Родители и деца

Масло од канабис (марихуана) како лек???

Go down

Масло од канабис (марихуана) како лек???

Пишување by beti.liz on 07.07.09 13:58

Прочитав дека масло добиено од канабисот е многу лековито за долга листа на болести меѓу кои и малигни заболувања.Се правело и во домашни услови затоа што нормално е забрането продавањето и правењето.Ама човек сто има мака се ќе проба.Слушнал ли некој за ова ,има ли некој искуство со користење,па на крај може ли да се најде некаде и кај нас приготвено.Ова што го гледав и читав е некаде во Канада,САД,па човекот што го прави ова масло, кој и сам е излекуван од тешка болест со него,бил даден на суд како човек што тргува со опојни дроги,па луѓето на кои им помогнал и ги излекувал сега покренуваат иницијатива за одбрана на човеков.Ве молам за коментар,искуства ,муабет.
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 17236
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Масло од канабис (марихуана) како лек???

Пишување by lela on 07.07.09 14:09

Neznam sto da ti kazam,jas nemam slusnato za toa,no kako sto i sama rece covek koga ima maka se ke proba.Probaj,nema sto da izgubite.Jas bi sakala da ti kazam deka krv od zelka e dobro za maligni bolesti.Od drugarkami majkae bese bolna od rak,i kolku imame barano zelki po planini,i ko za belja bas togas ne mozes da najdes,sme odele po mnogu km.za da najdeme.I cudno koga ke i se presece glavata na zelkata krvta e mnogu gusta i mnogu malku kolicinski...za zal vo nejziniot slucaj ne pomogna posto kasno bese otkriena bolesta.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Масло од канабис (марихуана) како лек???

Пишување by beti.liz on 07.07.09 14:17

https://www.youtube.com/watch?v=FKWygom1Jvs&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbGkUY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=wYpodfy_UUU&feature=related

poglednete!!!?????
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 17236
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Масло од канабис (марихуана) како лек???

Пишување by beti.liz on 07.07.09 14:19

https://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg&feature=related

eve uste!!!.
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 17236
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Масло од канабис (марихуана) како лек???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот