Родители и деца

Педијатар

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Педијатар

Пишување by moja Ina on 31.05.08 12:36

Ве молам препорачајте ми некој педијатар кој би знал да го лечи моето дете. Сакам да го сменам матичниот педијатар на Ина и затоа ме интересираат вашите мислење.
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 19469
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Emi on 02.06.08 21:41

Па ние ја носиме во Топанско поле, кај Нарциса, приватно е ама работат со плави картони, докторката е стара и искусна.
Носи ја во Ремедика, одлични се и таму, така сум слушнала од други мајки.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20931
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Ane on 02.06.08 23:00

Ние го носиме Никола во Систина кај Јани Враготеров. Многу сме задоволни, но не може да ни биде матичен, бидејќи немаат договор со фондот. Инаку матичен колку за упути имаме во Ѓорче поликлиниката, ама ич не сум задоволна од нивниот однос. Размислувам да одам во Карпош ми предложија еден лекар.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20144
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by mamicka on 03.06.08 9:29

Јас познавам една докторка во Скопје, стара е и пензионирана ама е супер доктор, сега оди приватно во домашни посети. Жената е вистина супер, еднаш случајно ја запознав и многу ми е криво што не ми е во мојот град да го прегледува Дамјан.
Ако некого интересира може да ми пише порака за контакт
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19473
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by STAR * on 03.06.08 9:37

Јас сум задоволна од Др.Марија Христова, работи и во Чаир и во Карпош 2 мислам кај полицијата.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19580
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by mamicka on 03.06.08 10:23

И јас еднаш го носев Дамјан кај неа ама не сум баш многу задоволна
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19473
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by moja Ina on 03.06.08 23:04

Jas denes ja nosev Ina vo Jane Sandanski kaj D-r Seizova. Ni trebase uput za briz a nasata maticna duri denes mi soopsti deka od 01.06 ne ravoti so fondot Mi izgledase ok doktorkava , ni dade uput i ne ostavi nekolku dena da si razmislime pred da odlucime dali nejze da ja odberime za maticen
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 19469
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by sunshine on 11.06.08 11:56

И ние одиме кај Др.Христова во Карпош и јас сум задоволна
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19459
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Sandra_Anja on 15.07.08 18:00

Јас не сум задоволна од Ре Медика, некако не се заинтересирани многу, а и за секое течење на носето одма препорачуваат витамин ц или антибиотици. Сега конечно си најдов супер докторка која воопшто не преферира лекови, д-р. Славица Тодоровска „Пантелејмон„ во центар, кај Зелено пазарче.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19727
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Emilija on 16.07.08 9:21

Во воена болница. Задоволна сум, а и добро е што на исто место вакцинираат. Во болницата има и лабараторија и микробиологија и се останато, недај боже да ти затреба.

Единствено лошо е што има само 2 доктора и не можат да постигнат. Многу се синхронизирани во работата, така да кај кого и да отидеш исто е. Нема да слушнеш 2 различни мислења од двајцата.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19574
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by keti_k on 13.08.08 11:27

Јас моите ги носам во *Пинокио*, додуша сега ми е малку далеку пошто се преселија во Аеродром, ама не си ја менувам докторката, презадоволна сум од неа!!! Единствено она ми ги редуцира антибиотиците на минимум и ми ја оправи Вероника. Пред тоа во диспанзер од врата ќе ја видеа со растечено носе не се ни мачеа да ја прегледаат одма Сумамед ми препишуваа
avatar
keti_k
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 8
Age : 46
Локација : Skopje, Makedonija
Поени : 18615
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by baby24 on 02.09.08 15:03

A dali znaete dali ima pedijatar vo ambulantata vo zelezara?

Ili da mi preporacate nekoj pedijatar vo centar ama DOBAR za da mi bide blisku za pregledi posle.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18978
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by vesna velkova on 02.09.08 15:50

јас ја носам нина кај јулијана стојковска во меди центар тоа е во центар спроти градска болница.сега за сега ми е добра.
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18846
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by baby24 on 02.09.08 15:55

A privatna ordinacija e toa ili si rabotat so plavi kartoni i kolku plakate za pregled?
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18978
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by vesna velkova on 02.09.08 15:58

приватна ординација е и ние плативме 2300ден за цела година.
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18846
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by baby24 on 02.09.08 15:59

Pa toa eftino a zaso za cela godina , toa kako clanarina mu doaga ili ?
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18978
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by vesna velkova on 02.09.08 16:02

па што знам плаќаш еднаш и не се замараш веќе за тоа.секој месец одиме на контрола и се јавувам во секое време матична ни е ни дава упати за се што ни треба и тоа се за таа цена.
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18846
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by baby24 on 02.09.08 16:03

Super togas ke ja imam vo predvid fala Vesne.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18978
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Nate_David on 06.09.08 16:54

denes bevme na pedijatar david nesto mi kaslase i noseto zatnato go pregleda grlceto mu bilo vospaleno i ni pisa makropen sirupce a inace dve terapii po red primavme zaradi toa grlce i nisto nikako da pomini se nesto kasla zatnat i tn. nekako ne mi e po kef pedijatarov nekako mrzliva mi e i eve sekakvi antibiotici i pak nisto a mi pisa i upat za slucajno da ne se iskomplicira nesto so temperatura i sl. zaradi praznikov vo ponedelnik ne rabotat pa za sekoj slucaj za na decko na bolnica se nadevam nema toa da se sluci..ke pijame sirupce 6-7 den. pa ke vidime kako ke bidi a inace vo plan sum da ja menuvam ama ovde blisku mi e tocila kade sto sedime i zatoa kaj nea..
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18999
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Daki on 06.09.08 20:24

Mamaicki vi ja preporacuvam dr. Nada Smokova na moja drugarka i e rodnina ama ne zaradi toa tuku mnogu dobar pedijatar e.Pozanavam dosta sto gi nosat bebinjata i se mnogu zadovolni.Ordinacijata i e nekade vo Aerodrom ama nezanm tocno da vi kazam kade.
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 18620
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Monika on 19.09.08 13:49

Jas bi vi ja preporacala pedijatar Radica Madzoska vo poliklinika Gjorce Petrov. Raboti so plavi kartoni.
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19378
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

кој е вашиот педијатар и дали сте задоволни?

Пишување by biljanag on 29.09.08 11:13

јас иван го носам по препорака кај др.стефка во железничка амбуланта и сум многу задоволна
инаку ни ја препорача нашата свака др.флорика која беше специјалист во драчево сега е во пензија

каде ги носите вие вашите деца на д-р и колку сте задоволни?
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20372
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Kinky on 29.09.08 11:28

Seuste go nosam vo Re Medika, kaj nasata prva doktorka, Marina Pop Lazarova. Prezadovolna sum, epten e user friendly, dostapna vo sekoe vreme.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19734
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by sonjamfk on 29.09.08 13:36

jas go nosam vo jane sandanski kaj sonja gulevska. no ic ama ic ne sum zadovolna i ja menjam. samo sto se uste ne znam kade. imam preporaka kaj dr. cekic, ili pak eli medika. tie mi se vo mojot krug. ako nekoj gi nosi decata tamu ve molam za vaseto iskustvo i dali ste zadovolni.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 19423
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by STAR * on 29.09.08 13:43

Др. Марија Христова по препорака од девојките на форумот и сега за сега - Да , задоволна сум од неа.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19580
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Педијатар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот