Родители и деца

Тест за емоционална интелегенција

Go down

Тест за емоционална интелегенција

Пишување by sanja83 on 24.04.08 13:33

http://new.stetoskop.info/Test-emicionalne-inteligencije-1361-c3-content.htm
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Локација : Macedonia
Поени : 19329
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тест за емоционална интелегенција

Пишување by rich_bitch1 on 24.04.08 13:55

Pripadate proseku, i to nije loše. Vaše upravljanje emocijama je dobro ali ga možete unaprediti. Radite
na manifestaciji vaših emocija, na njihovom poreklu (mali fizički signali, raspoloženje) i tražite njihov uzrok. Razmišljajte o sebi ; razvijajte svoju kreativnost i spiritualnost (emocije se hrane "nerečnim");slušajte druge i trudite se da ih razumete (njihove emocije nas uče o nama samima); na kraju, budite tolerantni prema sebi (konstantni rat protiv sebe rađa mnogobrojne negativne emocije).

ova mi ispadna i vo globala tocno e.ama se izmoriv dodeka go napraviv :zesko:
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20048
Registration date : 2007-12-29

Пишување by sanja83 on 24.04.08 13:58

Moj rezultat:

133
Zbir između 121 i 168 poena

Posedujete visok nivo emocionalne inteligencije, adaptirate se na bilo koju situaciju. Posedujete inteligenciju, blistavu i intuitivnu, koja uveliko prevazilazi samospoznaju, baziranu na introspekciji i razmišljanju. Vaše "ja" je partner, ne samo korisnik. Imate veliku moć gospodarenja nad sobom, vaše raspoloženje je stabilno i pozitivno. Vaše relacije sa drugima su odlične i zasnivaju se na mešavini efikasnosti, harmonije i zadovoljstva. Koristite emocije i intuiciju da razumete svet koji vas okružuje.

Odnos prema sebi:Zbir između 36 i 56

Vas emocije retko preplavljuju, činite ih dragocenim saveznicima u vašoj svakodnevici. Odlično poznajete sebe: u stanju ste da indentifikujete nega­tivne emocije (bes, tugu, nespokojstvo, zavist...) označite ih, i onemogućite im da deluju i stvore negativne posledice. Znate podjednako da prihvatite i pozitivne emocije i da u potpunosti doživite trenutke zadovoljstva. Niste osoba kojom emocije dominiraju, ali one mogu da vas inspirišu

Odnos prema drugima: Zbir između 14 i 35 poena

U vašem odnosu sa drugima često oscilirate između "nakostrešenosti" i "otirača za obuću": ili ste vrlo agresivni ili ste potčinjeni. Emocije vam često ometaju mogućnosti slušanja i izražavanja. Kod drugih stvarate zbunjujuću sliku, da ste neprcdvidljivi, uvredljivi, nemotivisani, hladni, distancirani... Umesto da potiskujete, integrišite vaše emocije u poruku (kažite često "to mi pričinjava zadovoljstvo".

"Jako sam zadovoljan...") ili ("to mi smeta...", "to mi je dosadno..."); Dajte prednost objašnjenjima i dijalozima. Nemojte unapred reći: "O tome ne vredi da se razgovara, to ničemu ne služi.

Odnos prema zivotu: Zbir izmegu36 i 56

Apsolutno ste svesni važnosti zadovoljstva i ličnog razvoja, kao životnih prioriteta. Znate dokle treba ići. Nikako po svaku cenu. Vezujete se za kultivisanje kreativnosti i širenje vidika. Znate da se opustite. Imate prirodnu sklonost ka zadovoljstvu i sreći.
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female

Пишување by sanja83 on 24.04.08 14:00

hihi Irena i jas se namaciv dodeka da go napravam testot, ama mislam tocen e
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female

Пишување by Emi on 30.04.08 20:55

nemam internet pa ne mi ja otvara stranicata, ama me interesira kakov test e, aj naskoro se nadevam:)
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20791
Registration date : 2007-11-19

Пишување by Emi on 05.05.08 21:32

Zbir između 81 i 120 poena

Pripadate proseku, i to nije loše. Vaše upravljanje emocijama je dobro ali ga možete unaprediti. Radite
na manifestaciji vaših emocija, na njihovom poreklu (mali fizički signali, raspoloženje) i tražite njihov uzrok. Razmišljajte o sebi ; razvijajte svoju kreativnost i spiritualnost (emocije se hrane "nerečnim");slušajte druge i trudite se da ih razumete (njihove emocije nas uče o nama samima); na kraju, budite tolerantni prema sebi (konstantni rat protiv sebe rađa mnogobrojne negativne emocije).

Vas emocije retko preplavljuju, činite ih dragocenim saveznicima u vašoj svakodnevici. Odlično poznajete sebe: u stanju ste da indentifikujete nega­tivne emocije (bes, tugu, nespokojstvo, zavist...) označite ih, i onemogućite im da deluju i stvore negativne posledice. Znate podjednako da prihvatite i pozitivne emocije i da u potpunosti doživite trenutke zadovoljstva. Niste osoba kojom emocije dominiraju, ali one mogu da vas inspirišu.

Sposobni ste da efikasno koristite emocije u relaciji sa drugim ljudima. Najpre, zahvaljujući vašem kvalitetu da slušate intuiciju (osluškujete ono ispod reči i prozrele namere) i empatiji (osetiti i razumeti emocionalna stanja sagovornika). Znate da kažete ono što želite, bez da povredite druge, znate da svoje poruke iznesete u dovoljnoj meri dovoljno da budu ubedljive. Skloniji ste pozitivnoj razmeni (komplimenti, naklonost...) nego negativnoj (kritika, neslaganje...) Znate da izrazite svoj stav, i prihvatite ako je osporen.

Apsolutno ste svesni važnosti zadovoljstva i ličnog razvoja, kao životnih prioriteta. Znate dokle treba ići. Nikako po svaku cenu. Vezujete se za kultivisanje kreativnosti i širenje vidika. Znate da se opustite. Imate prirodnu sklonost ka zadovoljstvu i sreći.

E bas se izmaciv da vi kazam oci me zabolea!!!!!
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20791
Registration date : 2007-11-19

Пишување by Sponsored content