Родители и деца

Колку често возите велосипед?

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Колку често возите велосипед?

Пишување by delfin76 on 09.07.09 14:03

Јас еве неколку дена на работа одам со точак,откако престана да врне
И уназад веќе години си возам така
Дали и колку често го практикувате ?
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18895
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Sandra_Anja on 09.07.09 14:05

Bravo za delfin:) Jas porano mnogu vozev velosiped. Potoa se prefrliv na rolerki, pa posle doma na staticen. A, sega nisto od toa, za zal:) Se nemam vreme i umorna sum. Ama, redovno trcam po Anja:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19707
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Sandra on 09.07.09 14:07

Велосипед, што беше тоа?
flower
Немам возено може 5 години, а порано ми беше главно превозно средство!

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 19126
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by delfin76 on 09.07.09 14:08

Ama, redovno trcam po Anja:)

и тоа ти се брои како рекреација Сандра :cool!:
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18895
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by sunshine on 09.07.09 15:56

I jas vekje nekolku godini ne sum go upotrebila a porano bese moeto prevozno sredstvo vo letnite meseci. Otkako go imam Damjan ne sum go ni e izvadila velosipedot od podrum. Sekoja godina se spremam i nikako ne sum se odlucila. Godinava se mislev da kupam od onie sedistata sto se za deca za da mozeme da se vozime site zaedno ama ne znam za do koja vozrast se tie da ne sme vekje golemi za toa?
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19439
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by SonjuS* on 09.07.09 16:01

Леле годинава за жал го немам ни допрено велосипедот..некако многу мрза ме фати...
се надевам дека ќе ми текне деновиве да повозам малку... Smile
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by vecki on 09.07.09 16:08

au jas sum zaboravila i kako se vozi odkako mi se rodeni decava se nemam kaceno na velosiped i da se kacam sigurno ke se uprcam u nekoj dol
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by SonjuS* on 09.07.09 16:17

vecki напиша:au jas sum zaboravila i kako se vozi odkako mi se rodeni decava se nemam kaceno na velosiped i da se kacam sigurno ke se uprcam u nekoj dol

хахахах Вецки со помошни колца пробај hihi
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by delfin76 on 09.07.09 16:25

lele me razocaravte , a nie ,so sin mi, si vozime koga ke se pogodi da sme slobodni bez drugi zanimacii
pa pravec kej , super e za vozenje
vozevme i vo trojka so mm ama sega nema tocak pa ne ide so nas
a se zacudiv koga bevme vo germanija , vaka izgledase pred edna posta


ovaa ne e bas taa gletka ama kolku da vi dolovam
pa redno e da se aktivirate poveke , zdravo e
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18895
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Mila87 on 09.07.09 16:36

Абе многу сакам да возам велосипед,и се возам, ама кога ќе ми текне дека треба да се качува до 5ти спрат без лифт, е овде веќе некако ми престанува желбата за возење. Па така минатото лето го извозив и за ова хаха, а сега еве го уште стои на тераса
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18269
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by lela on 09.07.09 16:44

Jas sekoj den vozam velosiped(edinstveno koga vrne ne se podrazbira Smile )segde odam so velosiped niz nasevo gradce,a i si se vozime za vikend so mm so velosipedi dvajcata.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Mama Ane on 10.07.09 7:57

Леле јас колку сакам со точак на работа да доаѓам, ама никако да се наканам. Возам до продавница, до кај мајка ми, со Марија на кеј, кога имаме време и кога Борјан не е со нас.. Порано не се симнував од точак и во школо идев, ама во последно време се поретко..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by NONE-BT on 10.07.09 8:54

i jas pred da se mazam non stop vozev, mu go zemav na brat mi i sibav, vagjav negativna energija od mene. kaj mm imaat eden velosiped, tocak po bitolski ama ne e bas salam i nemav ic kef, plus ziveam vo naselba koja e na rid i nekako ne mozam da iskacam do gore, treba da vozam prostum a po taa ulica ima stalno badijaldzii mazi so cekaat nesto da iskomentirat, a ne sakam toa da bide za mojot zadnik :-))))) i taka se otkazav nekako. a sega veke mislam deka ne bi trebalo da vozam, bidejki sum bremena
avatar
NONE-BT
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 37
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 17254
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Dali on 10.07.09 9:08

Ох омилено превозно средство ми е, но од кога го родив малиот многу ретко. Немам време. Мм е по цели денови на работа, баби и дедовци не можат и то.
avatar
Dali
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 17410
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by makresanska on 10.07.09 9:20

sekoj sloboden moment sum na tocak porano si odev i na rabota so nego ama sega od novata doma mi e i dalecku ama sepak go koristam mnogu mnogu cesto
avatar
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 18950
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by fibimk on 14.07.09 23:27

Vozam ali ednas na 10 godini...... hihi Iskreno posledno vozev tocak pred okolu 7-8 god.....Ne go prakikuvam...obicno si odam peski sekade......Od tocak mi e strav.....si pravam filmovi deka ke padnam na ulica i deka ke me pregazat...taka da retko koga fakam tocak!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18904
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Kikic on 14.07.09 23:30

jas neznam ni da vozam velosiped hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18920
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by KATIC on 14.07.09 23:44

ne pamtam koga posleden pat vozev velosiped, ne znam zosto nemam navika a smetam deka e dobro da se vozi
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18754
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by bubamara*** on 15.07.09 10:03

Kikic ne se sekiraj ne si sama i jas ne znam da vozam hihi
avatar
bubamara***
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 370
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 17447
Registration date : 2009-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by delfin76 on 15.07.09 11:10

jas neznam ni da vozam velosiped
Kikic ne se sekiraj ne si sama i jas ne znam da vozam

abe kako ?? ne ste naucile ili ste zaboravile da vozite ?
nikad nije kasno
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18895
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Mama Ane on 15.07.09 11:47

утре го испраќам Борјан со баба му во Охрид и секоја вечер ќе бидам на точак на стаза Smile Мора малку да се раздрмам Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by josifana on 15.07.09 11:54

И до продавница одам со кола се срамам сама од себе,а многу пати си имам речено другото лето ќе си купам точак и пак ништо. :shame:
avatar
josifana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 362
Age : 39
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 17586
Registration date : 2009-04-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Rocka on 15.07.09 12:06

Sekoj den vozam, nekad od potreba a najcesto od rekreacija.
Na staza, ili na nekoja druga strana od gradot za da mi e pointeresno..

Pominuvam okolu 30 km dnevno.
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19557
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Mama Vase on 15.07.09 13:12

jana nauci bez pomosni da vozi,sega sakam jas da kupam pa da vozime na staza(fraerki da se pravime)sala na strana,kaj da kupam dobar tocak za solidni pari?
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 18789
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Mama Ane on 15.07.09 13:31

Добрите точаци држат цена... Во лептокарија ( последната зграда накај Карев, од внатрешна страна)има добри точаци до кај 10 000 денари. Зависи каков сакаш. мене многу ми се допаѓаат оние женски што се со корпа напред. Во Лептокарија беа од 8 000 до 9 500 таквите модели..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често возите велосипед?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот