Родители и деца

Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Go down

Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 10:28

оваа тема ја отворив зашто и јас пред некој ден слушнав за овој додаток на исхрана Германиум 132 кој помагал при лекување на малигни заболувања
незнам колку е делотворен и како делува ама еве и еден линк од ју тјуб
, докторката баш утрово збореше на ТВ, па мислам дека е човечки да го споделам тоа со вас , да се помогне на некој кој се бори за живот
а такви луге има се повеќе во денешно време за жал

https://www.youtube.com/watch?v=8GXo_XTf2xI&feature=related
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by Biljana on 07.07.09 10:38

Jas sum slusnala isto kolku i vie. Znam deka postoi takvo nesto a kolku e delotvorno se uste neznam milsma deka uste ne e tolku poznato. Navistina i mene me interesira da doznaam poveke. Ubava teme delfin76

Lilypie
Lilypie
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 38
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 17293
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 11:00

http://www.internationalhealth.biz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=2〈=sr

еве линк што има повеќе објаснување за што се работи
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 11:05

мм има вујко кој има тумор и веќе им кажавме за леков, ако може така да се нарече, па ќе го купат и ќе почне да го пие
а што понатаму незнам
од едни пријатели слушнав дека луѓе што биле на цитостатици им помогнало
темава е тажна ама е вистинита
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by Mama Ane on 07.07.09 11:10

Кога човек има мака верувам дека ќе проба се..
Инаку и јас имам слушнато дека германиумот наголемо се применува за карциноми.. Дај боже барем малку да помага. Многу корисни линкови..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by baby24 on 07.07.09 12:00

A kade moze da se nabavi ovoj proizvod go ima li po nasive apteki ?Ne e loso da se konzumira kako preventiva .
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18228
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by bisera on 07.07.09 12:10

Neznam kako deluva toa ama znam deka nekoi pravat i od aloe kaktus. Jas go imam mnogu vreme ama nikogas ne sum pravela a mnogumina go pijat za preventiva no znam deka na mm na snaska mu pa majkata piese se i sesto uste pred da dobie tumor i taa za preventiva mnogu vnimavase na ishranata i nisto ne i pomogna .... Ne daj boze nikomu da mu se sluci takvo nesto ama mislam deka od pisanoto ne se bega i treba pocesto da odime na kontrola
avatar
bisera
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 51
Age : 30
Локација : kumanovo
Расположение : dobro
Поени : 16450
Registration date : 2009-06-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by Biljana on 07.07.09 12:11

baby24 mislam deka prvo treba dobro da se zapoznaes so dejstvoto na ovoj produkt i dobro da se konsultiras so doktor strucen za taa oblast moze samo e lek a ne e preventiva vo sprotivno ako e dobar za da se konzumira preventivno napisi ovde za da znaeme veruvam deka i drugi se zainteresirani osven mene
Lilypie
Lilypie
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 38
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 17293
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by beti.liz on 07.07.09 12:12

Nadesta posledna umira ...Mi treba za majka mi neka kaze nekoj kade moze da se nabavi..
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 16986
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by lela on 07.07.09 12:13

Taka e beti nadezta posledna umira...a i vredi da se proba.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20622
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 13:34

beti.liz напиша:Nadesta posledna umira ...Mi treba za majka mi neka kaze nekoj kade moze da se nabavi..

beti.liz mislam deka go ima vo apteka Panovski(sproti Nova Makedonija vo novata staklena zgrada kaj evropska unija) ili Viola(vo centar karsi gimnazija J.B.Tito)
Geranium 132 ke baras
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by beti.liz on 07.07.09 13:43

mnogu ti blagodaram Delfin probuvame se sto ke cueme vo momentov pie nesto drugo pa koga ke zavrsi bas ke i kupam da probame....kako vikaat ako ima vek ke ima lek ...samo gospod...offf...maki
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 16986
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 13:55

pie nesto drugo pa koga ke zavrsi bas ke i kupam da probame...

jas bi ti preporacala da ne cekas , da go probate ova sto poskoro zasto nema igracka so ovie modernive bolesti
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by beti.liz on 07.07.09 14:14

da ne mesame babi zabi od kaj znam.I ova sto go pie e nesto od ovie alternativni lekovi.Pamet da nema covek.
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 16986
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by Beti_d on 07.07.09 14:25

beti.liz напиша:Nadesta posledna umira ...Mi treba za majka mi neka kaze nekoj kade moze da se nabavi..
Go ima vo aptekite na Zegin. Mislam deka e okolu 3600 den. ama ne znam dali se kapsuli ili tableti i kolku ima vo edna kutija.
Slusav edna emisija i objasnija deka molekulot na Germaniumot bil mnogu mal i zatoa mozel da navleze vo sekoja kletka i da pomogne za nejzino obnovuvanje. Zatoa i se koristi za lecenje na karcinom, no moze da se koristi i kako preventiva za podobruvanje na imunitetot. Barem taka objasni doktorkata.
avatar
Beti_d
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 23
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 16488
Registration date : 2009-05-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 14:54

I ova sto go pie e nesto od ovie alternativni lekovi

ama ova ne e alternativen lek, pak e medikament
bas kako sto objasni beti_d
inaku se informirav , da go ima vo Zegin i taa cena e
kapsuli se i ima 60 vo edno pakuvanje
ako se pie preventivno se pie po edna kapsula dnevno, a za doziranje ke treba konsultacija so lekar ,zavisno od stadiumot ajde ke prasam kade i koga moze da se napravi sredba so doktor pa ke vi napisam
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by beti.liz on 07.07.09 14:57

Delfin fala ti za site informacii megjutoa doktorite ne preporacuvaat nisto plus od terapijata sto tie ja pravat tamu.Ne vikaat ne ,nitu pak vikaat moze,znaci ostavaat sami da si odlucat pacientite.E sega konkretno za ova ne znam.A imas li doktor sto moze da kaze nesto poveke ili...?
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 16986
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 07.07.09 15:11

A imas li doktor sto moze da kaze nesto poveke ili...?

ti pustiv na PPbeti.liz
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by delfin76 on 08.07.09 0:32

jas samo sakav da vi posocam deka ne treba da se krenat race i treba da se odi do kraj vo borbata so rakot
teski raboti se toa ama koga ke dojde mora da se tera
mnogu sreka beti.liz(na majka ti)
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сте слушнале за органски германиум и како тој делува?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот