Родители и деца

Еурокрем

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Еурокрем

Пишување by strk on 15.07.09 10:16

Bidejki jas kolku sto mozam da vidam nema tema za eurokremot koj veruvam mnogu deca cesto go jadat eve otvaram tema za toa.Sto mislite zdravo li e da se jade cesto eurokrem i koj najcesto go koristite?

strk
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 38
Age : 44
Локација : prespa
Расположение : супеееееер
Поени : 17247
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by lela on 15.07.09 10:18

Ova e za vozrasni ili za mali deca?
Nie jademe dosta eurokrem,so palacinki ili so vafli.
Najcesto jademe Nutela,a koga ke nacekame vo edna turska prodavnica kade se prodavaat rab.od ex yu togas si kupuvame prav eurokrem na koj mu nema zamena mmmmm.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21517
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Mama Ane on 15.07.09 10:23

Меренда и Нутела Smile незаменливи Smile иако јас не пребирам кога станува збор за благо, секаков јадам и децава ми јадат. Најчесто го конзумирам со лажица без додатоци од видот на леб Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20686
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by strk on 15.07.09 10:27

Nie vozrasnite go jademe cesto,no dali deca od 3-4 godini smeat da go koristat sekojdnevno po 2-3 pati denot?Jas razbiram deka e vkusen i seto toa ,no neli mislite deka e malku premnogu da se bara eurokrem i za dorucek i za uzinka pa ponekogas i za vecera?
A sto da se pravi koga decata nemaat merka kolku jadat eurokrem,a ne nesto pokorisno?

strk
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 38
Age : 44
Локација : prespa
Расположение : супеееееер
Поени : 17247
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Mama Ane on 15.07.09 10:28

Нормално дека не е здраво 3 оброка на детето да бидат еурокрем во текот на денот. Има многу шеќер, а тој не е добар за нив
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20686
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Kinky on 15.07.09 10:28

Меѓу најнездравите намирници, рамо до рамо со маргаринот.
Го вечерам скоро секоја вечер последниве две-три години :shame: , а на Алексеј сеуште не сум му дала и ќе одложувам најмногу што можам.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19879
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Natalija on 15.07.09 10:29

O jas kolku sakam. I mislam deka i moeto dete ce saka, ili ce go naucam da saka Smile
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19072
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by sunset on 15.07.09 10:33

Za mene Eurokrem e nezamenliv pa po nego Nutela.Moeto dete jade eurokrem no ne mu davam cesto,edna kriska lepce so eurokrem na dva-tri dena i dosta mu e,ama 2-3 pati dnevno nikako,toa e premnogu spored mene
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 18626
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Mama Vase on 15.07.09 13:15

strk напиша:Nie vozrasnite go jademe cesto,no dali deca od 3-4 godini smeat da go koristat sekojdnevno po 2-3 pati denot?Jas razbiram deka e vkusen i seto toa ,no neli mislite deka e malku premnogu da se bara eurokrem i za dorucek i za uzinka pa ponekogas i za vecera?
A sto da se pravi koga decata nemaat merka kolku jadat eurokrem,a ne nesto pokorisno?

pa nema da kupuvas,kako sto pravam jas.ili zemam pa go krijam.i kraj na programata.neka place,neka se treska od zemja,ke im pomine za 2 saati i posle site mirni.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 18954
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by sunset on 15.07.09 13:39

So ova se slozuvam vo potpolnost mama Vase,i jas istoto bi go napravila,toa e za negovo dobro
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 18626
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Emi on 16.07.09 1:32

Milena jade eurokrem, ednas nedelno mislam Smile ne pamtam i ne brojam, ne e cesto toa znam
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21076
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Dzena on 16.07.09 1:44

Ах, и Михаил многу сака еурокрем ама го кријам и му давам отприлика на 3 дена, инаку него да го прашаш ,,што сакаш да јадеш???,, во секое време ќе ти одговори КЕМ (т.е крем hihi )
avatar
Dzena
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 391
Age : 43
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 17647
Registration date : 2009-04-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by sonjamfk on 08.10.09 13:41

go obozavam. marko od koga pocna vo gradinka , tamu im davaat. no duri pred nekoj den mi vika mamo ke mi kupis kremce. kolku mi dojde smea. dodeka go cuvase zenata imav kupeno cela tegla i popoleka , popoleka se namaluvase. jas mislma on jade ,koga toa zaedno so zenata si lapkale.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19568
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Sandra_Anja on 08.10.09 13:49

Da be, im davaat vo gradinka, i toa majka mi gi pravi spisocite:) Ne e zdravo voopsto, jas ne sum za po gradinki, ako sakam doma ke i davam.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19872
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by svetle s on 08.10.09 13:54

за мене најубав еорокрем е на ТАКОВО, дефинитивно е закон,кога ке му седнам незнам за доста
avatar
svetle s
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 240
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 18225
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Vale74 on 08.10.09 13:54

Купувам Нутела или Еурокрем, не го јадеме многу. Фала богу немам потреба од криење зашто децава не бараат често, им давам јас еднаш, најмногу двапати неделно за доручек или вечера намачкано на лепче по една кришка, или евентуално кога правам палачинки, со тоа што тие повеке од две палачинки не јадат, дури Ева не сака со крем туку ги јаде со сирење.
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 17740
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Candy on 09.10.09 13:25

Obozavam Eurokrem. Go jadam so leb palacinki so lazica so se . Hristijan e mal i ne jajt eurokrem
avatar
Candy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 172
Age : 39
Локација : domce
Поени : 16950
Registration date : 2009-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Emilija on 09.10.09 14:03

Јана сака и јаде, ама ретко купуваме. Петар не е многу по благото, ретко ќе проба само кога јаде Јана. Најубав ми е мене Нутела па по него на таково Еурокремот, оној како деца што го јадевме
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19719
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by lejdi on 09.10.09 14:11

Ммммм и јас многу сакам еурокрем,го сакам со топло чоколадо намачкан на лепче и со палачинки.А најубав ми и на мене Нутела .
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 18913
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by elena-d on 09.10.09 14:30

Mnogu go sakam Eurokrem i cesto go jadam,znam deka nee mnogu zdrav no sepak koga mi e sladok kako da ne go jadam.
avatar
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 29
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 18816
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by kalinche70 on 09.10.09 14:38

Многу ретко и тогаш Нутела или крем со сионо млеко,останатите кремови може да содржат траги на кикирики

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17204
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by baby24 on 18.12.09 19:12

Na Lea do sega sum probala dva -tri pati da i dadam lepce so krem ama posle prviot zalak veke nesaka ni usta da otvori za da kasne nesto dali ne i se dopaga ili neznam so e ama ja primetuvam deka cokolado ,krem i takvi nekoi rab voopsto nesaka ke kasne kolku da vidi so e i posle veke nesaka,ama za toa pa tato jade i za nejze i za mene se davi vo krem(toj od takovo ),ke vlezeme vo market da pazarime nesto i ete ti go on od tamu so toa koficeto pa mi se pravda ,pa nema nisto doma za jadenje moram da zemam Smile
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19123
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by monabombona on 18.12.09 19:47

Ние го купуваме на Таково, мене тој најмногу ми се допаѓа. А Мона, не е многу по благото, ретко изразува желба тоа да јаде, ама ако побара и давам за доручек со млеко. Кај нас, еурокрем купуваме заради мм.
avatar
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 17400
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Kinky on 18.12.09 23:17

monabombona напиша:Ние го купуваме на Таково, мене тој најмногу ми се допаѓа. А Мона, не е многу по благото, ретко изразува желба тоа да јаде, ама ако побара и давам за доручек со млеко. Кај нас, еурокрем купуваме заради мм.
А кај нас заради мене
Алексеј сеуште не изразил желба да проба и се надевам ќе остане така уште долго.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19879
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Kiki on 18.12.09 23:22

svetle s напиша:за мене најубав еорокрем е на ТАКОВО, дефинитивно е закон,кога ке му седнам незнам за доста
POTPIS
avatar
Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 19623
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурокрем

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот