Родители и деца

Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Go down

Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by Marija on 02.07.09 21:33

Незнам дали постои ваква тема,барав но јас не најдов . Ако има , извинете и поправете ме .
Прв албум кој јас сама си го купив е The Best of AALIYAH, кој до ден денес го слушам и ми остана Алија како една од најомилените пеачки и актерки .
Кој е вашиот прв албум ?
Marija
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 18277
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by bibip on 02.07.09 22:19

Прв албум што сум го купила сама беше првиот албум на "Kelly famili" Smile ,A што ми го подариле "The best of Sher" и го обожавам и уште го чувам и слушам.
bibip
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 18510
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by fibimk on 16.07.09 20:37

Prva album sto go kupivme bese Triller i toa LP ploca......a poklonat isto LP od Vajta za rodenden!
fibimk
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19384
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by marijab.d on 28.11.09 16:38

Prviot album bese od HIM neznam kolku vi e poznata taa grupa(na vremeto bev rokerka)i go cuvam do den denes
marijab.d
marijab.d
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 159
Age : 31
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 17808
Registration date : 2009-05-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by obicna on 29.11.09 13:32

Prviot album sto go kupiv bese Bon Jovi Slippery when wet, seuste mi se omilena grupa. Podaren album mi e The best of Journey, od grupata Journey. Sestrami mi go dade. Gi cuvam den denes.
obicna
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20969
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by eva79 on 18.12.09 16:03

prvata ploca sto mi ja podarija bese Branko Kockica od majka mi i tatko mi
a prvata ploca sto sama si ja kupiv (so pari od moite Smile ) bese od Magazin, Lepa Brena, Samanta ne znam dali bas po toj red bese, ama toa vreme tie bea hit

eva79
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 39
Локација : mk
Поени : 16767
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by hormonce on 18.12.09 21:15

Прва плоча што ја добив на подарок (а јас никогаш немав грамофон ,хаха) беше од Paula Abdul:),а прва касета Michael Jackson,албумот Bad:)
hormonce
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 19178
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првиот албум кој сте го купиле или кој ви го подариле?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот