Родители и деца

Витал, природен напиток за многу болести

Go down

Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by sonjamfk on 19.08.09 9:26

dali ste slusnale za vital, 100% priroden napitok. nas ni go preporacaa za mm za bubrezite ,inaku bil dosta dobar i za drugi bolesti. kombinacijata mu e od med, kosten, sumski i cveten med, 7 lekoviti bilki ,sok od limon i portokal.
go podobruva imunitetot go namaluva holesterolot , trigliceridi, go revalitazira crniot drob , opsto kazano ja podobruva opstata sostojba na organizmot. bas me inreresira dali veke nekoj go ima pieno i dali ima podobruvanje vo rezultatite.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Marija on 19.08.09 9:57

Јас лично го немам пиено,но на колешката свекрвата се разболе и почна да го пие.Имаше рак,послем операција на хемотерапии и т.н. но најчудното од се е што сега послем конзимурањето на реиши печурки и витал на последното ехо нема ни трага од болеста.Колешката беше збунета и срекна во исто време.Инаку колешката им даваше и на своите деца да го пијат витал.мн се задоволни .Само го нема во скопје..треба да одиш или охрид или струга
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 17317
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by sonjamfk on 19.08.09 10:04

go ima i vo skopje samo na edno mesto, vo marketot nik market skopje. tel. 02/3245-641. ne znam dali moze da se pise telefonot, ako ne, neka go izbrise admin , pa na pp ke go pisam koj e zainteresiran. i nas ni kazaa deka e dosta dobar , ama znaete, sekogas sme skeptici za noviteti.me interesira koja vozdrast se decata sto im dava za pienje. marko e skoro tri , pa dali moze da go pie? sakam da mu davam pogotovo za imunitetot i virozite.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Marija on 19.08.09 10:11

ке се распрашаш..колешката вели дека не знае точно но нејзините се 8 и 14 год. па пиеле по една лименка на ден.мислам дека може виталот само да ти помогне ,но не и да ти наштети..пробај па ке ни пишеш SmileSmile
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 17317
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by sonjamfk on 19.08.09 10:35

sega za sega samo mm go pie poradi bubrezite, pa ke vidimi dali ke ima rezultati. dali ke mu dadam na marko? nekako sube mi e.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by majuvce on 19.08.09 10:41

А колку пари чини?
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 18383
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by sonjamfk on 19.08.09 10:50

eve sega prasav , bidejki nas ni gi donesoa a ne prasav za cena,edna e 135.00 denari od 500 ml e.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Pipolino on 19.08.09 10:55

sonja a po kolku se pie dnevno celo li?
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18084
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by sonjamfk on 19.08.09 11:28

ne znam upastvoto e doma, no po se izgleda edno.marija isto pisa deka nejzinata koleska piele edna dnevno. sigurno dozata e taaa.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Elicka on 19.08.09 11:47

Може да се пие над 1 год, и колку повеќе, толку подобро. Инаку во Струга е 2 евра.
avatar
Elicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 143
Age : 40
Локација : низ Македонија
Поени : 16918
Registration date : 2009-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Nataly on 19.08.09 15:32

A koj go proizveduva ???? Prasuvam za da znam dali e bezbedno za mali deca...Dali proizvodot gi ima potrebnite setifikati kako HASSP i sl....
avatar
Nataly
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 125
Age : 40
Локација : Кичево
Расположение : кога-како
Поени : 17226
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Marija on 19.08.09 15:52

штете што неможам да ја најдам статијата од фокус..инаку тој човек имал неколку операции и сам го направил напитокот ,од Албанија е ..ај дома ке го побарам па ке ви пратам
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 17317
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Marija on 20.08.09 10:26

ја најдов....само ми треба мејл некому да ја пратам
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 17317
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by beti.liz on 20.08.09 10:32

Napitokov go pie majka mi veke dva meseci.Mnogu dobro se cuvstvuva pogotovo zatoa sto bese vo period posle hemoterapija.Seuste go pie .Da cenata e 135.00 i se naogja vo edna prodavnica na dolniot vlez na Sk.klinika.Mislam deka pogore nekoj go napisa imeto.Znam deka za vozrasni se pie 3 limenki dnevno 1 mesec,a posle po 1-2 do tri meseci pa se pravi pauza.MAjka mi sega ke pravi krna slika na 31.08.pa ke vidime dali ima podobruvanje.
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 17236
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Витал, природен напиток за многу болести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот