Родители и деца

Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by EckaGj on 07.11.09 20:35

Никој не вели дека пушењето не е завист.јас пушам одамна, но неможам да се решам да ги оставам.Се надевам дека ќе се решам кога ќе бидам бремена.
Секој проблем е во главата
И мене кога не ми е добро,ме боли глава или стомак непалам цигара.....Кога одам некаде цигарите не ги вадам на маса ако видам дека не е проблем и тие се пушачи,или едноставно си прашувам.
Јасно ми е дека е штетно,но себеси се критикувам,но сепак има полоши нешта.Од нив имаат некои сериозни последици,но некои не.Неможе да се каже за се од цигарите ти е .И во бременост пушат а детето нема апсолутно никакви здравствени проблеми.Треба да се престане,за подоцна да не излезе леле што ако со тоа ќе му наштетам,иако реално тоа е превентива......Се со цел да не се ризикува...Се што може да се спречи за да не се лечи
Инаку :hmm
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 17284
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by januar on 08.11.09 21:52

probaj da gi namalish ,ako nemozesh da gi ostavish cigarite ..
jas pushev 10 god. i koga spiev mi svirea gradite ..prepolna plukata so cad ..katasrofa.
toa me uplashi i mn.lesno gi otkazav
sega se osekam mn.ubavo i ednostavno mi smeta mirizbata od cigarite ...
avatar
januar
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 16552
Registration date : 2009-09-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by acka. on 12.11.09 0:27

jas pusam lele nikako nemozam da gi otkazam,sum probuvala nekolku pati da gi otkazam ne pusev eden den ni edno ali utredenta pak zapaliv nemozev da izdrzam ama toa e toa,treba jaka volja.pusam po 1 kutija dnevno
avatar
acka.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 28
Локација : makedonija
Поени : 16321
Registration date : 2009-11-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by obicna on 12.11.09 4:17

Ako ste probale sve probajte da ja procitate knigata Lak nacin da ostavite pusenje. Kako sto gledate toplo sekade ja preporacuvam. Smile Sosema drugo e nego site Stop smoking kampanji sto gi ima nasekade. http://www.scribd.com/doc/16567832/Easy-Way-Allen-Carr
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Aleksandra_Acka on 25.11.09 17:34

И јас сум пушач пробав да ги оставам 1 ден не пушев утредента пак запалив,неможев да издржам.По една кутија дневно пушам.
avatar
Aleksandra_Acka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 28
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 16333
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by jasmina,mina on 25.11.09 17:44

и јас и сопругот сме непушачи,ниту некогаш имаме пробано цигара бидејќи и на двајцата многу ни смета и миризбата и самиот чад!Јас ако присуствувам на некоја веселба или некој повод каде многу се пуши,подоцна добивам страшен нагон за повраќање и бледило на лицето!Ова секогаш го чувствувам,а да не ви зборам за алиштата,ма се оди во машина за перење алишта веднаш бидејќи мирисот не се ветрее!Едноставно не можам да го поднесам мирисот!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19959
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Ana.b on 25.11.09 19:38

jasmina,mina напиша:и јас и сопругот сме непушачи,ниту некогаш имаме пробано цигара бидејќи и на двајцата многу ни смета и миризбата и самиот чад!Јас ако присуствувам на некоја веселба или некој повод каде многу се пуши,подоцна добивам страшен нагон за повраќање и бледило на лицето!Ова секогаш го чувствувам,а да не ви зборам за алиштата,ма се оди во машина за перење алишта веднаш бидејќи мирисот не се ветрее!Едноставно не можам да го поднесам мирисот!

E blazesivi,nepusaci,a jas i mm dvajcata pusaci,aj sto se trueme i parite za otrov gi frlame.Mora da se ostavat cigarite!
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 17758
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Ostoun on 25.11.09 21:26

Jas sum nepusac ama mm e pusac i iako nekolku pati se obidel da go ostavi ne uspeal vo toa.
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 16810
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Nine on 25.11.09 21:50

И јас и сопругот сме НЕпушачи и нормално премногу ни сметаат цигарите Најстрашно е кога одиме кај моите таму сите пушат и борби водиме да непушат не заради нас тука заради Андрејче па со тешко срце ке ме послушаат и нема да пушат внатре додека сме ние на гости А нонстоп ке се надвор на пуш пауза
avatar
Nine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 253
Age : 33
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 18031
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Simona's mom on 25.11.09 22:04

Не сум пушач ,а мм беше и тоа долги години,наеднаш пред два месеци ги остави цигарите и оттогаш нема запалено ниедна.Му се восхитувам на дисциплината и волјата.Прекрасен успех..
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18663
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by desi4ka on 25.11.09 22:38

Jas ne sum pusac nemozam da gi podnesam cigarite
avatar
desi4ka
Редовен посетител
Редовен посетител

Male
Број на мислења : 122
Age : 45
Локација : Gevgelija
Поени : 16723
Registration date : 2009-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by obicna on 26.11.09 4:29

Znam deka trujam vejke no stvarno ke se iznenadite, pusac, kako ke se nasmeete slatko od ko ke ja procitate knigata. Deckoto na koj mu ja preporacav ne pusi ni toj, pa i ja prepratil knigata na prijateli u PP sto bea vozdusevni kako e dobra. BTW, dodeka ja citas treba da palis cigara, taka da ne se plasite deka ako ja citate mora da se ostavat cigarite, probajte.

http://www.scribd.com/doc/16567832/Easy-Way-Allen-Carr
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Lea77 on 01.12.09 22:44

Ни јас ни мм не сме пушеле никогаш...Искрено се надевам дека и девојчињата кога ќе ни пораснат ќе бидат непушачи...

....Во каков свет живееме (загадена животна средина, стресови, болести,
нездрава храна и тнт) само уште цигари ни фалат...
avatar
Lea77
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 41
Локација : Makedonija
Поени : 16235
Registration date : 2009-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by sanja83 on 01.12.09 22:53

И јас и мм не сме пушачи, дома кај нас не се пуши! И ич неможам да ги поднесувам цигарите, затоа и многу ретко излегуваме таму каде се пуши!
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19449
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте пушач и дали имате проблеми од цигарите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот