Родители и деца

Oчна мигрена

Go down

Oчна мигрена

Пишување by m.b.jovanova on 02.07.09 18:27

сите имаме главоболки меѓутоа ова е поинаква и проследена и со други симптоми .првен се јавувам еден вид слепило или како магла во очите и то тра од 20 минути некаден до 1 час, а после тоа се јавуват јаки главоболки
може ли некој да ми каже дали и тие имат слушнато за ваков вид мигрена
за да можам самата да си помогнам.

m.b.jovanova
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 30
Age : 40
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 16548
Registration date : 2009-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oчна мигрена

Пишување by Laura on 14.07.09 21:08

Јованова, постои таква мигрена и се вика мигрена со аура. Секако постои и без аура.

Како и да е, многу боли и кој не ја осетил во живот, нека знае дека е мноогу среќен!
avatar
Laura
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 355
Age : 39
Локација : центар
Поени : 17569
Registration date : 2008-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oчна мигрена

Пишување by lela on 15.07.09 7:23

I jas sum cula za takva migrena,i bi ti preporacala sekerot vo krvta da si go proveris posto toj e najgolema pricina za vakva pojava na migrena.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oчна мигрена

Пишување by m.b.jovanova on 16.07.09 19:43

fala vi mnogu ama se proveriv i se e ok ama eve sega malku se stabilizirav veke edna nedela. sega bar za sega sum super

m.b.jovanova
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 30
Age : 40
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 16548
Registration date : 2009-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oчна мигрена

Пишување by lela on 17.07.09 7:58

Super togas cim e se OK.A ti kazaa od sto nastanuva,odnosno sto ja predizvikuva kaj tebe ocnava migrena?
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oчна мигрена

Пишување by lilijana on 17.07.09 20:49

Trepkanje na goren ocen kapak..ima li vlijanie ili povrzan li e so ovaa ocna migrena???Eve veke 1 mesec imam trepkanje na gorniot kapak..ne se gleda..samo jas go custvuvam.Nosam naocari -3 pa mislev da ne mi se premoreni ocite..a i ponekogas me boli glava kaj slepoocnicite..ama ne postojano.barem ednas mesecno imam bolka.Imal li nekoj vakov problem???Pozzz

lilijana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : оптимист
Поени : 16895
Registration date : 2009-07-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oчна мигрена

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот