Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Украси во домот.

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Украси во домот.   27.06.09 3:42

Dali sakate ukrasi i koi i dali zazemaat mesto vo vasiot dom?
Jas sakam mnogu figurcinja sloncinja i gi imam mnogu,a isto sakam i vazni,i toa neobicni i golemi i imam par doma.
Mm e "lud"po starinski rab.taka da ima par od niv sto gi koristam kako dekoracija,star sat,cup,svejcnjaci....
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 691
Age: 29
Локација: Bitola
Расположение: Замрзнато...
Поени: 11713
Registration date: 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   28.06.09 3:11

И јас сакам многу украси низ домот но притоа да не биде ептен пренатоварено со истите,а сакам некои уникатни работи и имам некои кои ми се подарок од драги особи,некои интересни вазни,слончиња,идр...Убаво е да се декорира домот со нешто...
Вратете се на почетокот Go down
macana
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 76
Age: 34
Локација: bitola
Расположение: одлично
Поени: 10979
Registration date: 2009-04-09

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   28.06.09 3:22

jas iskreno ne sum za mnogu ukrasi niz domot a posebno sum protiv onie polici od regali kade ima se i sesto kolku poveke ukrasi tolku poveke rabota -brisenje na prasina koja nikako da se trgne od niv samo sto si izbrisal po 1saat pak ja ima
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 392
Age: 42
Локација: makedonija
Поени: 12458
Registration date: 2008-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 22:26

Обожавам украси,но само некои необични и поголеми.баш вчера си купив два од кристал,еден во вид на виолински клуч,а другиот во вид на полжав.Ептен се убави.
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 224
Age: 36
Локација: Skopje
Расположение: ok
Поени: 10915
Registration date: 2009-05-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 22:29

Jas mn sakam vaznicki, svekicki i knigi...
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 297
Age: 30
Локација: под климата... :)
Расположение: весело!!!
Поени: 11535
Registration date: 2009-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 22:54

Јас обожавам ангелчиња и слончиња.
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
beti.liz
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 843
Age: 40
Локација: Skopje
Расположение: se trudam da e ok
Поени: 11221
Registration date: 2009-05-19

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 23:11

obozavam sveknici i gi imam eden kup i pak kupuvam
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14026
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 23:12

Јас многу сакам рамки за слики.. Имам во план еден дел од зидот да закачам фотографии во убави рамки со најбитните моменти во нашиот живот, само да најдам време и појака воља да реализирам..
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 23:17

Eve ti mama Ane edna ideja koja mene mnogu mi se sviga

http://i83.servimg.com/u/f83/12/83/10/73/f_046011.jpg
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12259
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 23:17

и јас сакам украси ама да не се премногу ситни и да не е пренатрупано затоа што многу ми е напорно да седам во такви простории...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14026
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 23:21

lela напиша:
Eve ti mama Ane edna ideja koja mene mnogu mi se sviga

http://i83.servimg.com/u/f83/12/83/10/73/f_046011.jpg
Е нешто вакво, само со повеќе слики, Фала Лела..
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   29.06.09 23:39

Eve Ane i ova vidigo mozebi ke ti pomogne nekoj sovet

http://www.uredisvojdom.com/index.php?menu=18&action=356

http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,12,1,interijeri_slike,100242.jl?bk=addComment#addComment#addComment
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 920
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: kako EHG na srce
Поени: 11581
Registration date: 2009-04-24

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 2:59

sakam ukrasi, pogotovo od patuvanja, spomeni, imav porano mnogu maski sliki biblioteka, ramki, no sega imam samo 2 vazni, slonce, ikoni i tolku nesakam da brisam prasina, mal mi e stanot mislam deka ke izgleda natrupano ako stavam poveke......a mnogu sakam umetnicki sliki i neobicni predmeti...lela davaj inspiracija sto da stavam
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12631
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 3:32

Јас сум во секој поглед минималист, кај мене важи правилото-помалку е повеќе,што значи сакам малку украси, да бидат адекватни на просторот и да бидат добро вклопени.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12400
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 10:20

ah tie ukrasi
jas dodeka ne si gi staviv vo novata kuka ukrasite sto si gi imav od prethodno kaj sto zuiveevme, se cuvstvuvav kako da sum nekade na odmor ili na gosti, ednostavno nemase toplina vo novata doma
a sega si staviv i sliki na zid i mi zalici na toplo katce
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 18:43

Lavce neznam sto bi sakala za da ti dadam inspiracija.Za nesto neobicno ili sto?Bidi pojasna.
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 920
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: kako EHG na srce
Поени: 11581
Registration date: 2009-04-24

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 19:34

lela, da neobicni predmeti, slikite za mama Ane mi se bendisaa mnogu, mozebi jas vo hodnik bi gi stavila ili vo spalna....nemam ideja, ako imas nesto bilo sto ubavko davaj ideja....fala Smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 20:23

Neznam lavce treba da pobaram pa ke ti stavam.
Inaku eve sega jas sto pravam.Najdov edna prilicno dolga cevka od vodovod podebela i ceka mm da ja presece na 3 razlicni golemini.Sega ke odam da si kupam farba sprej vo metalik boja i ke ja isspricam.Potoa ke gi namestam pored ulaznava vrata(imam golem prostor posto vratata mi e kako vo dlabnatina)i vo niv ke stavam saksiii ili so ruzicinja mali ili pak imam mali zeleni grmuvcinja vo saksija pa ako pasuva goleminata na saksijata tie ke gi stavam posto sakam samo zeleniloto ili cveketo(zavisi sto ke stavam)da se gleda.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 20:26

Ti znaes da crtas,sto ne nacrtas nesto?Mene trenutno mi se bendisuva apstraktna umetnost,iako doma nemam ni edna takva slika a gi imam mnogu.
I drugo posto velis deka stanceto ti e malo pogore ima link kade so pomos na ogledala mozes vizuelno da go zgolemis.
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 920
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: kako EHG na srce
Поени: 11581
Registration date: 2009-04-24

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 21:49

fala lelic, srce si mi.....me potsetuvas na edna drugarka moja, imase sens za moda i stil i se si pravese uradi sam Smile, ama prekrasni detalji na suknji, bluzi, ke iskopase nekoja eftina i ke ja napravese ko od pista, i za pokloni vitkanje i za ureduvanje za se.....mene mi e najubavo taka koga ke si napravam nesto unikatno ko sto nema nikoj, posto tie raboti da gi kupis mnogu se skapi a i da dades pari koga ke gi vidis vo sekoj vtor stan ti se odmiluva i ti ide da gi frlis...barem jas sum takva.......imam ofledalo ama vo dnevna neznam ne mi ide da stavam ????
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   01.07.09 23:59

Jas imam staveno,mene mi se dopaga...probaj ako ne ti se dopaga izvadigo.
Jas gledav edni golemi mnogu ubavi saksii ama mnogu skapi,60,80 evra zavisi od goleminata.I samo da mu spomnam na mm ke mi rece tebe nesto ti fali Smile i zatoa vaka jas sama ke si napravam.Nema da bide kako tie ama pa nema da ima nikoj kako moive.Parola-snadjise.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 392
Age: 42
Локација: makedonija
Поени: 12458
Registration date: 2008-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   02.07.09 0:47

Лела дај ни слики да го видиме делото(па ќе си го направиме и ние)
Вратете се на почетокот Go down
Kalinka
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 66
Age: 39
Локација: Skopje
Поени: 10721
Registration date: 2009-05-25

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   02.07.09 0:51

Sandra напиша:
Јас сум во секој поглед минималист, кај мене важи правилото-помалку е повеќе,што значи сакам малку украси, да бидат адекватни на просторот и да бидат добро вклопени.

Потпис!
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   02.07.09 1:14

Sonje seuste ne e ni pocnato da se pravi,cekam mm da se smiluva i da gi isece,pa posle brgo ke gi napravam i ke stavam slika.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14857
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Украси во домот.   02.07.09 22:38

Eve ideja za postavuvanje na fotografii niz cel zid,epten mi se bendisaA toa sto Sonje jas ke go pravam otprilika izgleda vakasamo sto ke bidat 3 so razlicna golemina i vo niv ke ima ili cveke ili nekoe zelenilo.
A ovie se tie
Вратете се на почетокот Go down
 

Украси во домот.

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -