Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Детски играчки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11869
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   19.02.09 13:12

Damjana напиша:
MamaMaja напиша:
Сандра напиша:
Sakam na Anja da i kupam motorce na akumulator i so dalecinsko (da mozam da ja kontroliram:)). Dali e izvodlivo od JUMBO da se zeme, dali ima problem na granica? Tuka nema nekoj izbor, ama ako nema care ni jas nemam izbor:)

Мислам дека нема да имаш проблем на граница, можеш да внесеш
роба до 100 евра од човек, само чувај ја фискалната.

Инаку добра вест, ја разбрав вчера, заборавив да ви кажам.
Се отвара Џамбо во Скопје. da ziveeme
Не знам локација, не знам ништо освен дека газдата е шпт,
и дека сите документи, после многу време се средени.
Konecno. Valjda nema da zabega so ceni i ke nosi dobra roba ... da ne izleze skartot pak da zavrsuva vo mk samo.

За цени ваљда мора да бидат исти. У Грција и у Бугарија се исти
цените.
А за роба... паааа... и у Грција малку се изместија работите, највише
има кинеска роба у Џамбо.
Само облеката ми го прави ќејфот, играчките одамна им се десеткувани
убавите на сметка на кинески болшпит.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12419
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   20.02.09 3:37

Abe sega se' se pravi vo Kina, ne e toa reper za kvalitet veke. I oblekata tamu se shie.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1116
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 12464
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   20.02.09 4:43

Da. Zavisi kakva kontrola na kvalitet imaat. Gledam maz mi sto ima Banana Republic i Gap garderoba se e od kina tajland malezija
Se pravi i kvaliteten "italijanski" mebel vo kina, normalno kontrolata na kvalitet e na nivo.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12419
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   20.02.09 7:39

Za ova prv pat slusnav na postdiplomski. Na cas razgovaravme za marketing i togas prof. ne prasa dali sme kupile "original" Nike patiki. I skoknavme ... daaa ... blabla. I togas doznav deka Nike e samo dizajnerska firma koja pravi kolekcija i po ogas bara fabrika so ke go realizira toa so daden kvalitet na materijalite i izrabotka. Najcesto kineska firma gi pravi Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11869
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   20.02.09 11:59

Damjana напиша:
Abe sega se' se pravi vo Kina, ne e toa reper za kvalitet veke. I oblekata tamu se shie.

За мене зборот КИНЕСКИ ги означува оние но нејм играчки кои се ефтини и одма се кршат.
И да не заборавам кои многу смрдат!

Сите светски фирми и брендови произведуваат во Кина, ама со контрола на квалитет. Е такви играчки има се помалку во џамбо, за жал.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1116
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 12464
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 7:30

Ја купив денес ѕвеѕдичката, од другите немаше

и ја покажував прееска, ама таа повеќе сака да гледа во неа отколку во таванот Smile


Последната промена е направена од Бубе на 14.03.09 7:33. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12520
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 7:31

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51W76MJ12TL._SS400_.jpg
eve vaka bube
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1116
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 12464
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 7:34

кога ќе ја легнам после ќе видамкако ќе реагира
ќе ви пишам
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13575
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 12:54

MamaMaja напиша:
@кавадарчанка Мислиш на Baby born?Ako mislis na ovie gi ima skoro vo site prodavnici za igracki, vo Vero, vo Iva vo Beverli hils...
Abe golema mi e kerkata, za maski igracki povise znam hihi
Nie imame vakvo bebence i kolicka za kukli mnogu se dobri neznaev deka i kaj nas gi ima.Na Stefani i ja donesoa moite od Slovenija.E sega benceto neznam kolku kosta a za kolickata znam deka e 12 evra.Utre ako ne zaboravam ke stavam slika a i ke ja prasam majkami za cenata na kuklata ova 2500 ili 4000 mnogu mi se cini.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12548
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 13:45

Бубе напиша:
Ја купив денес ѕвеѕдичката, од другите немаше

и ја покажував прееска, ама таа повеќе сака да гледа во неа отколку во таванот Smile
Бубе и јас ја купив минатата недела, ама кај нас не функционира и дефинитивно се расонува со неа , а никако не заспива Neutral
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11869
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 21:53

Па добро, не мора да заспива, ни мојтр не заспива, ама ја
гледаме пред спиење. Битно да се занимава.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12726
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 22:24

Бубе напиша:
Ја купив денес ѕвеѕдичката, од другите немаше

и ја покажував прееска, ама таа повеќе сака да гледа во неа отколку во таванот Smile

Бубе, не можев да прочитам од каде ја купи ѕвездата, од тука или ја нарачуваше и колку ја плати? Многу е интересна, баш сакам да ја купам.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1116
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 12464
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.03.09 23:20

Pogore nekoj napisa.
Od zlatarskata ulicka vo GTC. Ima edna prodavnica za bebeski raboti. 1100 i nesto bese.
Vcera i ja pustiv pred spienje svrtena nakaj zidot. Smeski bese, gleda tu vo zvezdickata, tu vo zidot i saka da gi fati mecinjata Smile
Ne mi se dopaga toa sto ima samo 2 opcii za vremetraenje. 5 i 10 minuti i potoa se isklucuva. Ilina nema sansi da zaspie za 10 minuti, pa morav na sekoi 10 minuti da vleguvam vo soba i da i ja pustam.
I nema opcija da se iskluci samo muzikata ili samo prozektiranjeto.
Ama se na se, mi se dopaga.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12419
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   15.03.09 10:22

Bube mnogu e ubava zvezdickava. Ama jas znam so ke se sluci ako i ja zemam na Damjana. Ke pocne da skoka po nea, da se vrti da ja dofati, ke se vozbudi epten pa posle ni so dumkanje nema da mozam da ja zaspijam Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1116
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 12464
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   15.03.09 12:53

И Илина се врти по неа. Ја успивам на спална, па ѕвездичката ја ставам на перница за да и прожектира на ѕид, бидејќи цело време се врти на страна. Ама само ја набљудува. Обично се посега по се, ама изгледа ова и е нешто чудно и прво го испитува.
И заборавив да кажам дека има три мелоди и на Илина ептен и се допаѓаат.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13575
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   13.04.09 12:38

verce напиша:
MamaMaja напиша:
@кавадарчанка Мислиш на Baby born?Ako mislis na ovie gi ima skoro vo site prodavnici za igracki, vo Vero, vo Iva vo Beverli hils...
Abe golema mi e kerkata, za maski igracki povise znam hihi
Nie imame vakvo bebence i kolicka za kukli mnogu se dobri neznaev deka i kaj nas gi ima.Na Stefani i ja donesoa moite od Slovenija.E sega benceto neznam kolku kosta a za kolickata znam deka e 12 evra.Utre ako ne zaboravam ke stavam slika a i ke ja prasam majkami za cenata na kuklata ova 2500 ili 4000 mnogu mi se cini.
Odamna vetiv no zaboravi sega se setiv pa eve ako nekoj saka da ja vidi nasata kukla i kolicka.Kolickata e mnogu eftina a super izdrzliva kvalitetna
http://i418.photobucket.com/albums/pp265/verce_photo/CRIM0021.jpg
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11869
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   13.04.09 21:05

Verce mnogu e ubava i kuklata a kolickata baska!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12419
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   13.04.09 22:24

Vo trgovskiot Beverli ima otvoreno nova prodavnica za igracki. Ubava i golema e, a ima i dosta izbor.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13575
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.04.09 12:18

MamaMaja напиша:
Verce mnogu e ubava i kuklata a kolickata baska!
Fala mama Maja a se gleda na sikita deka i racionalno ja koristime Wink Se so nea si igrame i na pazar bebeto go setame vide kolku tasni ima naredeno na nea. :hihi:Moram da pofalam deka za eftina cena e super kvalitetna
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11869
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   14.04.09 12:50

Damjana напиша:
Vo trgovskiot Beverli ima otvoreno nova prodavnica za igracki. Ubava i golema e, a ima i dosta izbor.


Не е нова продавница, тоа е истата која беше карши Немо, Ива се вика,
само се проширија.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12419
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   15.04.09 0:03

Mozno e. Ama ima pogolem izbor na artikli.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13768
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   30.05.09 1:57

zenski za dve nedeli sum na rodenden kaj kumasinkata.imam vo plan da kupam od onie detski kujni sto se .toa i e zelba ama nemozam niz gv nikade da najdam.ve molam ako imate nekade videno da me informirate na vreme

najdov nesto na net znaci otprilika vaka izgledaat
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=10&e=kitchenplayproduct&pcat=kitchen&pid=38084
Вратете се на почетокот Go down
sofidavid
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 153
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: promenlivo
Поени: 11363
Registration date: 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   30.05.09 10:11

mislam ima vo porta vlae vo prodavnicata koga se odi nakaj centar poslednata sto geda od stranata na partizanska

epa neznam od kaj si za da znam kako da ti objasnam,da receme ako odis od centar sprema gorce prvo e vlae toj beliot komleks na partizanska i prvata prodavnica vo kompleksot e taa za igracki
tamu pred nekoe vreme imase takvi kujna mada bea pomali od taa na tvojot sajt
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12548
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   31.05.09 9:45

rich_bitch1 напиша:
zenski za dve nedeli sum na rodenden kaj kumasinkata.imam vo plan da kupam od onie detski kujni sto se .toa i e zelba ama nemozam niz gv nikade da najdam.ve molam ako imate nekade videno da me informirate na vreme

najdov nesto na net znaci otprilika vaka izgledaat
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=10&e=kitchenplayproduct&pcat=kitchen&pid=38084
Сум видела такви во крш-комерц во рамстор , а и во ива во беверли.
За цени не се сеќавам како точно беа, јас за внука ми купував супермаркет играчка, такво нешто слично е , и беше околку 4500 денари во крш. flower
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски играчки   31.05.09 20:52

sofidavid напиша:
mislam ima vo porta vlae vo prodavnicata koga se odi nakaj centar poslednata sto geda od stranata na partizanska

epa neznam od kaj si za da znam kako da ti objasnam,da receme ako odis od centar sprema gorce prvo e vlae toj beliot komleks na partizanska i prvata prodavnica vo kompleksot e taa za igracki
tamu pred nekoe vreme imase takvi kujna mada bea pomali od taa na tvojot sajt
Продавницата во порта Влае се вика Мели и имаат навистина многу избор на детски играчки. Софидавид убаво објасни. Во првата зграда од комплексот Порта влае ...
Вратете се на почетокот Go down
 

Детски играчки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -