Родители и деца

Дали 'рчите кога спиете?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Snezana O. on 09.08.09 0:06

Vo posledno vreme mnogu hrcam,barem taka veli maz mi.Se slucuva da ne moze od mene da spie pa da me razbudi.Na sto se dolzi hrcenjeto,na cigari ili nesto drugo?Ako imate barem nekoe soznanie pisete. :wzp:
avatar
Snezana O.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 75
Age : 40
Локација : Ohrid
Поени : 17103
Registration date : 2009-07-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Misticia on 09.08.09 0:41

јас мислев дека не хрчам
ама едно време живеев со 6 други цимерки (сите бевме 7) во 6 метри квадратни во студентски
и едната ме мрзеше (ја терав да си чисти) а сите други ме сакаа
и не ми кажуваа дека хрчам
е кога се погодив една ноќ со таа една прво што ми рече сабајлето е дека не се спие од мене
после ги прашав другите и викаат тивко како засрамено хрчиш - малку - и кажуваш по нешто
Smile не можам да влијаам на тоа

а многу брблам
ама еднаш симона имаше 6 -7 месеци
и мм хрчи и јас
еднаш само јас бев будна тој спиеше и грчеше, и симона се разбуди и само не погледна како комшија кога вика не се живее од вас ( да можеше да ни каже така ќе ни кажеше) и си легна пак
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by ivion4ence on 09.08.09 2:14

да многу хрчам постојано

ivion4ence
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 27
Локација : Skopje
Поени : 16791
Registration date : 2009-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Barbie on 09.08.09 3:08

Samo koga sum nastinata.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17332
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Mila87 on 09.08.09 3:23

Абе и дечко ми вика дека многу сум хрчела
Јас не пушам, но се осеќам кога спијам на пониска перница хрчам, срамотилаци
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18269
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by moja mama on 09.08.09 10:02

jas ne hrcam pa zato mm hrci za dvajcata strasno e ponekogas
avatar
moja mama
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 642
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 17328
Registration date : 2009-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by ana84 on 09.08.09 10:17

За р'чење има лек, јас кога спијам на ниска перница обавезно р'чам, но ако главата ми подигната и ми е на повисоко ниво од телото, тогаш немам проблеми.
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18952
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by eva31 on 09.08.09 11:33

vo posledno vreme mnogu hrcam mozebi deka sum nastinata
avatar
eva31
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 246
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 17367
Registration date : 2009-05-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by obicna on 09.08.09 12:02

moja mama напиша:jas ne hrcam pa zato mm hrci za dvajcata strasno e ponekogas

Isto i kaj nas. hihi Zato mi dojde preku glava od nespani noki i mu kupiv sprej i sea mirno spieme dvajcata. Smile
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Mama Ane on 09.08.09 14:44

Аха :shame: а најсилно кога сум настината Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by vecki on 09.08.09 14:53

pojma nemam dali hrcam nema koj da mi kaze mm sekogas zaspiva p[red mene i do sega se nema pozaleno ama pa zatoa jas se zalam i go grgam vo rebra po cela nok
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by happy mama on 09.08.09 14:55

Јас не хрчам ама затоа маж ми хрчи и за двајцата,дури понекогаш ме буди од сон колку гласно хрчи

happy mama
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 75
Age : 42
Локација : Makedonija
Поени : 17641
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by emilija nestorova on 09.08.09 15:22

Ne.
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 38
Локација : Veles
Поени : 18660
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Emilija on 09.08.09 16:03

Ретко, само кога сум преморена и легната на грб. Иначе мм вели дека многу мирно спијам. А нели сте слушнале дека мажот и жената со текот на годините заличуваат еден на друг. Ако заличиме на нив во рчењето...
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19554
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by KATIC on 09.08.09 17:04

mnogu hrcam... i jas spijam na niska pernica, duri ponekogas ne spijam ni na pernica, ne znaev deka od toa moze da se hrci
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18754
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Biljana on 09.08.09 17:06

ne hrcam ama se slucuva nekogas ama retko koga sum premorena
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18023
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Dara on 09.08.09 20:13

Jas mislam deka ne rcam,a masmi ne misli taka hihi se salam -da ama poretko.
avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 17393
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by katica on 10.08.09 23:15

jas ne ama zatoa maz mi hrci.
a OBICNA kakov sprej e toj protiv hrcenje?
da kupam i jas na mm
avatar
katica
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 36
Локација : berovo
Поени : 17119
Registration date : 2009-06-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by EckaGj on 11.08.09 0:00

Признавам Embarassedно многу ретко.Кога сум многу уморна и притоа спијам на грб.Но сепак мисла дека мажите многу повеќе грчат од нас.Незнам зошто е тоа така?Или може не е така?
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 17284
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by danielaval on 11.08.09 0:23

никогаш а мм ми иде на нерви
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 35
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 18219
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Dragana on 11.08.09 0:56

Nikogas do sega ne sum hrcela a mm da ama jas samo mu go zatnuvam nosot i vednas prestanuva zosto ke mi go razbudi deteto a mene ne mi smeta si spijam bez problem.a ponekogas i po nekoja kloca dobiva ha ha ha
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19188
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by maci on 13.08.09 15:03

ne ne rcime ni jas ni maz mi super e taka
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 31
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 18231
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Pipolino on 13.08.09 15:15

obicna напиша:
moja mama напиша:jas ne hrcam pa zato mm hrci za dvajcata strasno e ponekogas

Isto i kaj nas. hihi Zato mi dojde preku glava od nespani noki i mu kupiv sprej i sea mirno spieme dvajcata. Smile


obicna daj kazi go sprejot te molaM
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18564
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Dragana on 14.08.09 18:21

Najnovo sto procitav vo vrska so rcenjeto e deka lugeto sto rcat ziveat podolgo.Zato ne se sekirajte uzivajte vo sonot(samo tesko na toj do vas)hahaha
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19188
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by obicna on 14.08.09 19:03

Sprejot se vika Silence i vaka izgleda. http://www.silencemotsnarkning.se/

Ne mi se veruva deka go ima u MK. Ima 2 aktivatori, ednoto e Rosa Canina, drugoto e fosfatidylkolin (Lecitin). Isto taka soya zejtin.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали 'рчите кога спиете?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот