледување земено за дете до 3 години плаќа фондот, а над 3 години фирмата каде што работите

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 39
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 15402
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by ameli on 01.12.09 14:11

zdravo..
da ve prasam nesto dali mozebi nekoj gi znae koj doktori se vo komisija ili kako da doznaam?fala odnapred

ameli
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 36
Локација : skopje
Поени : 15782
Registration date : 2009-06-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали го продолжувате породилното боледување?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот