Родители и деца

Дали имате помош околу домашните обврски?

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by ZeleniCka on 21.07.09 21:20

Jas uste od sega znam deka ke imam pomos doma. Mm i cisti, i gotvi, i pomaga, i posle toa ne mi prerekuva Smile Duri i poveke od mene gotvi, pa i podobro Very Happy Jas ne sum nekoja dobra gotvacka pa toj se pokazuva vo kujna Smile Ali edno mrazi da pravi i toa e sekogas moja zadaca - da gi izmijam tanjirite Very Happy

Od druga strana i majka mu sve sama si pravi, ne me ostava da i pomognam, sve mozela sama Smile
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19370
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by moja mama on 21.07.09 21:46

mm mi pomaga koga e sloboden (a toa e se poretko)okolu decata i pazarenjeto a od drug nikoj nemam nikakva pomos ni okolu deca ni okolu kuka ic
avatar
moja mama
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 642
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 17593
Registration date : 2009-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by marina_m on 21.07.09 21:54

nie ziveeme sami pomos nemam od svekrva mi oti e bolna a od majka mi i tatkomi imam ogromna pomos i vo finansiska smisla i za cistenje
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18924
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by bordan on 21.07.09 23:17

nie sami ziveeme a pomos imam od moite i finansiski i vo se drugo a od svekrvata samo finansiska pomos taka da sega za sega mi e super :bravo: a domasnite raboti sama si gi vrsam oti mora da jadam hihi
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 40
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18990
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Snezana O. on 22.07.09 22:57

Pozdrav do site,i da se pofalam deka konecno mi se sredija odnosite so domasnite,pravejki lice na svekrva mi.Mozebi zvuci glupavo ama samo taka moze da mi bide brakot ok.
avatar
Snezana O.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 75
Age : 40
Локација : Ohrid
Поени : 17368
Registration date : 2009-07-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by anetapp on 22.07.09 23:15

Помош околу секојдневните обврски немам пошто живееме сами.Значи кујчата и децата се на мене.Е кога се прави дома генералка варосување тогаш барам помош пошто сама со две деца не се стасува
avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 18258
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by makresanska on 23.07.09 8:46

Snezana O. напиша:Pozdrav do site,i da se pofalam deka konecno mi se sredija odnosite so domasnite,pravejki lice na svekrva mi.Mozebi zvuci glupavo ama samo taka moze da mi bide brakot ok.

Snezana bas mi e milo sto go slusam ova mnogu me izraduva a kazimi so tm se sredi isto situacijata ili samo so svekrva ti.
avatar
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19215
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Snezana O. on 23.07.09 12:38

Od koga pocnav da i pravam lice na svekrva mi,maz mi vo sekundata se promeni,odma stana posreken i poraspolozen.Toa znaci deka sekogo go boli za majkata i kakva i da e majka mu e,a jas samo zaradi mene licno go pravam toa inaku ne se izdrzuvase vo taa kuka.Pozdrav
avatar
Snezana O.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 75
Age : 40
Локација : Ohrid
Поени : 17368
Registration date : 2009-07-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by bibip on 23.07.09 12:44

ние живееме сами така сто немам некоја помошво секојдневните обврски ,но затоа за генералка ми помага мм. и свекрва ми ако мм не е дома некогаш знае да дојде да ја причува малата
avatar
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 18295
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by makresanska on 23.07.09 12:53

snezana milicka prodolzi taka stverno neznam sto drugo da kazam ako gledas deka taka ima mir
avatar
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19215
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Kinky on 23.07.09 14:37

Имам помош од ммSmile
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19979
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Betka on 23.07.09 15:13

Ееееее а јас мислев мм не ми помага. Сега кога ќе си одам дома ќе го гушнам без да му кажам зошто. Он усисава и мие садови и помага со децата, и во дворот е цело време...
А родителите помагаат ама само кога ќе побарам.Финансиски не. Додуша неможеме финансиски да стигнеме да ни помогне мајка му оти секогаш редот ни го зема сестра му. Замислете, порано ние живеевме во заедница со мајка му, а полномошник на нејзината тековна беше сестра му !
Сега и немора никој да ми помага, само да сме сами
avatar
Betka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 17372
Registration date : 2009-07-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Ananastasija on 23.07.09 17:50

Снежана многу ми е мило што се средија некои работи. Знаш мора понекогаш лице да се прави, што би рекла мајка ми, не мора да ме сакаш, барем лице направи ми дека ме почитуваш и биди секогаш насмеана со мене, тогаш се ке направам за тебе. Така им викаше на снаите и да ви кажам супер си живеат.
Инаку јас немам никаква помош, можеби само ево недела да го натерам мм да ми помогне, ама не секојпат ја добивам таа помош, затоа што само недела му е единствен ден за одмор.
avatar
Ananastasija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 214
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18272
Registration date : 2009-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by maci on 14.08.09 21:54

da imam dosta pomos od maz mi ne gi delime rabotite
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 32
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 18496
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Mila89 on 10.09.09 14:36

apsolutno nikava...sve sama pravam no ne se zalam.. ne pravam za komsiite- pravam za sin mi.. ali toa e... bi sakala MALKU POMOS OD NEKADE no...
avatar
Mila89
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 29
Локација : skopje
Поени : 18500
Registration date : 2008-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Viki J.N. on 10.09.09 18:22

ponekogash mm mi pomaga ako go zamolam nekolku pati ili ako epten zapnam a golema pomosh imam od moite.Ziveeme so niv, pretezno majka mi gotvi,za zimnici,za pazar e taa,jas drugoto i decata i finansiski ne pomagaat ako nese tie neznam kako ke fatime kraj.roditelite na maz mi samo za problemi pomagaat ako ne sme kaj niv ama pak koga ke reche majka mi tatko mi mi se ide da povratam

Viki J.N.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 17107
Registration date : 2009-08-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Macence on 20.09.09 1:08

makresanska напиша:Bidejki zaedno ziveeme so svekor mi i svekrvami taka da rabotite ni se podeleni so svekrvami ako jas cistam ona pravi rucek ili ako ona mie sadovi jas nesto drugo taka da imame vzaemna pomos
Потпис! Со свекрвами имаме супер, фер и коректен однос, за се се договараме и си помагаме една на друга, а мм е најсрекен што не има нас двеSmile
avatar
Macence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 105
Age : 31
Локација : Macedonia
Поени : 19513
Registration date : 2008-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Gordana Natovska on 20.09.09 9:25

jas imam pomos od svekrva mi ako ne za drugo jadenjeto ke go napravi i toa e pomos mm koga e doma i toj mi pomaga mnogu
avatar
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 256
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 17687
Registration date : 2009-05-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by kalinche70 on 28.09.09 8:52

Од никого,кога беше мајка ми жива таа ми помагаше,после неа никој и се научив некако така и ок ми е сега

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17304
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Ves on 22.10.09 23:02

ZeleniCka напиша:Jas uste od sega znam deka ke imam pomos doma. Mm i cisti, i gotvi, i pomaga, i posle toa ne mi prerekuva Smile Duri i poveke od mene gotvi, pa i podobro Very Happy Jas ne sum nekoja dobra gotvacka pa toj se pokazuva vo kujna Smile Ali edno mrazi da pravi i toa e sekogas moja zadaca - da gi izmijam tanjirite Very Happy

Od druga strana i majka mu sve sama si pravi, ne me ostava da i pomognam, sve mozela sama Smile
Се беше вака дур не се породив .
Оттогаш се е на мене , зш јас ко да покажав дека се можам више сама .
А откако не работам ....... пазарување, готвење ,средување, дете, прегледи, вакцини, Се јас....
Но мм многу работи , а јас ко да го навикнав дека можам се , да викнам жена да чисти бар еднаш неделно сто пати ми рекол, но кај нас нема избор а јас сум многу пребирлива, па затоа ќе си рибам сама ...

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by bubamara on 22.10.09 23:05

Све си е на мене, немам помош..
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19748
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by kiki-riki on 22.10.09 23:08

со мм живееме сами и работите се поделени 70% јас, мм 30%, ама тоа ти е
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 17175
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by adi on 22.10.09 23:33

Pa mi pomaga mnogi i mm, ponesto i sveki,no kako sto kaza Ves,ako im dades do znaenje deka ti se mozes i ti se znaes e togas se ke ti prepustat na tebe,bez problem........
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17301
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Ves on 22.10.09 23:39

Adi Smile da si gi go naviknes na vreme da go preslekuva bebeto i vo sekoe vreme da znae sto i od kade treba da se kupi Smile)golemina, kvalitet, cena Smile )
Od golema pomos e koga ti ne mozes da izlezes..
Da ne gubis vreme na vrakanje , menuvanje , negoduvanje !

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by adi on 22.10.09 23:49

Za kupuvanje e toj glaven,jas inaku odam da kupam da receme leb i mleko,a koga treba da se pazari poveke za doma toj si e zadolzen,vo market toj si znae koe kade e i jas ne mu ja zemam taa obvrska.A inaku za menuvanje peleni i drugi slicni raboti sekako deka ke go vklucam,zosto kako ke go naucis taka ke odi i ponatamu.
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17301
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали имате помош околу домашните обврски?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот